Іван Ткачук: “Ми готові допомогти і роботодавцям,
— Відповідно до законодавства, роботодавець зобов’язаний подати нам документи про можливе заплановане звільнення. Сьогодні таких звернень не стало більше, ніж зазвичай. Ми ведемо переговори з роботодавцями, звільнення на підприємствах яких носять сезонний характер. Наприклад, у будівельній галузі традиційно в холодний період року роботи “затихають”. Так, є попередні розмови про переведення на неповний робочий день, відпустки за власний рахунок. Хочу підкреслити, що ми в умовах кризи маємо спільне завдання з роботодавцями: зберегти людей, які працюють. Ми готові надати їм комплекс консультативних, навчальних послуг, підвищити кваліфікацію, а отже — конкурентоспроможність на ринку. Саме ця проблема безробітних сьогодні стає головною для роботодавця: низька кваліфікація працюючого, невміння працювати на сучасній техніці. Ось приклад. Нещодавно до мене звернувся роботодавець із проханням знайти працівника на машину бурової установки. Вона коштує мільйон євро, а спеціаліста, який був би з нею “на ти”, немає.
— Саме для того, щоб реагувати на потреби роботодавців, служба зайнятості і заключає угоди з ними на перспективу?
— Так, на сьогодні ми заключили півтори тисячі таких договорів. Більшість роботодавців охоче йдуть на це, адже хороший керівник про кадри дбає заздалегідь. А служба зайнятості готова навчити, перекваліфікувати, підвищити розряди тим фахівцям, в яких зацікавлені працедавці. Нині у нас немає електрогазозварників 5-6 розрядів, таких вакантних посад є 140, попитом користуються токарі, фрезерувальники, мулярі. У той же час найбільше у статусі безробітних нині бухгалтерів, менеджерів, економістів. Тому і з батьками у школі ми проводимо роз’яснювальну роботу, аби не тратили гроші на навчання дітей за професіями, яких ринок нині не потребує.
— Щодо потреб ринку. Сьогодні в області працюють іноземні компанії, які теж мають потребу у кадрах. Як з ними співпрацює служба зайнятості?
— В іноземних компаніях є попит на робочу силу. Ми дозволяємо працювати у нас іноземцям з умовою, що інженерно-технічними працівниками будуть їхні фахівці, а місцевих жителів вони залучатимуть на робітничі спеціальності. Так, італійська компанія “Тодіні” прийняла на роботу 525 місцевих жителів, азербайджанська, яка будує об’їзну дорогу в Рівному, — 36, турецька фірма ”Онур” на Кореччині — 85 людину.
— Напевне, в нинішніх умовах суттєвою підтримкою роботодавцю від служби зайнятості є і створення дотаційних робочих місць...
— За 10 місяців цього року на Рівненщині виплачено 16 мільйонів гривень дотацій роботодавцям. Звісно, що сьогодні створення дотаційних робочих місць — це суттєва економія, а отже й підтримка роботодавцю. Ще раз наголошую: ми готові підставити плече і тим, хто прагне працювати, і тим, хто хоче мати сильні кадри. Нині в області є 5,3 тисячі вакансій. За 10 місяців профнавчанням ми охопили 8,5 тисячі безробітних. Це більше, ніж минулого року. Коли роботодавцю потрібен працівник, який би знав особливості саме його виробництва, ми знайдемо варіанти підготовки такого робітника. Запевняю, що жодне звернення до нас без уваги й допомоги не залишиться.
Як правильно обирати парфум: лайфхаки для підбору ідеального аромату
У світі ароматів кожен має свою особливу історію, і саме парфум допомагає її розповісти. Правильно підібраний аромат не лише виражає індивідуальність, а й формує враження про людину.
переглядів: 281
Як правильно доглядати за цикламеном: корисні поради
Вирощування цикламена у квартирі може стати справжнім викликом для квітникарів, особливо для початківців.
переглядів: 229
Горіх врятує дерев'яну підлогу від подряпин
Волоський горіх — невибагливе дерево, яке часто можна побачити на присадибних ділянках українців. Воно не потребує спеціального догляду, проте його плоди мають безліч корисних властивостей і приємний смак.
переглядів: 232
Чи враховуватиметься єПідтримка і Національний кешбек при обчислені субсидій
Дізнайтеся, чи враховуються кошти з програм "Національний кешбек" і "Зимова єПідтримка" при розрахунку сукупного доходу для субсидій.
переглядів: 637
За грудень українці накопичили рекордний кешбек за купівлю українських товарів
На 180 млн більше, ніж було в листопаді. Виплати за грудень і січень учасники програми отримають у лютому.
переглядів: 253