Ми у Facebook
07.08.2008, 00:34

Стрімко подорожчали банківське золото та долар США

Цьогорічне вкрай непевне літо у липні нарешті вирішило проявити себе. Але за останній місяць поповзли догори не лише стовпчики температури на вуличних термометрах. Атмосфера грошових ринків також, після деякого періоду непевності, почала набувати більш прогнозованого вигляду, про що свідчить характер зміни її індикаторів. Незважаючи на те, що літо — час витрачати вже зароблене, справжній інвестор, пильно слідкуючи за подіями на фінансовому небосхилі, завжди прагнутиме в цей час заробити ще не зароблене.
Отже, які ж зміни відбулися за місяць, що минув?
Слід відмітити, що загальна вартість наших заощаджень зросла до 98623,74 грн (+2135,90 грн) (див. табл.). Приріст, чесно кажучи, непоганий! Приємно те, що він був обумовлений переважно зміною курсових вартостей “тіл” вкладів (+1225,25 грн), меншою мірою зростанням процентного доходу (+910,65 грн). І хоча річна номінальна доходність усього депозитного портфеля залишається від’ємною (“мінус” 2,77% річних), збільшення за місяць відбулося суттєве (+5,75%).
Що ж, традиційно зануримося трохи у деталі.
Північноамериканська валюта у липні частково надолужила втрачене. 1 серпня банки купували “зелений” за 4,63 грн (+10 коп.). Однак курсові збитки на “тілі” нашого вкладу залишаються чималими — 2192,12 грн. Такий результат мають прихильники “панчішного” зберігання “грінбека”. Цінувальники ж банківського методу “консервації” “зелених”, заробивши 1304,29 грн процентного доходу, покращили свій фінансовий результат. Але сьогоднішня доходність (насправді — збитковість) доларового вкладу у “мінус” 7,14% річних (+8,62% за місяць) дуже далека від збереження реальної вартості заощаджень (друге місце у портфелі).
Євровалюта також виросла в ціні. Саме 7 грн 23 коп. (+8 коп.) давали банки за готівковий євро у перший серпневий день. Результат — збиток 1059,60 грн на основній сумі вкладу та 1250 грн процентів доходу забезпечили нехай невеличку, але все ж прибутковість євровкладу у 1,53% річних (+4,43% за місяць). На перший погляд — дріб’язок при двозначних показниках інфляції та необхідності забезпечити нашим інвестиціям адекватну двозначну дохідність, однак це схоже на початок періоду зростання. Наразі євродепозит посідає друге місце в портфелі за рівнем дохідності.
Підкорюючись загальній тенденції, банківське золото подорожчало також. Банки викуповували один грам металу за максимальною ціною у 135,10 грн, що на 2,90 грн вище, ніж місяць тому. Курсова премія у “мінус” 3209,68 грн та 541,78 грн еквівалентних процентів забезпечили дохідність “жовтої” інвестиції лише у “мінус” 21,46% річних (+9,93% річних за місяць) і останнє четверте місце. Але хай не бентежить така картина “золотих” інвесторів. За багатьма оцінками, у золота є сьогодні чималий потенціал зростання, який буде реалізований вже у недалекому майбутньому.
Гривневий вклад дедалі більше збільшує свою вартість і вартість портфеля в цілому. Заробивши 1989,07 грн процентного доходу, що відповідає ставці розміщення 16% річних, він впевнено тримає почесне перше місце в портфелі за рівнем доходності, слугуючи сьогодні найбільш простим та надійним прихистком для приватних заощаджень.
Ось така ситуація наразі. Зустрінемось за місяць!





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ