Микола Тарасюк: "Ножі гострю щосуботи"
— Чесно кажучи, дії представників ОБОЗу були незаконними, тому вони пішли. Пам’ятаєте багато подібних історій?
— Ми намагаємось робити так, щоб підприємці знали свої права, і ті, хто має право їх перевіряти, своїми правами не зловживали. Бо як правило, ці зловживання закінчуються двома способами: або хлопцям, які приходять, дають хабар, або ці хлопці підставляють своє керівництво, яке нічого не знало і не відало.
Раніше такі моменти бували частіше. Я на цій посаді працюю з 2000 року, тоді ще не було відповідного законодавства, яке регулювало б дії перевіряючих, а потім не було бажання у чиновників виконувати ці закони. Тому подібні історії й траплялись. Але якщо у 2000-му скарг на контролюючі органи було до сотні, то у 2002 році — вже значно менше.
— Ви часто спілкуєтесь із підприємцями?
— Постійно проводимо зустрічі, роз’яснюємо законодавство, пояснюємо підприємцям їхні права. Хочемо допомогти розібратися. Та й вони самі до нас звертаються за якоюсь інформацією чи потребою.
Одні приходять через незнання законодавства, інших — доля змушує. Останнім часом ідуть, коли вже назріла якась ситуація. І що цікаво: якщо десь у місті випадково зустрічаємося, то роблять вигляд, що вони мене не знають, а як їм треба, то знаходять і мобільний телефон, і домашній. Просять: “Приїдьте, допоможіть”. Але ж ми не пожежна команда! Ми формуємо такий клімат, де б усі поважали закон: і влада, і фіскальні органи, і підприємці.
— Які “хвороби” притаманні нинішньому бізнесу?
— Підприємці заробляють гроші і не хочуть вчити законодавство. Одні, можливо, не мають часу, інші — ліниві. Наведу приклад: на Рівненщині працював проект “Підтримка розвитку підприємництва у пріоритетних регіонах України”. Проводились для підприємців безкоштовні (!!!) семінари. І за підсумками десяти занять, які були проведені в області, дійшли висновку, що для бізнесу недоцільно робити семінари безкоштовними. Бо якщо семінар безкоштовний, то підприємець хоче йде, хоче не йде. Але якби він за нього заплатив гроші, то або сам пішов, або прислав когось із своїх працівників, а потім ще й спитав: “Чому тебе там навчили?”. Звичайно, ціни на семінари повинні бути прийнятні.
— Чи відрізняється сучасний бізнесмен від колишнього?
— Сьогоднішній рівненський підприємець — це далеко не той, який був рік тому. Він самоутвердився, змужнів, у переважній більшості дає собі раду і намагається вирішувати свої проблеми цивілізованими шляхами. Тобто ніхто нікого не ображає у конфліктних ситуаціях: нікому не розказує, що я добрий, а ти поганий, чи я розумний, а ти не дуже, а спілкується з адвокатом, звертається з позовами до суду. Цікаво, що підприємці розподілились умовно на дві групи. Перша група — це ті, хто намагається зробити бізнес серйозним і залишити у спадок своїм дітям. Друга — ті, які ще не навчилися працювати на перспективу і прагнуть заробити якийсь капітальчик, поки є можливість. Середній бізнес нині вважає себе дорослим і його не цікавлять проблеми малого, і себе захищає сам. А малий бізнес для захисту об’єднується і відстоює свої інтереси колективно.
— Є у вас якісь принципи у роботі?
— У всьому прагну порядку: і на роботі, і вдома. Домашніх привчив, щоб усе було на своїх місцях. Люблю, коли люди приходять на зустріч вчасно. Це стосується й особистого життя. Був у мене цікавий випадок, коли покликав гостей на певну годину, а їх нема. Я сідаю, наливаю собі чарку. Дружина: “Зачекай гостей”. Я відповідаю: “Нехай тепер вони чекають”. А тут дзвінок у двері — прийшли гості. Пояснив їм, що запрошував на третю годину, а вони запізнилися, тому вже випив і мушу закусити, тож нехай почекають. Це, правда, були щирі друзі і вони не образились. Але з тих пір ніхто не запізнюється.
— До речі, розкажіть трохи про дружину.
— Моя дружина — Світлана — найкраща у світі. Вона у мене і надійна подруга, і людина, яка дуже вміло і своєчасно гасить мою гарячкуватість. Зараз ми зі Світланою живемо вдвох, снідаємо і вечеряємо разом. Коли вона ще була не на пенсії (Світлана — колишній медпрацівник і пішла на пенсію за вислугою років), то готував вечерю той, хто раніше повертався додому: якщо вона — то вона, якщо я — то я. Зараз знаю: Світлана мене чекає на вечерю, тому стараюсь не запізнюватись. Є у нас традиції, скажімо, відзначати великі свята з нашими дітьми та батьками. Усю домашню чоловічу роботу виконую сам, крім кваліфікованої.
— Яка улюблена домашня робота?
— Люблю, коли вдома завжди нагострені ножі, тому гострю їх щосуботи. Сестра дружини, коли до нас приїжджає в гості, обов’язково поріжеться із незвички. Коли приїжджаю до батьків, то починаю з того, що гострю ножі. А далі вже допомагаю по господарству. Щодо батьків у мене позиція така: намагаюся відчувати радість від спілкування з ними, поки вони ще живі, тому і відвідую часто.
— А для кого, як правило, гострите ножі — для себе чи для дружини?
— І для себе, і для дружини. Салати власноруч кришу. До речі, “олів’є” вже понад двадцять років готую лише я. Дуже люблю готувати яєчню на салі з овочами та твердим сиром і варити каву через “крокодил”.
А ще Микола Тарасюк розповів про
Школу життя
Армія — однозначно. Вона ставить чоловіка у ситуації, в яких він ще не бував, і дає той досвід, якого у нього ще не було. І рішення доводиться приймати самостійно. До своєї школи життя ще зараховую навчання у ВНЗі та роботу у студзагонах. Але у моєму житті, куди б я не приходив на роботу, обов’язково були поруч старші досвідчені люди. Вони охоче ділилися своїм життєвим досвідом.
Сімейні рішення
Ми все з дружиною вирішуємо колегіально: з попереднім обговоренням всіх “за” та “проти”.
Виховання дітей
Виховував дітей спільно з дружиною так, щоб вони вміли постояти за себе. Дочкам Оксані та Олені завжди наголошував, що з моменту отримання паспорта відповідальність за їхнє життя повністю лягатиме на їхні плечі. Хотів, щоб вони сприймали реальність не через рожеві окуляри.
Таємницю сповіді
Дуже поважаю таємницю сповіді. Ціную довіру людей, що розповідають мені сокровенне. Інформація, яка надходить під секретом, далі мене не піде. Дуже ціную в людях і сам вмію берегти вірність, тобто коли людина дотримується даного нею слова.
Свої чесноти
Я комунікабельний. Легко контактую з людьми. Але якщо хтось неправий, а хоче, щоб всі повірили йому, що він правий, і з цим погодились — тоді можу навіть піти на конфлікт.
Ключовий момент
П'ять років тому переніс страшну операцію. Ставили діагноз панкронекроз. Усі думали, що після операції не виживу. Але вижив завдяки дружині, друзям, домашнім. Але тоді трансформувалося дуже багато амбітних речей. Повністю переглянув свою систему цінностей. Зрозумів, що людина народилася і ходить по землі, аби бути людиною. І почав ставитись до інших так, як хочу, щоб ставились до мене.
Початок нового періоду
З народженням онучки у мене виникло таке почуття, яке словами не передати. Ніби відкрилось ще одне дихання, яке, сподіваюсь, продовжить мені життя.
Захоплення та хобі
У 9-10 класах захоплювався фотографією. Бувало, що за місяць фотографував, проявляв, друкував до 15 плівок. Куди б не йшов чи їхав — завжди брав із собою фотоапарат. І зараз багато фотографую для душі. Нині моєю улюбленою моделлю є внучка, якій виповнилося три роки, і все, що з нею пов’язано. А ще дуже люблю грати у шахи. І граю не через те, що вмію, а через те, що ця гра примушує напружувати сіру речовину, тобто думати.
Прояв національного “я”
Тризуб ношу для душі. Він у мене маленький, тобто для мене. За покликанням я — українець. Але не радикальний, бо не вважаю, що всі ті, хто не говорить українською мовою, повинні терміново впродовж доби виїхати з України. Все починається з малого, тобто з любові до землі, на якій ти живеш, по якій ходиш. Я роблю все для того, щоб усі, хто приїжджає до нас, на Рівненщину, хотіли побувати тут ще хоч би раз, поважали наш край, поважали Україну і ніколи не шкодували, що побували тут.
Коли формувався альбом “За що я люблю місто Рівне”, мені запропонували зробити відповідний запис. Я відмовився, бо не розумію, за що місто Рівне можна не любити.
Друзів
Ціную у стосунках вірність. Хай друзів буде менше, але вони будуть надійні. Щоб не було такого: сьогодні я при посаді — вони зі мною дружать, завтра без посади — то й дружбі кінець. Справжніх друзів у мене небагато, і дуже не хочу, щоб стало менше.
Як правильно обирати парфум: лайфхаки для підбору ідеального аромату
У світі ароматів кожен має свою особливу історію, і саме парфум допомагає її розповісти. Правильно підібраний аромат не лише виражає індивідуальність, а й формує враження про людину.
переглядів: 283
Як правильно доглядати за цикламеном: корисні поради
Вирощування цикламена у квартирі може стати справжнім викликом для квітникарів, особливо для початківців.
переглядів: 232
Горіх врятує дерев'яну підлогу від подряпин
Волоський горіх — невибагливе дерево, яке часто можна побачити на присадибних ділянках українців. Воно не потребує спеціального догляду, проте його плоди мають безліч корисних властивостей і приємний смак.
переглядів: 235
Чи враховуватиметься єПідтримка і Національний кешбек при обчислені субсидій
Дізнайтеся, чи враховуються кошти з програм "Національний кешбек" і "Зимова єПідтримка" при розрахунку сукупного доходу для субсидій.
переглядів: 639
За грудень українці накопичили рекордний кешбек за купівлю українських товарів
На 180 млн більше, ніж було в листопаді. Виплати за грудень і січень учасники програми отримають у лютому.
переглядів: 255