Ми у Facebook
28.01.2009, 16:22

Бенкет під час чуми

Юрій Благодир і Павло Сулковський під час сесії палко обмінювались “люб’язностями”

Давно вже трибуна для виступів у сесійній залі Рівненської обласної ради не мала стількох гостей. З гучними промовами про складність соціально-економічного розвитку Рівненщини виступали не тільки обласні депутати, а й їхні колеги рангом вище — Юрій Прокопчук та Павло Сулковський. Словесна перепалка останнього з першим заступником голови РОДА Юрієм Благодирем, насичена взаємними звинуваченнями у брехні, ледь не переросла у бійку. Благо, Павло Гнатович знаходився в іншому кінці зали…
“Політика вже давно прийшла”
Якщо вплив політики на вирішення тих чи інших питань у Верховній Раді України став закономірною тенденцією, то у Рівненській обласній раді до останнього часу намагалися уникнути її негативних віянь. До останнього часу…
Уже на початку сесії облради, яка відбулася минулої п’ятниці, збої у роботі депутатів спричинив звіт про виконання Програми економічного та соціального розвитку області на 2008 рік. Цей проект рішення викликав небачений шквал невдоволення серед обласних народообранців. Чиновники РОДА особливо були піддані жорсткій критиці з боку БЮТівців та УНПістів. На думку більшості, звіт за програмою зовсім не відображав реальних показників розвитку області. Цифри, подані РОДА, називали “надто радісними”. Можливе голосування за цей звіт екс-кандидат на посаду міського голови Рівного Станіслав САВІНСЬКИЙ навіть назвав голосуванням за “бенкет під час чуми”.
Не заспокоїв депутатів і перший заступник голови РОДА Юрій БЛАГОДИР, який наголосив, що цифри у звіті подані лише за 10 місяців. Адже статистика за цілий рік, за законом, подається лише на початку лютого наступного року.
Згодом і голова Рівненської облдержадміністрації Віктор МАТЧУК підтвердить — йому самому не подобається цей звіт.
— Мені і самому не подобається цей документ. Адже справді, показники звіту не відповідають тим планам, які ми собі ставили, — зазначив він. — Рівень інфляції ми ставили 9 відсотків, коли на кінець року він склав 22 відсотки. Можна у цьому звинуватити РОДА? Та можна, звісно. Хіба нам було відомо, що буде роздано по тисячі гривень і що це спричинить на ринку споживчих цін? Можна звинуватити адміністрацію у тому, що було завезено 500 тисяч тонн буйволятини, а потім всі запитували себе: “А чому ж у нас присіло тваринництво?”. Можна. Я веду до того, що ця програма затверджувалась в одних умовах, а на кінець року ми отримали інші.
Розгоралось полум’я конфлікту, олії до якого підлили нардепи, що завітали на сесійне засідання. Користуючись нагодою, Павло Сулковський (Партія регіонів) та Юрій Прокопчук (БЮТ) вирішили висунути свої звинувачення держуправлінцям. Як не дивно, пригадав керівництву РОДА липневу історію з несправедливим розподілом державних коштів, виділених постраждалим від негоди районам області, народний депутат-регіонал. Павло Сулковський, посилаючись на дані перевірки адміністрації КРУ, заявив: — десять з половиною мільйона гривень було направлено, а 3,8 мільйона гривень — розбазарено.
А також наголосив:
— На 37 сільськогосподарських підприємств із 42 (на отримання компенсації) було неправомірно виділено кошти з бюджету.
Сюди ж Павло Гнатович додав і звинувачення, що адміністрація з бюджету роздає кредити сільськогосподарським підприємствам. Зокрема, трохи більше 40 мільйонів гривень надано Валерію Богуцькому як кредит агрофірмі ім. Воловикова.
Коли ж відповісти звинуваченням Сулковського до трибуни вийшов Юрій Благодир, його коментарі “ніяких кредитів адміністрація нікому не видавала” — було ледве чути через викрики регіонала на кшталт “Ти — брехун!”, “У тебе совісті немає!”. На що, в свою чергу, перший заступник теж заявив, що нардеп “з усіх трибун бреше”. Закінчивши свою промову:
— Слава Богу, що такого депутата більше не буде у наступній Верховній Раді…
На фоні цього палкого обміну люб’язностями Юрій Прокопчук зі своєю критикою пропрезидентських представників місцевої влади не отримав належної уваги.
Врешті крапку у перепалці поставив Віктор Матчук.
— Політика вже давно прийшла. І вона дуже шкодить тут. Дуже добре, що знайшлося питання, через яке нардепи “не сваряться і не чубляться” (процитував того ж Сулковського), — констатував він. — Але тільки суд може вирішити, хто злочинець і хто розкрадає державні кошти. А ті, хто так говорить, мабуть, думає в міру своєї розбещеності…
Завершились усе тим, що депутати так і не проголосували за цей проект рішення. Хоча на затвердження нової Програми соціально-економічного розвитку області на 2009 рік їм вистачило лише декілька хвилин…
“Бюджет, який не відповідає потребам”
Перед тим, як розпочати сесію облради, Олександр Данильчук серед інших депутатів та чиновників, які удостоїлись нагород та відзнак, привітав із присвоєнням почесного звання заслужений економіст України начальника Головного управління фінансів РОДА Людмилу КУШНЕР. Голова облради запропонував їй піднятися на сцену та поцілуватися в зв’язку з такою нагодою. На що пані Кушнер зазначила: “Поцілуємось, коли бюджет затвердимо”. Саме тоді хтось із депутатів вигукнув: “А ви оптимістка!”…
І справді, після затягнутого обговорення звіту за програмою розвитку області, перспектива затвердженого обласного бюджету ледь жевріла. Але, на щастя, оптимізм заслуженого економіста України перевершив категорично-критичний настрій депутатів.
Звісно, що для його затвердження не обійшлося без 20-хвилинної погоджувальної ради між керівниками фракцій. Але суттєвих суперечок з приводу основних закладених показників бюджету не відбулося. Пізніше голова Рівненської облради Олександр ДАНИЛЬЧУК підсумує:
— Я завжди говорив: ніякий бюджет не відповідає потребам. Але дай нам Бог зібрати той бюджет, який ми затвердили сьогодні…
Отож, обсяг доходів обласного бюджету на цей рік встановили в розмірі 1 мільярд 230 мільйонів 133,5 тисячі гривень, тобто фактично на рівні минулого року. Майже всі ці кошти розподілили на видатки, цифра яких склала 1 мільярд 229 мільйонів 227,5 тисячі гривень.
Результатами погоджувальної ради стали деякі зміни у розподілі коштів спеціального фонду, а також згода депутатів профінансувати утримання обласної ради у повному обсязі. Для цього з резервного фонду виділяють трохи більше двох мільйонів гривень.
Скільки ж преміальних втратило керівництво облради, читайте на сторінці 8.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ