Ми у Facebook
16.04.2008, 00:00

“ОГО” досліджувала, що впливає на підвищення заробітної плати

Хороший працівник одного з банків Геннадій Сисюк два місяці тому перейшов працювати в іншу структуру. Головною причиною свого вчинку він називає недостатню платню на попередньому міcці. Чоловік натякав керівництву про незадоволеність, але його не зрозуміли.Але якщо на теперішній роботі не слідкуватимуть за ринком праці і платитимуть, “за скільки купили”, то Геннадій шукатиме інші варіанти.

Кадри вирішують усе

При прийомі на роботу роботодавець завжди обіцяє підвищення заробітної плати… з часом.

— Закінчується випробувальний термін, й оплата справді стає вищою, але потім відбувається процес “заморожування”, — розповідає директор кадрової агенції “Спеціаліст” Наталія САВЕНКО. — І все, на що може розраховувати працівник, — бонуси, премії, відсотки тощо.

Нині на підприємствах існує практика підвищення заробітної плати раз чи двічі на рік або залежно від ситуації на ринку.

— Час від часу ми переглядаємо заробітні плати наших працівників, адже ситуація у країні змінюється, — розповідає директор ТОВ “Сучасні віконні системи” Вікторія ПЕТРУШКО. — Кадри, як відомо, вирішують усе, а знайти хорошого фахівця дуже важко. Якщо до мене прийде працівник з пропозицією підвищити йому заробітну плату, обов’язково його вислухаю. Розглядатиму його прохання із трьох позицій: наскільки воно адекватне, наскільки працівник цінний для підприємства, чи відповідає заявлена заробітна плата тій роботі, яку він виконує.



Не кожен роботодавець заплатить більше

Підвищення заробітної плати не завжди залежить від бажання роботодавця платити більше.

— На всіх підприємствах, що пов’язані з автомобільним бізнесом, — розповідає директор і власник фірми “Супершиномонтаж” Олександр БОЙЧУК, — заробітна плата залежить від кількості та якості виконаних робіт, тобто від відсотка вартості послуги. Відсоток у всіх фірмах однаковий. Якщо котрийсь працівник прийде із вимогою підвищити заробітну плату, погрожуючи тим, що піде, то я змушений буду шукати іншого фахівця. Є межа, вище якої заплатити не зможу, — за нею йдуть збитки.

Власну заробітну плату Олександр Бойчук витрачає на відпочинок, утримування сім’ї та вкладає у розвиток бізнесу.

Комерційний директор заводу “Технопривод” Олексій ГАВРИЛОВ зауважує:

— Як працівник підприємства я зацікавлений у тому, щоб моя заробітна плата була якомога вищою. Але як топ-менеджер підприємства розумію: якщо не розглядати при нарахуванні зарплат продуктивність праці та фінансові результати роботи підприємства, то або підприємство збанкрутує, або працівники не захочуть на ньому залишатись.



Альтернативи можна пошукати деінде...

У випадку, якщо на даному підприємстві не можуть запропонувати належних умов, тоді доведеться шукати іншого роботодавця, який гідно оцінить досвід та потенціал спеціаліста.

— Бувають випадки, коли працівники справді йдуть з підприємства через недостатню зарплату, — розповідає менеджер з персоналу рекрутингової агенції “Профі-Тайм” Олена ПОЛІЩУК.

За словами Олени Поліщук, деколи у результаті співбесіди з новим роботодавцем платня суттєво підвищується. Якщо людина талановита і варта гідної зарплати — вона її отримає.



Спонсорством ніхто не займається

Ми часто чуємо: “Усе на мені…”, “Горбачусь на шефа…” і тільки опинившись на місці боса, починаємо розуміти, що всі рахують кожну копійку, спонсорством ніхто не займається.

— Сьогоднішні працівники у щоденному житті самі бувають у ролі роботодавців, — зауважує Наталія Савенко. — Наймають будівельників для виконання ремонтів, нянь для догляду за дітьми, домогосподарок, замовляють послуги дизайну тощо. І ніхто з них не збирається платити просто так чи більше середніх розцінок по регіону, а вимагають якісного та вчасного виконання замовлених робіт та послуг.

— Рецепт підвищення заробітної плати дуже простий — слід удосконалювати свої знання, якісно забезпечувати свою ділянку роботи, вчасно “підсунути” шефу дослідження ринку праці і натякнути про перегляд платні не тільки для себе, а й всього колективу, — ділиться Наталія Савенко.

На думку Олени Поліщук, коли збираєшся порозмовляти із майбутнім чи нинішнім роботодавцем про підвищення заробітної плати, важливо продемонструвати свої найкращі сторони, досягнення. І почуватися впевнено.

— Проте головне — не зупинятися і постійно займатися самоосвітою, — наголошує Олена Поліщук.





На правах реклами