Ми у Facebook
07.11.2008, 00:00

Почім пігулки?

Це було зумовлене зміною оптово-відпускних цін виробників, оптових постачальників, а також і достатньо високими торговельними націнками в роздрібній мережі.

Ріст цін на медичні препарати пов’язаний насамперед із ростом курсу долара.

Директор з маркетингу мережі аптек “Мед-Сервіс” Ігор КОЛОШКО ситуацію на ринку пояснює так:

— Незначне подорожчання ліків пов’язане із ситуацією на валютному ринку, тобто із нестабільністю гривні. Адже контракти постачальників з імпортерами ліків укладені у валюті і ціну вони не підвищують, а у гривнях ціна залежно від ситуації на валютному ринку щоразу інша. Роздрібну ціну ми тримаємо стабільною і сьогодні спостерігаємо тенденцію до зниження.

За інформацією Головного управління економіки Рівненської ОДА, найбільший ріст цін встановлено у таких виробників, як Борщагівський ХФЗ, ВАТ “Фармак” (м. Київ) та імпортних виробників. Оптово-відпускні ціни на лікарські засоби доларової зони (індійські, пакистанські, американські) прямо залежні від коливання курсу американського долара.

— Слід відзначити, що ціни на лікарські засоби підвищили не лише виробники, а й посередницькі компанії. Так, наприклад, фірми “Оптіма-Фарм” (м. Київ), “Едельвейс” (м. Львів) при встановленні оптово-відпускної ціни збільшили митну вартість у середньому на 5-10 відсотків, — розповідає начальник Головного управління економіки РОДА Ігор ТИМОШЕНКО.

Нестабільність на валютному ринку призвела до розгубленості фармацептів. Деякі аптечні установи не знали, що робити: одні ставили ціну на власний розсуд, інші — чекали, що буде далі.

— Процесу, коли хтось заробляє шалені гроші на паніці — немає, — наголошує пан Колошко. — Аптечні мережі не закривались навіть у період найбільшого ажіотажу, коли більшість аптек не могли визначитись, як себе вести, і не відкривались. Мережа аптек “Мед-Сервіс” і зараз продовжує торгувати, можливо, дещо втрачаючи.

За словами заступника голови правління ВАТ “Рівнефармація” Олександра ВАСИЛЕЙКА, за період нестабільності на валютному ринку підприємство ні на копійку не підняло ціни на ліки.

— Справа в тім, якщо ми отримуємо за дорожчою ціною препарати від оптовика, то робимо сталу націнку і продаємо. А саме підприємство ціни на ліки не піднімає, — зауважив він.

Але більшість аптек Рівного скористалися ситуацією, і ціна на ліки у місті значно виросла.

За словами Ігоря Тимошенка, роздрібні аптечні заклади у більшості випадків поставились без відповідного розуміння до ситуації, що склалась на фармацевтичному ринку. Вони застосовували торговельні націнки у граничних розмірах, незважаючи на можливість знизити націнки при незмінному рівні прибутковості.

— Так, сукупний ріст ціни на лікарські засоби як вітчизняних, так і зарубіжних виробників, становив у межах 10 відсотків, — наголосив він.

Ігор Тимошенко повідомив, що у жовтні поточного року з метою стабілізації цін на ринку лікарських засобів посилили контрольно-перевірочну роботу в Рівненській області.

За інформацією Головного управління економіки РОДА, станом на 22 жовтня близько 80 суб’єктів господарювання (зі 100) письмово повідомили про повернення вартості на лікарські засоби до рівня цін 1 жовтня.








На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ