Принесіть частинку альпійської краси на власне подвір’я
У якому стилі оформити ділянку — залежить від смаків і вподобань замовника. Впорядкування території починається з розробки проекту і тільки після його затвердження приступають до виконання робіт.
— Завдання ландшафтного дизайнера — передати красу природи, перенести її у двір. Наприклад, якщо ми створюємо альпійську гірку, вона не повинна бути затійливою, швидше скромною. Адже гарні рослини в Альпах ростуть у складних умовах серед розколин та скель. Тому й виглядати все повинно так, як у природі. Втомлена сірою буденністю людина, прийшовши додому, має отримати від цього задоволення, — розповідає пан Василь. — Для альпійської гірки використовуються карликові рослини, такі як карликова сосна, карликова ялина, барбариси й багато таких рослин, які ростуть за наявності мінімальної кількості ґрунту, наприклад мохи, лишайники.
Обов’язковий елемент альпійської гірки — едельвейс. Для створення гірки вибирається ґрунт, копається дренажна яма, робиться насип із щебеню та піску. Тобто створюються максимально наближені природні умови для росту рослин. За якийсь час кожна з них проявить себе у всій красі. Наприклад, барбариси чудово цвістимуть навесні, калган радуватиме око своєю красою протягом шести місяців. Довгі рослини, які зазвичай пускають на задній фон, наприклад, ялівці, теж постануть перед вами у всій красі. Треба віддати належне карликовим рослинам: вони хоч і коштують дорого, але виглядають неперевершено.
Альпійську гірку часто роблять поруч із водоймою. Тільки уявіть: з вершини гірки по уступах збігає вода, водойма обкладена згладженим водою камінням. А в цьому озерці з декількома уступами висаджені глибинні, середньоглибинні та поверхневі рослини. І така градуйована краса вабить природною вишуканістю. Ви можете милуватися лататтям, різними формами рогози або іншими водними рослинами. Все буде так, як ви уявляли! Однак і тут не слід забувати про концепцію і робити все відповідно до обраного стилю. Хоча, якщо ви вперто стоятиме на позиції поєднання різних стилів, це теж не проблема. Просто слід зробити зонування території, і для кожного стилю відвести своє місце.
За словами ландшафтного дизайнера, газон — ознака гарного смаку. До того ж він надзвичайно корисний для здоров’я. Для порівняння: квадратний метр газону виробляє таку саму кількість кисню, що й дерево. На Заході люди, які мають навіть невеликі за площею земельні ділянки, обов’язково роблять там газон. Та й зелений колір робить нас більш врівноваженими і розслабляє.
Переважно замовники хочуть висадити такі рослини, за якими потрібно мінімум догляду. Якщо взяти для прикладу троянди, то вони, звичайно, дуже гарні, але їх потрібно обов’язково раз на тиждень обробляти.
— Певних модних тенденцій у ландшафтному дизайні немає. Вони у кожного свої. До будь-якого замовника слід підібрати свій ключик. І яку б картинку він не побачив у журналі, до всього з часом звикаєш і воно вже не буде таким вражаючим, як у перші дні. Тому я раджу обов’язково посадити рослину, яка нагадує про їхнє дитинство, юність, пору закоханості. Пригадати, які дерева тоді росли, і перенести частину приємних спогадів у свій двір. І ці дерева необов’язково повинні бути повнорозмірними, а можуть мати зменшені розміри й бути кулеподібної форми, такими, які стеляться, або плакучими, — радить пан Василь. — Ще один цікавий момент: наші люди звикли будувати три-чотириметрові паркани, а потім декорувати їх зсередини рослинами: ялівцями, туями. А от німці, отримавши ділянку, по-перше, роблять сітчастий паркан, а по периметру висаджують дерева. І поки йде будівництво, з півтораметрових рослин вони виростають до двох-трьох метрів. Ось і утворюються живі паркани. Дерева гіллям проростають через паркан і створюють не тільки прекрасний краєвид, а й захищають від цікавих поглядів.
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 252
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 553
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 255
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 276
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 276