Ми у Facebook
15.01.2009, 14:28

Життя без ліміту

Віктор Обштир наголосив, що в нинішній кризовій ситуації умови обслуговування дебітових карток у банках тільки покращуватиметься

У зв’язку із ресурсними проблемами, що виникли внаслідок фінансової кризи, банки не тільки не мають можливості видавати кредити, а й почали зменшувати ліміти за своїми картковими кредитними лініями, скоротили випуск таких карток та збільшили комісії.
Нещодавно я отримала СМС-повідомлення з банку про зменшення кредитного ліміту на кредитному картковому рахунку. Була дуже здивована, адже завжди вчасно повертала кредит. У банку пояснили, що до подібних дій банк спонукала фінансова нестабільність у країні. Колега, яка мала кредитку іншого великого банку, теж була не в захваті, бо їй більш ніж наполовину зменшили ліміт та ще й встановили 4% комісію за зняття кредитних коштів.
— Карткове кредитування — специфічний банківський продукт. Банки, як правило, відкривають подібні рахунки клієнтам, з якими довго співпрацюють, — пояснює директор Рівненської філії КБ “Хрещатик” Ігор КОЗАЧОК. — Кредитні картки банками також видавалися працівникам підприємств, у яких фінустанови мали зарплатні проекти, та відповідно мали важелі впливу на клієнта. Проте всі ми стали свідками того, що деякі банки, намагаючись захопити певну частку ринку, видавали картки, не вивчаючи кредитні історії клієнтів, не підкріплюючи подібні кредити заставою тощо. Тепер в умовах кризи вони зменшують кредитні ліміти чи згортають подібні карткові продукти.

Кредитна картка — тільки перевіреному клієнту
За словами Ігоря Козачка, банки, які видавали картки тільки перевіреним клієнтам, ліміти кредитних коштів нині не обмежують.
На думку заступника начальника управління з індивідуального бізнесу Рівненського управління Подільського регіонального департаменту АКІБ “УкрСиббанк” Олександра ЛЕБЕДКИ, під час стабільної ситуації в країні банкам було вигідно встановлювати кредити на картки зарплатних проектів та видавати інші кредитні картки, аби нарощувати клієнтську базу. Суми лімітів залежали від розміру зарплати працівника і були різні: від однієї до п’яти зарплат. Нині, коли платоспроможність населення меншає і деякі працівники втрачають роботу, можливість неповернення зростає, банки, щоб убезпечити себе, зменшують суми ліміту кредитних коштів на карткових рахунках.

Додаткові відсотки на зарплату?
— З початком кризи через дебетові карткові рахунки із банківської системи виходило багато коштів, тому деякі банки в період паніки вводили контроль лімітів на зняття готівки за картковими рахунками та обмежували доступ карток інших банків до своїх банкоматів, — розповідає директор Волинської регіональної дирекції ВАТ АБ “Укргазбанк” Віктор ОБШТИР. — Але варто додати, що банки завжди встановлювали за дебетовими картками певні добові ліміти на зняття готівки. Наш банк, скажімо, встановив ліміт зняття готівки через банкомат у сумі дві тисячі гривень та ліміт оплати покупок у торговій мережі до п’яти тисяч гривень за добу. Це введено, аби захистити клієнта від можливого стороннього втручання у картковий рахунок.
За словами Віктора Обштира, якщо цей ліміт клієнта не задовольняє, в “Укргазбанку” його збільшать без проблем. Процедура займе близько 15 хвилин.
— Буває, що клієнти збираються у закордонні подорожі і тому просять збільшити щодобовий ліміт використання коштів, — зауважує він. — Рівненське обласне управління, яке входить до Волинської регіональної дирекції, є емітентом пластикових карток і має самостійний доступ до параметрів карток, тому може змінити параметри досить швидко.
Віктор Обштир наголосив, що в нинішній кризовій ситуації умови обслуговування дебітових карток у банках тільки покращуватимуться. Скоріше всього, банки підніматимуть відсоткові ставки на залишки коштів на карткових рахунках.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ