Ми у Facebook
07.08.2008, 15:03

Талони на калоші

Віддати очисні споруди у власність обласної громади — з таким проханням до керівництва та власників ВАТ “Рівнеазот” звернулися депутати обласної ради. І хоч за відповідне звернення проголосувала більшість депутатів, чимало з них скептично ставляться до втілення цієї ініціативи.
Перед затвердженням звернення слово взяв один із депутатів, генеральний директор “Рівнеазоту” Михайло ЗАБЛУДА. Він запевнив, що незалежно від змісту звернення, ситуація з очисними не зміниться, вони залишаться у власності підприємства.
— За чинними нормативно-правовими актами, очисні споруди є обов’язковою умовою функціонування підприємства, — наголосив Михайло Заблуда. — Якщо підприємство будується з нуля, то перше питання при проектуванні — це очисні споруди. Мені зрозумілі наміри зробити краще для мешканців Рівного, але слід пам’ятати, що за все необхідно платити. У нас на підприємстві півтора року вже працюють різні комісії, які перевіряли правильність формування ціни на очищення стічних вод. Факт залишається фактом: воно коштує стільки, скільки коштує. Тому звинувачення у тому, що ми намагаємося за рахунок рівнян нажитися, абсолютно безпідставні. У нашому тарифі навіть рентабельність не запланована.
Однак колеги були невблаганні.
— Ми заслухали керівника підприємства і можемо зрозуміти його проблеми, — зазначив лідер фракції БЮТ Микола КУЧЕРУК. — Але хочу йому нагадати, що коли споруди будувалися, то вони призначалися не тільки підприємству, а й для очистки міських стоків. До того ж, місто взяло в обслуговування будинки, щоб соціальна сфера не заважала “Рівнеазоту” розвиватися. Ці мережі, які були передані, коли підприємство не працювало, за рахунок міського і обласного бюджетів відновлювалися. А тепер рівняни стали заручниками ситуації, коли “Рівнеазот” четвертий раз піднімає плату за очистку стоків. І ми змушені піднімати тариф на воду. Крім того, закон про приватизацію державного майна виключає можливість приватизації споруд очищення стічних вод. Тому ми говоримо, що ці мережі потрапили до статутного фонду не зовсім законно. Тож ми думаємо, що власники, які не захочуть, щоб довкола їхнього підприємства був ажіотаж, добровільно знайдуть компромісне рішення.
А депутат Степан ЖДАНЮК (фракція УНП) нагадав про домовленості, які були досягнуті у 2004 році з власниками підприємства про списання 6 мільйонів боргів “Рівнеоблводоканалу” за очистку стоків.
— Отримавши обіцяне, про домовленості вони забули і виставили ці кошти до оплати, — підкреслив депутат. — Свого часу, коли я був міським головою Кузнецовська, то брав участь у передачі очисних споруд атомної станції місту. Атомна станція тепер платить кузнецовському комунальному підприємству кошти за очищення стоків. І все гаразд.
Лідер фракції “Відродження” Роман ВАСИЛИШИН запропонував нагадати власнику підприємства про цю домовленість та внести відповідну поправку у текст звернення.
Тож депутати більшістю голосів підтримали звернення. Але багато хто з них скептично ставиться до того, що власник хімічного підприємства зреагує на прохання депутатів. Такої думки дотримується й голова обласної ради Олександр ДАНИЛЬЧУК.
— Нічого з того не буде. “Азот” — приватне підприємство. Це звернення нічого не дасть. Це як талони на калоші: їх видали, але коли будуть ті калоші — невідомо.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ