Ми у Facebook
29.01.2009, 14:32

Панацея для будівельників

Голова Асоціації працівників будівельної галузі м.Рівного Ігор Мічуда не вірить, що новий закон про дофінансування недобудованого житла стане реальністю

“Панацею” для будівельників нещодавно запропонував український парламент. Ухвалено закон, який передбачає фінансування у 2009 році житлових об’єктів, які готові не менше ніж на 70 відсотків. Водночас самі будівельники до ініціативи народних обранців ставляться досить скептично, вказуючи на відсутність гарантій надходження коштів з бюджету.
Ухваленню Закону “Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва” передувало звернення представників будівельного бізнесу до Президента та глави уряду щодо участі держави в закінченні будівництв. Після цього будівельники зустрічалися особисто з керівниками країни та попросили негайно включити це питання до переліку “антикризового пакета” законопроектів для врегулювання ситуації в економіці.
У законі передбачено фінансування зі стабілізаційного фонду недобудованих будинків, які мають ступінь готовності не менше ніж 70 відсотків. Крім стабілізаційного фонду, на заходи закону планується залучати кошти за позиками міжнародних фінансових організацій, за державними внутрішніми позиками, міських бюджетів та інвестиції громадян і компаній.
Представники будівельної галузі позитивно оцінюють ідеї, передбачені законом, однак поки що не беруться прогнозувати його ефект.
— У нас часто ідеї та їх втілення дуже різняться, тож усе залежатиме від механізмів реалізації норм цього закону, — наголошує заступник начальника управління капітального будівництва Рівненського міськвиконкому Володимир ГЕЛЬФАНД. — Якщо будуть гроші на заплановані заходи, то буде добре. Але зазвичай бюджетні кошти направляють насамперед на фінансування соціальної сфери, виплату зарплати, допомог тощо. А на будівельну галузь дадуть, якщо щось залишиться. Наразі в Рівному недобудованих житлових будинків із рівнем готовності 70 відсотків є з десяток.
Нереальними для втілення вважає положення нового закону голова Асоціації працівників будівельної галузі Рівного та Рівненської області Ігор МІЧУДА:
— Ідея — супер! Але вона абсолютно нереальна. Колись уряд уже обіцяв, що житло подешевшає на 49 відсотків, але це виявилося фікцією. Наразі будівельна галузь знаходиться у глибокій кризі і що буде далі, як її врятувати — ніхто не знає. Ми дуже залежимо від курсу долара, адже ним визначається вартість будматеріалів. Стабільності в цій сфері не видно, на жаль.
Сумнівається в дієвості нової норми і керівник ТзОВ “Інвестжитлобуд” В’ячеслав ПУГАЙКО:
— Звісно, що норма ця потрібна, але чи діятиме вона? Минулого року працювала Державна програма Президента про доступне житло. Гроші по цій програмі нам так і не надійшли. А судячи з тієї ситуації, що нині склалася, невідомо чи кошти на таку справу будуть, – розмірковує директор. – Так, у нас є декілька об’єктів, які готові лише на 70 відсотків. Але ми їх продовжуємо добудовувати, власного ресурсу поки що вистачає.
P.S. На сьогодні, 29 січня, запланована зустріч представників Асоціації працівників будівельної галузі м.Рівного з міською владою. За словами її голови Ігоря Мічуди, під час заходу будівельники обговорюватимуть шляхи співпраці з міською владою, новим мером; проблеми, які виникли на ринку будівництва у період кризи.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини