Ми у Facebook
05.01.2009, 11:56

Знову за парту — щоб пережити кризу

Не опускати рук, а використати скрутні часи із користю. Саме такий підхід до кризової ситуації обрали чимало ділових людей. Багато хто вирішив використати кризу для навчання, підвищення власної кваліфікації та рівня знань своїх працівників. Адже китайці трактують це явище двояко: для одних це загроза, для інших — нові можливості.

Вчитись, аби мати переваги


Період зниження ділової активності — найкращий час для інвестицій в освіту. За період кризи звільнені та скорочені працівники втратять свою кваліфікацію, отож той, хто вчився і в скрутні часи, матиме переваги на ринку праці, коли криза піде на спад. Саме такий шлях обрав для себе та своїх підлеглих приватний нотаріус Ігор СОХАЦЬКИЙ.
— Двоє працівників уже побували на спеціалізованому семінарі в Києві, ще двоє поїдуть на навчання у січні, — розповідає нотаріус. — Крім того, ми опрацьовуємо всі проекти нормативних актів, які розробляє Мін’юст, оновлюємо нормативну базу з урахуванням новинок. Особисто я побував на курсах підвищення кваліфікації в Мін’юсті, збираюся на семінар зі спадкового права. Хоч я й маю значний досвід роботи і не зобов’язаний бувати на таких навчаннях, але роблю це з власної ініціативи. Ми не сидимо без роботи, хоч її трохи поменшало, намагаємося використати кожен день із користю, щоб після кризи бути найкращими на своєму ринку.
Криза — непоганий час і для здобуття другої вищої освіти та освоєння іноземних мов.
— Зараз для багатьох настав час випробування та пошуку нових напрямів діяльності, — вважає адміністратор Рівненського авторинку, депутат Рівнеради Олександр НЕСТЕРУК. — Криза не триватиме вічно, за рік-два все налагодиться, знання стануть у нагоді. Здобуваю другу вищу освіту на факультеті економіки підприємництва. А після нещодавньої поїздки в Європарламент у складі делегації від органів місцевого самоврядування побачив ще одну ділянку, де потрібні нові знання. Йдеться про володіння іноземними мовами, зокрема англійською та німецькою.

Протестуватися, щоб знову стати студентом


Нині бажаючі освоїти нову професію можуть стикнутися з додатковим бар’єром: необхідністю пройти зовнішнє незалежне оцінювання.
— За положенням, розробленим Міністерством освіти, тестування мають складати усі, хто вступає до вищих навчальних закладів, — розповів начальник міського управління освіти Віталій НОВАК. — Щодо тих, хто збирається здобувати другу вищу освіту, то кожен ВНЗ визначає, чи вимагати від таких абітурієнтів сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання. Якщо ж така вимога є, абітурієнти мають зареєструватися для проходження ЗНО. Підготуватися до тестування допоможуть спеціальні курси, які організовують у багатьох вишах. Бажаючі можуть також звернутися до управління освіти, ми розробимо кошторис та прикріпимо їх до найближчої школи.
Послуги з підготовки до незалежного зовнішнього тестування надають і “приватники”: репетитори та спеціальні освітні курси.
— Починати навчання потрібно вже сьогодні, — наголошує директор ПП “Освітній центр “Євро-курс” Оксана ОРЛОВА. — Підготовка вимагає часу, адже потрібно повторити чимало. Дорослій людині, яка давно закінчила школу, нелегко буде самій освіжити знання. Набагато швидше буде, якщо вона звернеться до фахівця, який цим займається щодня, орієнтується в типології завдань. У нас заняття з кожного предмету відбуваються у невеликих групах двічі на тиждень, по дві академічні години. Вартість навчання 12 гривень за одну академгодину. Якщо обирається більше одного предмета, пропонуємо знижку. Готуємо слухачів, відповідно до тестових завдань, даємо практичні поради, як працювати під час тестування. Уже маємо групи з української мови та математики. Формуємо групи і з інших дисциплін.

У ВНЗах — своє бачення


Минулого року вищі навчальні заклади Рівного, котрі пропонують і післядипломну освіту, не вимагали сертифікати про складання тестів. Не буде такої вимоги й у 2009-му, — повідомили на факультеті довузівської підготовки та післядипломної освіти Рівненського державного гуманітарного університету. Така ж ситуація й у Національному університеті водного господарства та природокористування. Щоправда, тут наголошують, що в майбутньому вимоги можуть змінитися.
— Документи про зовнішнє незалежне тестування потрібні лише тим, хто буде навчатися у ВНЗі вперше, — пояснив декан факультету післядипломної освіти Рівненського інституту слов’янознавства Сергій НОВАК. — Ті, кому потрібна друга вища освіта, уже мають диплом. Тож від них при вступі просимо лише копію диплома. Проводимо також співбесіду.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини