Кульчинська поведе випускників у кіно
— Мені як людині, яка прийшла на цю посаду з недержавної служби, багато чого було в новинку. Мабуть, у чомусь допомогло те, що я була призначена на посаду п’ятого січня. Тоді вже всі бюджетні процеси були в розпалі. Пропозиції щодо галузі, яку я тепер очолюю, вже були сформовані, і мені не довелось ламати цей процес. Та це було б і нелогічно.
Я мала можливість проаналізувати і проговорити всі моменти, які мене цікавили, з начальниками управлінь, директорами шкіл та садочків, з людьми, які опікуються молоддю і спортом. Це дало змогу мені зробити глибокий аналіз ситуації. Тепер я можу з упевненістю сказати, що маю своє сформоване бачення розвитку галузі і чіткі плани роботи. Основним завданням було саме провести глибокий аналіз ситуації.
— Зараз проходить незалежне оцінювання. Ви були на пунктах тестування?
— Так, розпочалось незалежне тестування. Першим проводилось оцінювання з історії. У перший же день я відвідала всі пункти тестування. Як людині, яка до того не знала і не опікувалась цим питанням, було важливо все побачити на власні очі і зрозуміти процес, зробити висновки. Можу сказати, що була проведена величезна і складна робота з підготовки тестування. Цим опікувалось управління освіти, ще починаючи з вересня минулого року.
Хочу зазначити, що з 1670 учасників, зареєстрованих у Рівному, 168 не з’явились на пункти тестування. Із них лише шестеро — це учні загальноосвітніх шкіл.
— Були проблеми під час тестування?
— На жаль, були. Мені довелося стати свідком форс-мажорної ситуації на одному з пунктів. З’явився учень, здається Олександрійської школи, без документів, які посвідчували б його особу. А наявність документа — одна з основних вимог... Натомість з ним була жінка, яка показувала свій паспорт і доводила, що вона його вчителька і може посвідчити його особу. Але сама не мала документа, який би міг підтвердити, що ця жінка є вчителькою тієї чи іншої школи. Їх просто відправили з пункту тестування.
— Вам не здається, що умови дуже жорсткі? Адже причиною неявки на пункт можуть бути об’єктивні обставини. Наприклад, хвороба.
— Якщо так сталось, дії такої дитини мають бути наступними: потрібно обов’язково мати документи, які підтвердили б причину неявки чи запізнення; після цього написати заяву в Міністерство освіти з проханням надати можливість пройти додатково тестування. Якщо в Україні набереться критична маса таких заяв, то будуть створені у двох-трьох містах додаткові пункти тестування. Якщо ж цього не станеться і від міністерства прийшла відмова, тоді має бути написана ще одна заява. На цей раз — в управління освіти з проханням дозволити пройти державну підсумкову атестацію. За підсумками якої учень обов’язково отримає атестат. Бо якщо він у цьому році не отримає атестат, то не матиме права проходити незалежне тестування в наступному році.
— Дуже часто батьки наймають репетиторів для своїх дітей. Це недовіра до вітчизняної системи освіти?
— Я переконана у високій кваліфікації наших учителів. Якщо говорити відверто, то я вважаю, що батьки приймають рішення про наймання репетитора для перестраховки. А якщо ще відвертіше, то це перекладання відповідальності батьківського виховання на репетитора. Коли ти береш репетитора, то вже нібито допомагаєш дитині. Насправді ж ця допомога мала би бути протягом усього навчального року.
— У вашого сина є репетитор?
— Так. Я брала сину репетитора, і він готувався два місяці до тестування з історії та української мови. Але я не знімаю з себе відповідальності і не говорю, що наші вчителі мають недостатню кваліфікацію.
— Тестування закінчиться, і випускників чекає ще одна важлива подія — останній дзвоник. Яким він буде цьогоріч?
— Цьогоріч ми вирішили зробити експеримент. Проведемо молодіжну гру — квест. Команди шкіл змагатимуться у грі, яка буде пов’язана з нашим містом і їхніми рідними школами. Випускники зможуть весело й цікаво провести свій останній шкільний день, а ще — принести користь рідній школі. Команда, яка переможе, виграє для своєї школи ноутбук вартістю до семи тисяч гривень. А кожен з учасників отримає стильну відзнаку. Крім того, о двадцятій годині всі випускники за спеціальними запрошеннями, безкоштовно, підуть на прем’єру світового блокбастера в кінотеатри “Ера” та “Україна”. Думаю, молоді буде цікаво.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Що гарантує держава родинам полонених і зниклих безвісти у 2025 році
![](/images/articles/2/small/1739652343.jpg)
Родини військовослужбовців, які зникли безвісти або перебувають у полоні, запрошують на зустріч.
переглядів: 1
16 лютого – День єднання: символ сили та згуртованості України
![](/images/articles/2/small/1739643904.jpg)
Щороку 16 лютого в Україні відзначають День єднання – свято, що уособлює незламність духу та згуртованість нації. Його започаткували у 2022 році у відповідь на загрозу повномасштабного вторгнення, і відтоді цей день став важливим символом української єдності.
переглядів: 31
На Рівненщині шукають достойних "Ордена Святого Пантелеймона"
![](/images/articles/2/small/1739648704.jpg)
Стартував прийом документів на конкурсний відбір для відзнаки "Орден Святого Пантелеймона" у 2025 році. Цьогоріч запроваджені нові номінації, які підкреслюють різні аспекти професійного внеску медиків, благодійних та громадських діячів і установ у галузі охорони здоровʼя.
переглядів: 105
16 лютого – день пам’яті святих мучеників Памфіла, Порфирія та їхніх сподвижників
![](/images/articles/2/small/1739642716.jpg)
Сьогодні Православна Церква вшановує пам’ять святих мучеників Памфіла, Порфирія та їхніх соратників, які віддали своє життя за християнську віру.
переглядів: 71
Як помити підлогу без розводів: три простих способи
![](/images/articles/2/small/1739631322.jpeg)
Кожен, хто хоч раз намагався помітити підлогу, напевно, стикався з проблемою – після прибирання залишаються неприємні розводи. Це може бути особливо помітно на темних або глянцевих поверхнях, таких як плитка або паркет.
переглядів: 222