Ми у Facebook
11.12.2008, 17:34

Замість роботи – зустрічали-проводжали перевіряючих

Хвиля перевірок прокотилася медичними закладами Рівного. Їхню діяльність перевіряли різні контролюючі органи. Керівники окремих медичних установ нарікають, що перевірки відібрали багато часу та позначилися на роботі закладів.
З такою проблемою стикнувся керівник новоствореної клініки “Дивосил” Сергій ІВАНОВ. За його словами, клініка, яка мала б розпочати роботу в жовтні, досі повноцінно не працює, адже її керівник постійно зустрічає та проводжає перевіряючих:
— Півтора місяця, поки нас перевіряють, не можемо займатися поточними справами. Колектив у стресі. У нас були майже всі, хто може контролювати медзаклади: управління архітектури, податкова міліція, санстанція тощо. Наш головний бухгалтер наразі у декретній відпустці, тож я виконую й ці обов’язки. Точніше, мав би виконувати. Слід сказати, що всі перевірки здійснювалися в межах закону. Намагалися скористатися досвідом перевіряючих, адже вони в своїй сфері знають більше, ніж ми. Там, де допускали якісь неточності чи помилки, їх усували і платили штраф. Якщо претензії були необґрунтовані, ми відстоювали свою правоту. Безперечний позитивний результат цих перевірок — безкоштовний юридичний аудит нашої документації. Питання лише в тому, чому всі перевірки збіглися в часі. Можливо, це пов’язано з наказом Генпрокуратури про перевірку медзакладів. Або ж перевірки пов’язані з тим, що перед відкриттям клініки ми провели серйозну рекламну кампанію. Хотіли напрацювати бренд, а потім уже починати працювати. Сформували штат. Але клініка досі не працює на повну.
Комплексна перевірка відбулася нещодавно і в обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім. В. Поліщука.
— Перевірка тривала декілька днів, це єдина незручність, — розповів головний лікар діагностичного центру Ігор ШУМЛЯНСЬКИЙ. — Працювали представники кількох контролюючих органів. Усе було законно та об’єктивно. Як керівник закладу, жодних зауважень не маю. Така вже в них робота — перевіряти, як ми працюємо.
Схожу думку має й чільник обласної клінічної лікарні Мирослав СЕМАНІВ:
— На виконання розпорядження Генпрокуратури нещодавно лікарню перевіряли на предмет виконання статті 49 Конституції України. До перевірок нам не звикати, та й працівники прокуратури були об’єктивним. Зробили припис про те, що ми надаємо населенню безкоштовну медичну допомогу не в повному обсязі. Я пояснив, що з бюджету ми отримуємо лише половину коштів, яких потребуємо. Тому така ситуація, от і змушені приймати від населення благодійні внески. Але все робимо законно, гроші йдуть через касу, керівники лікарні до них не мають стосунку. Ці кошти використовують лише на потреби хворих та закладу.
Між тим, у прес-службі прокуратури області повідомляють, що під час перевірок медзакладів області виявили численні порушення, зокрема, нецільове використання бюджетних коштів, реалізацію недоброякісних ліків, надання працівниками неякісної медичної допомоги, або навіть її ненадання.
Усього у 2008 році за результатами перевірок додержання законодавства про охорону здоров’я органами прокуратури Рівненщини порушено шість кримінальних справ, внесено 100 документів реагування, 277 посадовців притягнуто до відповідальності.





На правах реклами