16.04.2008, 00:00
Депутатській рідні роздали землю
Отримати ділянку під індивідуальне будівництво у Рівному досить складно. Для цього люди нерідко чекають у чергах по 15 років або ж погоджуються витратити десятки тисяч гривень на облаштування комунікацій. Однак, як доводить минуле пленарне засідання сесії Рівненської міськради, щоб пришвидшити цей процес, достатньо лише бути родичем депутата.
“За які заслуги…?”
Питання щодо затвердження проектів землеустрою та надання безоплатно у приватну власність родичам депутатів землі могло стати найскандальнішим на засіданні сесії Рівнеради, однак його прийняли майже без обговорення. (Нагадуємо, що йдеться про три ділянки площами від 641 до 744 м кв. на вулиці Ярослава Гашека, — авт.) Єдиним представником депутатського корпусу, який офіційно засудив дії колег, стала депутат від УНП Тетяна Редюк:
— У проекті зазначені прізвища людей, яким ми просто не повинні давати земельні ділянки! Якщо, голосуючи перший раз, ми допустилися помилки і проголосували не так як слід було, то тепер маємо можливість змінити рішення. Я, наприклад, не розумію, чому ми маємо дати землю Сачук Ілоні Володимирівні. За які такі заслуги перед містом та Україною ми робимо їй такий дорогий подарунок? За те, що її батьку у свій час дали прекрасну можливість працювати і в місті виділили велику ділянку під базар? Я так розумію є у списку й дружина пана Харковця. Якщо у них є документи, що вони стоять на черзі, бо проживали у Чорнобильській зоні, то їй ділянку може й треба дати. Але ж не усім підряд роздавати, як це відбувається! Сьогодні одна сотка землі у Рівного коштує 10-15 тисяч доларів. От і порахуйте, скільки ми даруємо і скільки втрачає бюджет. Цю землю потрібно виставити на аукціон чи дати її по черзі тим людям, які дійсно мають на неї право.
Депутат Рівнеради Володимир Рабінюк у свою чергу нічого не відповів на слова колеги і лише під час перерви звернувся до пані Тетяни з реплікою: “Подякуйте, що я до мікрофона не вийшов”.
“Земельна” черга — міф?
Окрім Редюк, ніхто з депутатів не мав зауважень до проекту рішення і переважною більшістю вони проголосували “за”. Від голосування утрималися троє депутатів з різних фракцій і стільки ж проголосували “проти”. Підтримала рішення щодо виділення ділянок переважною більшістю зокрема й фракція БЮТ, яка чи не найбільше у Рівнераді виступає за прозорість вирішення “земельних” питань та продаж землі з аукціонів. Голова фракції Віталій Першогуба підтвердив, що обидва рази голосував “за” виділення ділянок.
— Це вже другий етап виділення землі, тепер некоректно говорити про те, треба її виділяти чи ні, — прокоментував депутат. — Це слід було вирішувати раніше, а зараз люди вже витратили кошти на проекти. Не знаю, родичі це чи ні, але це особи, які за рішенням комісій мають право на одержання земельних ділянок. Цими питаннями займається земельна комісія, а я як голова фракції ними не займаюся. Я член бюджетної комісії.
А депутат Василь Гайчук зауважив, що земельної черги як такої у Рівному взагалі немає:
— Є списки бажаючих отримати ділянки, а офіційно затвердженої сесією черги не існує.
Натомість начальник управління земельних відносин Михайло Поладич запевнив, що є три черги на отримання земельних ділянок: загальна, першочергова та позачергова.
Відтак у переліку новоспечених власників землі опинилися Володимир Мічуда — батько депутата Рівнеради Ігоря Мічуди, дружина депутата Василя Харковця — Тетяна та донька Володимира Рабінюка та невістка члена Рівненського міськвиконкому Олександра Сачука — Ілона Сачук.
— Батько має групу інвалідності, тому має пільги, — пояснив раніше Ігор Мічуда. — Він мешкає із сестрою і власного житла не має.
Що стосується дружини Василя Харковця, як пояснював раніше на прес-клубі його однопартієць Сергій Паладійчук, жінка також має пільги, оскільки Харковці перебралися до Рівного з Чорнобильської зони. Співвласниця автосалону “Вест-Моторс” (Hyundai) Ілона Сачук у свою чергу відмовлялася коментувати отримання ділянки.
Після прийняття рішення Тетяна Редюк привселюдно звернулася до Володимира Рабінюка з пропозицією пожертвувати певну суму тим, “хто не має таких батьків і такого захистку, як його донька”. Депутат на такий закид промовчав.
Впливовим черги ні до чого
Як вдалося з’ясувати в управлінні земельних відносин, у загальній черзі на отримання земельної ділянки у Рівному перебуває 890 осіб, на першочергове отримання землі чекають 829 осіб, на позачергове — 123. Востаннє земельні ділянки на ці черги виділялися понад 15 років тому. Також в управлінні повідомили, що Володимир Мічуда, Тетяна Харковець та Ілона Сачук у жодній із “земельних” черг не перебували. Згідно з документами управління, 9 жовтня минулого року вони звернулися до міської ради щодо виділення ділянок, уже наступного дня документи були у відділі земельних відносин, а у листопаді це питання депутати розглянули на сесії Рівнеради.
Категорія: Новини > Життя
Автор: Марина ПОПОВА Переглядів: 1467Інші статті рубрики:
Куди подівся перший рівненський дуобус
Свого часу він став новинкою у нашому місті – тролейбус-гібрид, який міг їздити і від мережі, й власним ходом, користуючись пальним. Майже десятиліття тому, наприкінці березня 2016 року КП "Рівнеелектроавтотранс" оголосило про відкриті торги на придбання тролейбусів для міста.
переглядів: 101
Що можна і не можна робити, на які прикмети звернути увагу
Дізнайтеся, що може обіцяти сьогоднішній день, 23 січня.
переглядів: 99
На Рівненщині відкрили новий навчально-практичний центр
У Рівненському професійному коледжі автомобільно-механічних технологій відкрили сучасний центр обробки металу.
переглядів: 314
У Рівненському ліцеї №8 відновили очне навчання
З 22 січня у Рівненському ліцеї №8 відновлюється очне навчання.
переглядів: 302
Свята та іменини: День Соборності України
22 січня 2025 року — середа. 1064-й день війни в Україні.
переглядів: 310