Ми у Facebook
04.12.2008, 00:09

Рівняни купують золото, як альтернативу валютам

26 листопада Національний банк України зафіксував нову максимальну ціну золота. Жовтий метал сягнув позначки 53042,04 грн за десять тройських унцій. Ця інформація підбадьорила багатьох, адже громадяни, які вже не знають, у що краще вкладати кошти, побачили хорошу альтенативу.
— Продажі золота, порівнюючи із жовтнем-листопадом минулого року, зросли у 1,5-2 рази, — розповідає директор відділення ВАТ “Банк Демарк” у м. Рівному Олександр ПРОНЧУК. — Зважаючи на нестабільність гривні, коливання долара і євро, люди знайшли альтенативу валютам — дорогоцінний метал. У всі часи золото було тихою гаванню для тих, хто хотів зберегти свої заощадження під час криз, революцій та нестабільності.
За словами заступника директора Рівненської філії ВАТ КБ “Надра” Ярослава ПЕТРОВСЬКОГО, попит на золото почав стрімко зростати з вересня поточного року. Цьому сприяла деяка розгубленість населення.
Проте експерти зауважують, що максимальна позначка ціни на жовтий метал умовна.
— На початок року золото коштувало 835,43 долара США за тройську унцію, нині — 815 доларів США, — зауважує Олександр Прончук. — Сьогодні на сировинних ринках спостерігається спад на 40-50 відсотків. Відповідно падає ціна і на золото. Хоча якщо взяти до уваги, що на початку місяця золото коштувало 750 доларів США, то нині воно справді значно зросло у ціні. Вартість жовтого металу коливається залежно від ситуації на ринку, протягом 2008 року він коштував близько 1000 доларів США за унцію (у березні — 1023 долари США за унцію).
Проте Олександр Прончук зазначає, що у гривневому еквіваленті вартість цього металу справді зросла. Адже на початку року курс долара був 5,05 гривень, а нині курс НБУ —7,14.
На думку Ярослава Петровського, високий курс золота в Україні спричинений не стільки ринковими передумовами, скільки частково спекулятивними, частково панічними настроями населення. Тож який реальний курс золота, нині сказати важко.
За словами банкірів, рівняни купують золото і несуть його додому, а бажаючих покласти на депозит цей метал не дуже багато. Хоча такою можливістю можна скористатися і у Рівному. Відсоток за депозитом у золоті становить 3-5% річних.
— Існує два способи придбати золото в банку, — розповідає Ярослав Петровський. — Перший, до того ж більш пріоритетний, — покласти на депозит гроші за певну вагу золота (від 100 г), метал при цьому фізично не отримуючи, а наприкінці терміну отримати відсотки (наприклад, сьогодні в Надра Банку відсоткова ставка за вкладами у золоті залежно від терміну становить від 4 до 5,8 відсотка річних) та грошовий еквівалент вартості золота за курсом на дату закінчення дії вкладу, або забрати безпосередньо злиток золота. Другий спосіб — купити злиток для подальшого зберігання поза банківською установою. У даному випадку діапазон ваги злитків більш широкий і розпочинається від одного грама.
Проте депозитні програми у золоті мають перспективу. Та й останнім часом деякі банки почали вводити їх до свого портфеля банківських продуктів.
— Головний офіс уже розробив депозитний продукт у золоті, — розповідає керівник Рівненського регіонального управління ВАТ “Родовідбанк” Галина АРТЮШОК. — Тому вже сьогодні можемо запропонувати рівнянам вклад у золоті під два відсотки на півроку та під п’ять відсотків на рік.
Вкладаючи у золото, слід пам’ятати, що через рік цей метал може стати ще дорожчим, а може і подешевшати.
На думку Олександра Прончука, до нового року золото коштуватиме 800-850 доларів США за тройську унцію. А чи буде це так і на скільки подорожчає долар, побачимо через місяць.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ