Ми у Facebook
12.06.2008, 14:34

Вибіркова демократія

За зачиненими дверима, без свідків, запрошених та журналістів голосуватимуть приватногосподарські питання на засіданнях постійної комісії Рівнеради з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю. Таке рішення прийняли члени комісії. До обмеження відкритості їх змусив прикрий випадок: рівняни, чиї клопотання розглядала комісія, телефонували деяким її членам після засідань та намагалися з’ясувати, чому вони не підтримали їхнє питання.
За словами голови бюджетної комісії Рівнеради Сергія ПАЛАДІЙЧУКА, з’ясування стосунків з депутатами відбувалося подекуди в достатньо агресивній формі.
— Тому члени комісії вирішили обговорювати такі приватногосподарські питання (приватизація землі, приміщень тощо) відкрито, але голосувати за них без свідків, — наголосив Сергій Паладійчук. — Результати голосування повідомлятимемо зацікавленим сторонам та ЗМІ. Однак, хто саме підтримав питання чи проголосував проти, знатимуть лише члени комісії. Я особисто не дуже схвалюю таке рішення, однак члени комісії постановили, що так буде краще. Ми не можемо сказати, що хтось із запрошених на засідання комісії: чиновники чи журналісти, свідомо поширює інформацію про хід голосування. Однак у нас місто невелике і ненавмисно розказане може стати відомим людям, які причетні до тих чи інших питань. Коли йдеться про приватні майнові справи, не всі розуміють, що існують ще й інтереси громади, які відстоюють депутати.
Таким чином найбільш відкрита комісія Рівнеради дещо обмежила “прозорість” у своїй роботі. Нагадаємо, що на засідання більшості постійних комісій Рівнеради журналістів не запрошують. Бюджетна комісія нещодавно ввела практику запрошення представників ЗМІ на свої засідання, однак уже за кілька місяців вдалася до обмеження своєї відкритості.
Сергій ВАСИЛЬЧУК,
заступник міського голови Рівного, член бюджетної комісії:
— Це питання не стільки господарське, скільки персональне. На мою думку, якщо когось на засідання запрошують, то хай вони сидять до кінця. З іншого боку, є певна пересторога: згадую 2005 рік, коли я був головою бюджетної комісії. 23 лютого після засідання комісії в під’їзді мого будинку на мене напало двоє чоловіків з битами. Добре, що я сам не маленький, займався спортом і зумів відбитися. Тому, мабуть, це питання безпеки депутатів.

Віталій НОВАК,
начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому, член бюджетної комісії:
— До мене теж телефонували, була неприємна розмова. При вирішенні будь-яких питань для мене не існує посад чи зв’язків і так далі. Висловлюю свою незалежну думку і голосую відповідно. Я не заперечував проти цього рішення, але не був його ініціатором. Не бачу в цьому проблеми. Хоч так, звісно ж, спокійніше працювати. Зараз у бюджетній комісії кваліфіковані люди сидять, які гарно розбираються в бюджетних процесах, і в цілому, незалежно від режиму проведення засідань, іде відверта розмова. Треба сказати, що дуже часто ЗМІ подають інформацію не так, як вона є, а так, як їм здається. Некваліфікована характеристика роботи комісії не призведе до її удосконалення. Тому в такому рішенні сенс, очевидно, є. Некваліфікована подача матеріалів, можливо, й викликає обурення в людей.

Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО,
заступник міського голови, член бюджетної комісії:
— Це рішення викликане тим, що після засідань на членів комісії здійснюється тиск. Зокрема і до мене кілька разів телефонували і висували претензії щодо того, як я голосувала. Моїх аргументів вони чути не хотіли. Не вистачає у нас толерантності у вирішенні цих питань. Якщо у нас є якісь питання, ми не приймаємо рішення з того чи іншого питання, і чиниться тиск. Я сама це відчувала, і не раз. Активізувалися такі дії упродовж трьох останніх місяців. На мою думку, кожен депутат має право голосувати так, як він хоче. Наприклад, у Раді Європи, якщо всі члени делегації з певної країни проголосували однаково, то це вважається ознакою недемократичності.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ