Почім пігулки?
Ріст цін на медичні препарати пов’язаний насамперед із ростом курсу долара.
Директор з маркетингу мережі аптек “Мед-Сервіс” Ігор КОЛОШКО ситуацію на ринку пояснює так:
— Незначне подорожчання ліків пов’язане із ситуацією на валютному ринку, тобто із нестабільністю гривні. Адже контракти постачальників з імпортерами ліків укладені у валюті і ціну вони не підвищують, а у гривнях ціна залежно від ситуації на валютному ринку щоразу інша. Роздрібну ціну ми тримаємо стабільною і сьогодні спостерігаємо тенденцію до зниження.
За інформацією Головного управління економіки Рівненської ОДА, найбільший ріст цін встановлено у таких виробників, як Борщагівський ХФЗ, ВАТ “Фармак” (м. Київ) та імпортних виробників. Оптово-відпускні ціни на лікарські засоби доларової зони (індійські, пакистанські, американські) прямо залежні від коливання курсу американського долара.
— Слід відзначити, що ціни на лікарські засоби підвищили не лише виробники, а й посередницькі компанії. Так, наприклад, фірми “Оптіма-Фарм” (м. Київ), “Едельвейс” (м. Львів) при встановленні оптово-відпускної ціни збільшили митну вартість у середньому на 5-10 відсотків, — розповідає начальник Головного управління економіки РОДА Ігор ТИМОШЕНКО.
Нестабільність на валютному ринку призвела до розгубленості фармацептів. Деякі аптечні установи не знали, що робити: одні ставили ціну на власний розсуд, інші — чекали, що буде далі.
— Процесу, коли хтось заробляє шалені гроші на паніці — немає, — наголошує пан Колошко. — Аптечні мережі не закривались навіть у період найбільшого ажіотажу, коли більшість аптек не могли визначитись, як себе вести, і не відкривались. Мережа аптек “Мед-Сервіс” і зараз продовжує торгувати, можливо, дещо втрачаючи.
За словами заступника голови правління ВАТ “Рівнефармація” Олександра ВАСИЛЕЙКА, за період нестабільності на валютному ринку підприємство ні на копійку не підняло ціни на ліки.
— Справа в тім, якщо ми отримуємо за дорожчою ціною препарати від оптовика, то робимо сталу націнку і продаємо. А саме підприємство ціни на ліки не піднімає, — зауважив він.
Але більшість аптек Рівного скористалися ситуацією, і ціна на ліки у місті значно виросла.
За словами Ігоря Тимошенка, роздрібні аптечні заклади у більшості випадків поставились без відповідного розуміння до ситуації, що склалась на фармацевтичному ринку. Вони застосовували торговельні націнки у граничних розмірах, незважаючи на можливість знизити націнки при незмінному рівні прибутковості.
— Так, сукупний ріст ціни на лікарські засоби як вітчизняних, так і зарубіжних виробників, становив у межах 10 відсотків, — наголосив він.
Ігор Тимошенко повідомив, що у жовтні поточного року з метою стабілізації цін на ринку лікарських засобів посилили контрольно-перевірочну роботу в Рівненській області.
За інформацією Головного управління економіки РОДА, станом на 22 жовтня близько 80 суб’єктів господарювання (зі 100) письмово повідомили про повернення вартості на лікарські засоби до рівня цін 1 жовтня.
Як правильно обирати парфум: лайфхаки для підбору ідеального аромату
У світі ароматів кожен має свою особливу історію, і саме парфум допомагає її розповісти. Правильно підібраний аромат не лише виражає індивідуальність, а й формує враження про людину.
переглядів: 275
Як правильно доглядати за цикламеном: корисні поради
Вирощування цикламена у квартирі може стати справжнім викликом для квітникарів, особливо для початківців.
переглядів: 224
Горіх врятує дерев'яну підлогу від подряпин
Волоський горіх — невибагливе дерево, яке часто можна побачити на присадибних ділянках українців. Воно не потребує спеціального догляду, проте його плоди мають безліч корисних властивостей і приємний смак.
переглядів: 227
Чи враховуватиметься єПідтримка і Національний кешбек при обчислені субсидій
Дізнайтеся, чи враховуються кошти з програм "Національний кешбек" і "Зимова єПідтримка" при розрахунку сукупного доходу для субсидій.
переглядів: 631
За грудень українці накопичили рекордний кешбек за купівлю українських товарів
На 180 млн більше, ніж було в листопаді. Виплати за грудень і січень учасники програми отримають у лютому.
переглядів: 248