Ми у Facebook
18.12.2008, 12:33

Особливий курс

Ще не так давно курс євро складав 7,50 грн і вважався високим, нині вже долар перестрибнув через позначку 7 і має тенденцію до зростання. Уже ніхто не сподівається, що “зелений” впаде і коштуватиме 5 грн. Але всі сподіваються на стабілізацію перед святами.
Валюти у банках тепер достатньо

Був період, коли банківські установи Рівного не могли забезпечити у повному обсязі потреби клієнтів в іноземній валюті. Нині ситуація стабілізувалася: у банківських касах достатньо євро та доларів.
— Після того, як було введено в дію Постанову НБУ №408, якою з 2 грудня 2008 року на готівковому валютному ринку України банки стали здійснювати операції з купівлі та продажу готівкової іноземної валюти без обмежень щодо розміру маржі між курсом купівлі та продажу від офіційного курсу гривні до іноземних валют, ситуація на готівковому валютному ринку в частині забезпечення достатніми для роботи та задоволення потреб клієнтів обсягами готівки нормалізувалася, — розповідає начальник відділу валютного контролю та ліцензування управління Національного банку України в Рівненській області Леонід КУШНЕР. — Можна стверджувати, що населення має можливість придбати через касу необхідну кількість іноземної валюти.
Леонід Кушнер зауважує: щодо вартості валюти, то вона має пряму залежність від безготівкового валютного ринку України та опосередковану залежність з міжнародним валютним ринком. Офіційний курс іноземної валюти впродовж дня ототожнює курс міжбанківського валютного ринку України і є волантильним (таким, що змінюється).

Курс долара високий, проте ринковий

Раніше було багато нарікань з боку банкірів у бік НБУ щодо курсу долара США, який начебто встановлювався у ручному режимі і часто не відповідав ситуації, що реально складалась. Нині завдяки відомій Постанові курс “зеленого” визначає міжбанківський валютний ринок, а висота “стрибка” залежить від попиту і пропозиції долара на ньому.
— Нинішній курс пов’язаний із кількома факторами, — роз’яснює заступник директора РФ “Кредобанк” Андрій КИСІЛЬ. — Найперше на курс вплинула активізація бізнесу після літа. Наступна причина — пошуки валюти для розрахунків за газ органами самоврядування та урядом.
Андрій Кисіль зауважує, що такі кошти збираються у гривнях, потім за них купується валюта на міжбанку, що збільшує попит на долар. Негативно на валютному ринку також позначилася історія із “Промінвестбанком”, рейдерська атака на який стала першопричиною паніки, через яку громадяни знімали гроші з депозитів і конвертували їх у валюту. Це спричинило ще один тиск на долар.
— Для того, щоб в Україні була пропозиція валюти, вона має надходити з-за кордону, — наголошує банкір. — Головні експортери (металургійні комбінати) з тих чи інших причин не можуть відправити свою продукцію за кордон, валютні поповнення відповідно зникли. А на фоні політичної кризи інвестори, вбачаючи ризик проведення бізнесу в Україні, виводять інвестиції, а для цього також купують валюту на міжбанку. Як результат — попит на долар зростає і курс цієї валюти піднімається.

Що буде далі?

На думку директора Рівненської філії “Ві Ей Бі Банку” Віктора ДІВИКА, на валютному ринку перед святами буде проблема гривневої маси у зв’язку з тим, що рівняни здаватимуть долари і купуватимуть гривні, щоб мати кошти на підготовку до свят.
— Поки що важко сказати, чи суттєво цей факт вплине на курс долара, але є ймовірність, що його курс знизиться на 5-10 відсотків, — зауважує Віктор Дівик.
— Долар буде підніматись до певної межі, — припускає директор відділення “БМ Банку” у м.Рівному Роман КИСІЛЬ. — Якщо у нашій економіці вирівняється сальдо платіжного балансу, або хоча б з’являться передумови для зростання: активізуються експортери чи запрацює внутрішній попит, тоді відбудеться стабілізація на валютному ринку і можливе зниження курсу долара.
Працівники рівненських банків вважають, що робити прогнози в Україні — справа невдячна, бо майбутнє гривні і долара залежить не тільки від економічних факторів, а ще й від політичних, проте вирішальними у цій ситуації будуть дії регулятора.
Директор Рівненського відділення ПУМБу Юрій СОСЮК зауважує, що курсова політика визначається НБУ і багато що в майбутньому залежатиме від професійності та відповідальності.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини