Ми у Facebook
06.05.2009, 18:46

“Стажування по-рівненськи” – навчання чи лохотрон?

Взагалі стажування — це практика у роботі, яка дозволяє добре зарекомендувати себе на робочому місці. Така процедура допомагає отримати необхідний досвід в обраній спеціальності.
Великі іноземні компанії, на кшталт Procter&Gamblе, пропонують стажування як чудову можливість спробувати попрацювати в умовах реального бізнесу. Такі стажування, як правило, передбачають 2-4-місячні проекти на повний робочий день, при цьому стажисти отримують достойну зарплату. Це дає можливість оцінити претендентів як потенційних працівників, а стажисти — оцінюють роботодавця. У кожного новачка є свій менеджер-наставник, який дає необхідні знання, допомагає адаптуватись і розвивати нові навички. Завдання менеджера полягає в тому, щоб правильно підібрати для новачка методику стажування. Для якомога ефективнішого розвитку стажиста залучають коучів (досвідченіших співробітників або колег, які виконували подібну роботу раніше). Проекти стажувань побудовані таким чином, що практично з перших днів новий працівник отримує можливість зробити вагомий внесок у роботу компанії. Новачку надається свобода для самостійного творчого підходу до вирішення поставлених завдань.
У разі вдалого проходження подібної практики можна отримати пропозицію на постійну роботу. Як правило, кожного року проводять набір на декілька стажерських вакансій такі відділи: маркетингу, фінансів та бухгалтерії, керування персоналом, розвитку бізнесу замовника, керування системами постачання, інформаційні технології. У цих відділах процес відбору на стажування проходить аналогічно до процесу відбору на постійні вакансії.
З метою набуття практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей працівників, які претендують на посаду державного службовця, може проводитися їх стажування у відповідному державному органі терміном до двох місяців. Стажування можуть проходити як особи, що вперше претендують на посаду державного службовця, так і державні службовці, які бажають зайняти більш високу посаду. На період стажування за стажистом закріплюються державний службовець, відповідальний за стажування, а також визначається індивідуальний план стажування. Якщо після успішного стажування новачок виявляє бажання працювати у даному державному органі — він проходить конкурс, на якому отримує перевагу над іншими претендентами. Державний службовець, який пройшов стажування, також може бути зарахований до кадрового резерву державного органу.
Кожного року відділ у справах сім’ї та молоді Рівненської ОДА проводить конкурс “Молодіжна адміністрація”. Метою конкурсу стає залучення студентської та активної молоді до участі в діяльності органів виконавчої влади, відбір обдарованої, творчої та активної молоді для підготовки кадрового резерву державних службовців облдержадміністрації.
Розглянемо класичний приклад стажування на базі спільного підприємства “Роланд-Україна”. На даному виробництві потрібні працівники із виготовлення тентів. Спеціальних навиків для специфічної роботи набувають саме на стажуванні у польських партнерів з м.Конін. Після проходження стажування працівники можуть приступати до роботи на рівненському підприємстві.
Крім того, існує безліч варіантів безоплатного стажування, які використовують місцеві “бізнесмени”. Під соусом майбутнього працевлаштування винахідливі підприємці пропонують безробітним попрацювати тиждень-два, а то й місяць без грошей і без оформлення, наобіцявши золоті гори в найближчій перспективі. Будьте готові до будь-якого результату такого стажування: можна й справді влаштуватись на роботу, а можна і не отримати навіть компенсацію за проїзд. Ваша справа — чи приставати на такі туманні пропозиції, чи ні.





На правах реклами