Рівняни все частіше лягають під ніж
— Наші головні пацієнтки — це жінки. Бувають, звичайно, чоловіки, але рідко. Найчастіше жінки корегують свій ніс, молочні залози, а також роблять ліпосакцію, підтягують обвислу шкіру, надають їй пружності.
Пристрасті довкола краси досягли такого рівня, що виник новий психологічний розлад, який психологи називають дисморфобія. Саме через цю хворобу багато людей лягають під ніж хірурга. Лікар-психіатр Василь ГАЛЯБАР розповів, що такі пацієнти часто загострено сприймають свої фізичні вади, тому й звертаються за допомогою до медиків.
— Дисморфобія — це дуже серйозно. Людина на всі 200 відсотків впевнена, що з нею щось не так, вона потворна. Їй не подобається, як вона дихає, вона комплексує через складку на животі чи родимку на руці. Таких пацієнтів ми лікуємо, призначаємо спеціальний курс реабілітації. Але багато таких хворих все ж ідуть до хірурга і корегують свою зовнішність.
Скальпель, утримувач та шовний матеріал — основні інструменти лікарів для корекції зовнішності. Зробити пластичну операцію може кожен бажаючий. Для цього потрібно порадитись із фахівцем, назбирати кошти, а головне — не боятися лягти на хірургічний стіл. Пластична хірургія може змінити вроджені вади та побороти старіння, розповідає пластичний хірург Рівненської міської лікарні Петро Тарасюк. Раніше вік сприймався покірно, як неминучість. Тепер інші часи, з ним намагаються воювати за допомогою скальпеля.
— У більшості випадків пластичні операції люди роблять після сорока років. Їм не подобається обвислість шкіри, зморшки, “мішки” під очима, тому вони їх хочуть позбутися. Тим більше, що можливості це зробити зараз є. Багато людей роблять пластичні операції через погоню за модою, або через зауваження оточуючих. Одна моя пацієнтка забажала зробити пластичну операцію через критику подруги, яка вказала на недоліки на обличчі. Хоча сама жінка виглядала досить гарно. Ніяких вад у неї не було.
Пластична операція у Рівному коштує від сотні до кількох тисяч гривень. Звичайна пластика носа обійдеться у 750 гривень, не враховуючи медичні препарати. Але як переконують рівненські медики, — це значно дешевше, ніж за кордоном.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Рівненський спортсмен став срібним призером чемпіонату Європи
![](/images/articles/2/small/1739652668.jpg)
На чемпіонаті Європи U18 зі стрільби кульової, що проходив у Таллінні (Естонія), рівненський спортсмен Ілля Лящ разом із командою виборов срібну медаль у вправі з пневматичного пістолета на 10 метрів.
переглядів: 22
Що гарантує держава родинам полонених і зниклих безвісти у 2025 році
![](/images/articles/2/small/1739652343.jpg)
Родини військовослужбовців, які зникли безвісти або перебувають у полоні, запрошують на зустріч.
переглядів: 90
16 лютого – День єднання: символ сили та згуртованості України
![](/images/articles/2/small/1739643904.jpg)
Щороку 16 лютого в Україні відзначають День єднання – свято, що уособлює незламність духу та згуртованість нації. Його започаткували у 2022 році у відповідь на загрозу повномасштабного вторгнення, і відтоді цей день став важливим символом української єдності.
переглядів: 106
На Рівненщині шукають достойних "Ордена Святого Пантелеймона"
![](/images/articles/2/small/1739648704.jpg)
Стартував прийом документів на конкурсний відбір для відзнаки "Орден Святого Пантелеймона" у 2025 році. Цьогоріч запроваджені нові номінації, які підкреслюють різні аспекти професійного внеску медиків, благодійних та громадських діячів і установ у галузі охорони здоровʼя.
переглядів: 141
16 лютого – день пам’яті святих мучеників Памфіла, Порфирія та їхніх сподвижників
![](/images/articles/2/small/1739642716.jpg)
Сьогодні Православна Церква вшановує пам’ять святих мучеників Памфіла, Порфирія та їхніх соратників, які віддали своє життя за християнську віру.
переглядів: 93