Ми у Facebook
28.01.2009, 16:39

У супермаркетах спиртного не буде?

Власник магазину виконуватиме рішення депутатів, хоча нині воно не вигідне

Ще в жовтні депутати Рівнеради хотіли заборонити святкування та виставки на центральних площах та майданах міста. Так вони намагалися впорядкувати масові заходи у Рівному. Проте під час обговорення рішення на сесії вони пересварилися і, не дійшовши згоди, відклали питання на довивчення. Тепер ініціативу підхопив виконком. Однак цього разу владці збираються заборонити продаж спиртного у центрі міста у святкові дні.
Начальник управління торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення Ігор ОСТАПЕНКО уже запропонував, кому й коли заборонити продавати алкоголь, пиво та інші напої у скляній тарі. У перелік потрапили тридцять закладів торгівлі на майдані та бульварі Незалежності, у парку імені Шевченка та бульварі імені Несвицької. Серед них — супермаркети “Еко”, “Наш край” та “Вопак”, магазини “Бахус”, “Марсель”, “Оазис”, “Гастроном Рівне-35”, “Глобус” та інші. Не забули й про кіоски з шаурмою та курками-гриль.
— До цього рішення підійдемо зважено. Обов’язково обговоримо його з власниками зазначених у документі закладів, — пообіцяв Ігор Остапенко. — До речі, перед Новим роком підприємці пішли нам назустріч і не продавали алкоголь. Сподіваємося, що й тепер поставляться з розумінням.
Натомість начальник Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області Григорій ЗАРІЧНЮК вважає таке рішення потрібним, але недостатнім для впорядкування торгівлі у центрі міста.
— Є маленькі магазини, які, навіть не торгуючи алкоголем, у свята переповнені. Покупці заповнюють весь тротуар — не можна ні пройти, ні ситуацію проконтролювати. Я вважаю, що у нас в місті достатньо великих закладів торгівлі, які знаходяться в окремих приміщеннях.
У відповідь на цю репліку та на захист підприємців став заступник міського голови Рівного Сергій ВАСИЛЬЧУК. Він наголосив, що, маючи всі дозволи, підприємець може торгувати незалежно від того, у житловому будинку знаходиться магазин чи в окремому.
Про права бізнесменів говорив і голова комісії Рівнеради з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю Сергій ПАЛАДІЙЧУК:
— Покупцями великих супермаркетів, які зазначені у переліку, є здебільшого сім’ї. Вони у свята часто скуповуються продуктами та алкоголем. Тому, я вважаю, цим закладам доцільно дозволити продавати спиртне, скажімо, до 17-ї чи 18-ї години.
— Зараз — етап обговорення цього проекту. Він триватиме впродовж місяця, тому кожен зможе запропонувати зміни та доповнення, — відповів Васильчук. — Врахуємо і цю пропозицію.
До розгляду цього питання виконком повернеться через місяць. Поки що ж проект рішення буде опублікований у тижневику “7 днів”, після чого триватиме його обговорення.

Коментарі
Сергій ГРИГОРЕНКО,
директор департаменту зв’язків з громадськістю Корпорації “Пакко”:
— В умовах роботи супермаркету “Вопак”, що в Рівному на вулиці Чорновола, є певні технічні складнощі, щоб обмежити продаж алкоголю. Але ми з розумінням ставимося до ініціативи міської влади Рівного про заборону реалізації алкоголю у святкові дні. Підтримуємо гарні наміри та будемо виконувати заборону, адже й міська влада завжди йде назустріч нашим проектам та допомагає розвивати бізнес.

Дмитро АВДЄЄВ,
власник магазину “Бахус”:
— Звісно, ми виконуватимемо рішення міської влади про обмеження продажу алкоголю в святкові дні. Хоч це не дуже вигідно з економічної точки зору. Головне, щоб відповідне рішення міської влади було чітким та зрозумілим. Щоб власники торгових закладів, на яких поширюється обмеження, точно знали, коли не можна продавати алкогольні напої чи інші товари. Бо наприклад, перед Новим роком нам лише 31 січня в обід повідомили про рекомендацію не продавати алкоголь. На той момент ця продукція вже була закуплена. Якби ми закрили відділ з алкоголем, мали б величезні збитки. Як би знали раніше про таке розпорядження, 31 грудня закрили б магазин та й по всьому. Святкували б як всі інші люди, бо в цей день мало хто купує ковбасу. На День незалежності нас попередили завчасно, тож ми не продавали алкоголь та напої у скляній тарі, а лише пиво у бляшанках.

Галина ЯЩУК,
підприємець, магазин” Аншлаг”:
— У нас відділи розташовані таким чином, що перекрити відділ зі спиртним дуже незручно, Проблематично й виділити людину, яка слідкувала б за тим, щоб покупці не брали алкоголь. Нам у такому випадку легше закрити магазин на цілий день. Але ж так несправедливо! У святкові дні ми маємо чимало покупців. Чому інші мають торгувати, а ми стояти зачинені? Задум у влади непоганий, але чому б не дозволити нам продавати алкоголь до 18-ї? До цього часу люди здебільшого додому спиртне купують, а не для того, щоб розпивати його на вулиці.







На правах реклами