Ми у Facebook
08.07.2009, 17:18

“Білі” починають та виграють?

Держава намагається зобов’язати українців користуватися лише “білими”, легально ввезеними мобілками

Із 1 липня почали діяти нові правила в “мобільній” сфері. З цієї середи заборонено реалізувати ті мобілки, які не зареєстровані у спеціальній базі даних Українського державного центру радіочастот (УДЦР). Відповідне рішення ухвалила Національна комісія з питань регулювання зв’язку України. Таким чином в Україні намагаються побороти нелегальний імпорт мобільних телефонів.
Рішення Нацкомісії забороняє реалізацію в Україні телефонів, коди ІМЕІ яких не внесено до узагальненої бази даних, після 1 липня 2009 року.
Передбачається, що впродовж 10 днів після ввезення в Україну партії мобільних телефонів імпортери зобов’язані надавати Держцентру радіочастот (УДЦР) інформацію про їх IMEI-номери (унікальний ідентифікаційний номер телефону, який надається на заводі і при кожному вмиканні передається у мережу мобільного оператора. Зазвичай він складається з 15 цифр та вказується на наклейці під акумулятором телефону). Без надання митних документів, оформлених належним чином, дозвіл на реалізацію отримати буде неможливо (“ОГО” № 13 від 2 квітня 2009 року).
Крім того, мобільні оператори до 30 вересня цього року зобов’язані надати УДЦР інформацію про IMEI-номери телефонів, які обслуговуються їхньою мережею. Їх включать до реєстру та вважатимуть легальними.
Таким способом держава намагається боротися з “сірим” експортом мобільних телефонів.
Після 30 липня оператори мобільного зв’язку будуть підключати нові мобільні телефони абонентів лише за умови наявності їхніх ІМЕІ-кодів в узагальненій базі даних.
Тож перш ніж купувати мобілку слід звернути увагу не лише на її технічні можливості, а й перевірити, чи внесено її ІМЕІ-код до реєстру.
Якщо покупець все ж таки придбає телефон, не внесений до загальної бази даних, оператор мобільного зв’язку при першій спробі підключення такого телефону до мережі після 30 липня, надішле абоненту SMS-повідомлення з попередженням, що цей телефон відключать від мережі через три місяці. ІМЕІ код такого телефону вноситься до так званого “сірого списку” в базі даних.
Упродовж трьох місяців абонент може звернутися до Українського державного центру радіочастот з проханням внести цей телефон до “білого списку” бази даних. У протилежному випадку, через три місяці телефон внесуть до “чорного списку”. Його неможливо буде використовувати в мережі операторів стільникового зв’язку в Україні. Усі згадані підключення є абсолютно безкоштовними, зазначають в центрі радіочастот.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ