Сірникова переходить у приватні руки
Фабрика з першого дня розпочала працювати в боргах. Директор ДП “Рівненська сірникова фабрика” Микола ХОМЕНЧУК зазначив, що будівельникам держава заборгувала 1,9 мільйона гривень та не виділила 4,5 мільйона обігових коштів. Щоб запустити конвеєр, фабрика взяла в кредит 2,5 мільйона гривень в “Укрспецімпексбанку”. Оскільки цей борг підприємство не повернуло, за рішенням суду майно перейшло у власність банку. Той у свою чергу продав активи з аукціону в 2006 році.
— За майно фабрики (прохідну, модуль, де знаходиться обладнання) наше підприємство запропонувало найвищу ціну, — підкреслив юрист ТОВ “Українська сірникова фабрика” Олександр ГЕРАСИМЧУК. — Підприємство ніхто не хоче “розбазарити”, бо наша мета — налагодити виробництво.
Нині на фабриці йде спільний випуск сірників. Начальник обласного управління лісового господарства Володимир ГРИЦАЙЧУК підкреслив, що поява приватної структури на підприємстві на виробництво не вплинула:
— Ми спонукаємо товариство викупити всі активи. Воно, до речі, не заперечує.
Приватна структура вже вклала в ремонт обладнання, яке орендує в Державної інноваційної компанії, орієнтовно 700 тисяч гривень. Також через Березнівський центр зайнятості товариство оголосило набір операторів сірникових автоматів (11 осіб) та двох операторів котельні.
— ТОВ “Українська сірникова фабрика” виступає за те, щоб консолідувати все майно фабрики, — наголосив юрист Олександр Герасимчук. — Тому ми братимемо участь у приватизації підприємства.
Нині на сірниковій фабриці триває передприватизаційна підготовка. За її виконанням стежить центральний апарат Фонду державного майна, зазначив керівник регіонального відділення фонду Віктор МАТВІЄНКО. Тому, коли приватизують підприємство, на Рівненщині ніхто не береться прогнозувати.
Сьогодні достеменно відомо, що новий власник повинен буде віддати 1,8 мільйона гривень Рівненській обласній раді. Ці кошти депутати, як зазначив голова Рівненської облради в 2002-2006 роках Роман ВАСИЛИШИН, виділили для початку діяльності фабрики.
— Коли розпочався передприватизаційний процес, обласна рада поставила вимогу, щоб майже два мільйони гривень повернули в обласний бюджет, — зазначив нині депутат облради пан Василишин. — Думаю, що ці кошти все-таки віддадуть.
Між іншим, Роман Василишин вважає, що сірникову фабрику спеціально “загнали в банкрути”:
— Підприємство не наділили обіговими коштами. Тому воно не змогло “розкрутитися”. Я пропонував і Микола Сорока (голова Рівненської ОДА з 1997 до 2005 років) виходив з ініціативою, аби держава збільшила частку в статуті фабрики. Цього ніхто не зробив, щоби загнати підприємство в банкрути. Тепер фабрика, частину майна якої викупили за борги, переходить у приватні руки.
У Рівненському ліцеї №8 відновили очне навчання
З 22 січня у Рівненському ліцеї №8 відновлюється очне навчання.
переглядів: 50
Свята та іменини: День Соборності України
22 січня 2025 року — середа. 1064-й день війни в Україні.
переглядів: 123
Як уникнути небезпеки переохолодження та зберегти здоров’я взимку
У зимовий період зростає ризик переохолодження та обмороження, які становлять серйозну загрозу здоров’ю і життю.
переглядів: 213
У Львові врятували маленьку мешканку Рівненщини із рідкісним діагнозом
Спеціалісти Дитячої лікарні Святого Миколая, що входить до складу Першого медобʼєднання Львова, успішно провели складну операцію з порятунку дівчинки з рідкісним діагнозом, який зустрічається лише в одного новонародженого на 25 тисяч.
переглядів: 240
Халк боронить Україну
Навчався на дизайнера одягу, а ставши на захист України є старшим навідником мінометної батареї в 104 бригада тероборони ЗСУ Рівненщина. У травні минулого року Ілля на позивний «Халк» підписав контракт до лав ЗСУ. На навчанні у Гурбах отримав свій позивний.
переглядів: 230