Ми у Facebook
25.02.2009, 17:26

До готелів – на пікети

Юрій Благодир: “Майже 600 підприємств області виплачували у грудні зарплату, меншу мінімальної”

Мешканці Рівненщини вже кілька місяців отримують менше за свою роботу. У січні середня зарплата зменшилася майже на 400 гривень. Водночас не лише підприємства-банкрути, а й економічно активні боргують своїм працівникам більше 12 млн грн. Керівники районів та міст області, представники контролюючих установ цього тижня намагалися розібратися з боргами та вирішити, як має виплачуватися зарплата працівникам підприємств області.
На 11,5% збільшилася у січні 2009 року середня заробітна плата на Рівненщині, порівняно з відповідним періодом попереднього року. Однак, порівняно з листопадом-груднем 2008 року, оплата праці суттєво зменшилася.
— У листопаді середня зарплатня по області становила 1523 гривні, а в грудні — 1817, — розповів перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій БЛАГОДИР. — У січні ж працівники підприємств Рівненщини отримували в середньому по 1377 гривень на місяць. 592 економічно активні підприємства області виплачували в грудні зарплату, меншу мінімально встановленого рівня. 354 з них знаходяться в Рівному. Найбільше падіння рівня оплати праці цього року зафіксовано в Рівненському, Здолбунівському та Рокитнівському районах.
Занепокоєні чиновники й низьким рівнем оплати праці в окремих галузях. Зокрема, на виробництві виробів із шкіри (421 грн), гумових та пластмасових виробів (743 грн), машин та устаткування (760 грн). Це пов’язують із наслідками кризи, зменшення попиту та зниженням реалізації продукції. Хоч є й інші приклади.
— На підприємствах готельного та ресторанного господарства працівники здебільшого отримують трохи більше 700 гривень, — наголосив Юрій Благодир. — Це швидше можна пов’язати з намаганнями уникнути оподаткування та з тіньовою виплатою зарплати.
Одну з причин такої ситуації керівник області вбачає у низькій активності профспілкових організацій.
— Не треба мітингів під державними установами, підіть попікетуйте якийсь готель, де працівникам мало платять, — запропонував профспілковим лідерам голова Рівненської ОДА Віктор МАТЧУК. — Добийтеся чогось — і люди вам повірять і підуть до вас зі своїми проблемами. Ми знаємо, чим загрожує низька офіційна зарплата, коли працівник йде на лікарняний, чи коли нараховують пенсію.
На думку керівника області, нині є чимало підприємств, які хоч і не мають фінансових проблем, але намагаються зекономити на своїх працівниках, платячи меншу зарплату, або не виплачуючи її взагалі. Він порадив представникам контролюючих установ бути пильнішими до таких проявів. А працівникам підприємств — одразу звертатися до спеціальних комісій, які діють при місцевих адміністраціях, або до суду, у разі, якщо їхні трудові права порушуються.





На правах реклами