Один із засновників приватної сірникової фабрики — компанія з Лондона
Про ТОВ “Українська сірникова фабрика” відомо досить мало. Майно сірникової фабрики (прохідна, модуль, де знаходиться обладнання) компанія викупила в “Укрспецімпексбанку”. Цей банк видав державному підприємству “Рівненська сірникова фабрика” кредит на 2,5 мільйона гривень для запуску виробництва. Оскільки позику фабрика не повернула, банк через суд заволодів частиною майна. У 2006 році “Укрспецімпексбанк” провів аукціон з продажу активів сірникової фабрики. Як наголосив юрист ТОВ “Українська сірникова фабрика” Олександр ГЕРАСИМЧУК, компанія за майно підприємства запропонувала найбільшу ціну (“ОГО” №12 від 20 березня 2008 року).
ТОВ “Українська сірникова фабрика” зареєстроване 22 червня 2004 року. Найцікавіше, що найбільший внесок до статутного фонду здійснила компанія з Лондона PAXSTONE LIMITED — 1 мільйон 767 тисяч 750 гривень. Як свідчать дані витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У переліку видів діяльності зазначено: “виробництво інших виробів з деревини, іншої продукції, роздрібна торгівля іншими непродовольчими товарами” тощо.
Чим займається англійська компанія PAXSTONE LIMITED — з’ясувати не вдалося. Через пошукову систему Google знайшовся перелік фірм, які занесені до Реєстраційної палати. Серед них містилися лише реквізити PAXSTONE LIMITED.
Водночас юрист ТОВ “Українська сірникова фабрика” Олександр Герасимчук зазначив, що не може підготувати відомості про акціонерів компанії. Відмову пояснив досить звично — “частки акціонерів постійно продаються”.
Хто володіє ТОВ “Українська сірникова фабрика”, не знає й народний депутат від Блоку Литвина, колишній генеральний директор об’єднання “Рівнеліс” Микола ШЕРШУН. Каже, що давно відійшов від справ сірникової фабрики. Водночас заперечує чутки нібито приватна структура, яка придбала частину майна фабрики, належить йому.
— Щоб мати відношення до виробництва сірників, необхідно чимало коштів. Я абсолютно не причетний до купівлі майна сірникової фабрики, — підкреслив пан Шершун. — Якщо хтось знайде там мою частку, то я віддам її тій людині.
Віктор МАТЧУК, голова Рівненської ОДА:
— Підприємство зразу ж поставили в такі умови, що воно змушене було брати кредити. Потім було зроблено так, що фабрика не повертала кредит. Борг накопичувався — я не знаю, чи це зробили спеціально. Той, хто перекупив борг, отримав право власності на майно підприємства.
Я не можу давати оцінок, бо, можливо, це зробили через поганий менеджмент, дурну голову. Можливо, це планувалося з самого початку. У даному випадку я можу лише припускати. Жодної інформації у мене немає. Розслідування таких питань — не справа ОДА.
У Рівному вшанують пам'ять Максима Кривцова: воїна, поета і фотографа
У Рівному 7 січня 2025 року відбудеться вечір пам'яті Максима Кривцова — воїна, поета, фотографа та учасника Революції Гідності.
переглядів: 162
Свято Івана Хрестителя: історія та традиції
Сьогодні, 7 січня, християнський світ згадує церковне свято на честь Святого Івана Хрестителя (Іоана Предтечі) — однієї з найважливіших фігур в Християнстві.
переглядів: 233
Ще частина послуг доступна у Дії
Ще частина послуг повернулися у Дію, адже реєстри ДРАЦС поступово відновлюють.
переглядів: 228
Відома журналістка пішла у монастир. Чоловічий
Відома журналістка Анна Махно продовжує досліджувати знакові місця у нашій області. На цей раз вона завітала до чоловічого монастиря.
переглядів: 699
ФОТО: У Рівному відбувається концерт "Різдвяні піснеспіви"
Сьогодні, 6 січня, у Рівному відбувається гала-концерт XXI фестивалю пісенно-музичного мистецтва "Різдвяні піснеспіви".
переглядів: 245