Ми у Facebook
25.12.2008, 22:00

Коли запрацює Гощанський молокозавод?

Ось уже сьомий рік простоює Гощанський молокозавод. Ще у 2001 році ТзОВ “Світ” взяло в оренду земельну ділянку під забудовою заводу. Чиновники нарікають: власники оренду сплачують вчасно, але за розцінками семирічної давності. Та й із самим керівництвом “Світу” досі ніхто не може зв’язатися…
Договір оренди між ТзОВ “Світ” та Гощанською селищною радою на земельну ділянку розміром 3,46 гектара був підписаний ще у квітні 2001 року. Термін оренди за договором — 48 років. На той час, як розповідає голова Гощанської РДА Василь ХАРКОВЕЦЬ, нормативна грошова оцінка даної земельної ділянки становила 541 тисячу гривень. Відповідно й орендна плата за неї за рік вираховувалась у розмірі трохи більше семи тисяч гривень. Таку суму вони платять і досі…
— Справа в тому, що при укладанні договору плата за землю для ТзОВ “Світ” була встановлена менше трьох відсотків, — пояснює пан Харковець. — Нині ж є відповідні зміни у нормативній базі, які встановлюють, що така оренда повинна бути не менше трьох відсотків. Тому зрозуміло, що перекладання умов договору оренди — просто необхідність. Ми намагалися зв’язатися з власниками заводу, телефонували, писали. Ніякої реакції.
Крім того, за словами Василя Харковця, у цій ситуації з’явилися нові обставини. З нового року по всьому Гощанському районі буде змінена грошова нормативна оцінка землі. Для прикладу, в окремих населених пунктах за 1 гектар вона стане у 10 разів більша(!), констатує чиновник.
Але й підстав розірвати договір оренди у місцевої ради немає.
— Згідно з Законом України “Про плату за землю”, отримання оренди не залежить від ведення господарської діяльності, — зауважує заступник начальника Головного управління земельних ресурсів Олександра ПРИДАТКО. — Отже, неважливо, працює чи не працює підприємство — воно платить вчасно оренду. У примусовому порядку договір можна розірвати лише тоді, коли наявна системна неоплата — від шести місяців. Але й ця умова рідко застосовується місцевими радами, коли на земельній ділянці розташований об’єкт нерухомого майна.
За словами пана Придатка, головне — це провести нову грошову оцінку землі. Але хто ж платитиме по-новому?
Виникає парадоксальна ситуація. Здавалося б, підприємці справно платять земельну оренду, без жодних затримок. Але водночас встановлена сім років тому оренда явно не відповідає сьогоднішній ціновій ситуації, та й молокозавод досі не працює. А місцеву владу, тим часом, закон зв’язав по руках і ногах…





На правах реклами