Ми у Facebook
05.08.2009, 15:48

Кому земельки?

Світлана Богатирчук-Кривко констатує, що Рівненщина — одна з небагатьох областей, де земельні аукціони відбуваються

Криза та неврегульоване законодавство стримують проведення земельних аукціонів на Рівненщині. Лише з початку року не відбулося 25 таких торгів. Причина — відсутність покупців. Про ці та інші тенденції у сфері земельних ресурсів йшлося під час колегії головного управління Держкомзему в Рівненській області.
Попри складну ситуацію землю на Рівненщині таки продають. Зокрема, у першому півріччі в області реалізували з молотка 22 вільні від забудови земельні ділянки. Рекордсменом у цій сфері виявився Рівненський район, де провели аж сім аукціонів.
Загалом же для здійснення підприємницької діяльності реалізовано 190 ділянок. Найактивніше землю купували у Сарненському, Млинівському, Рокитнівському районах та місті Рівному. Від цих операцій виручили 12,75 мільйона гривень. Щоправда, ці показники не дуже тішать земельників, адже торік землю купували активніше.
— Це на 20% менше, ніж за такий же період 2008 року, — зазначила начальник головного управління Держкомзему в Рівненській області Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО. — Ми започаткували продаж права оренди як нематеріального активу. Слід нагадати, що Рівненщина — одна з небагатьох областей, де земельні аукціони відбуваються. Адже не всі області розробили порядок проведення таких торгів.
На друге півріччя земельники мають ще серйозніші плани. Визначено 250 ділянок для продажу, для половини з них уже оформили необхідні документи. 300 ділянок планують передати в оренду через аукціони. Обласні чиновники не приховують, що нині “надходження від землі” є досить суттєвим джерелом наповнення місцевих бюджетів. Тож колегам з районів радять брати приклад з тих, у кого непогано виходить продавати землю.
— Зробіть виїзд, подивіться, як люди за таких же умов працюють, — порадив перший заступник голови РОДА Юрій БЛАГОДИР.
Більше, ніж раніше, використовують на місцях кошти на охорону земель. Цього року на збереження, відтворення та раціональне використання землі витратили більше 330 тисяч гривень. У цій сфері чиновники планують активніше контролювати орендарів землі.
— Ми розробили механізм, аби впливати на орендарів через договори, — роз’яснила Світлана Богатирчук-Кривко. — Вони подаватимуть проект природоохоронних заходів, науково-обґрунтовані сівозміни, які вони планують, тощо.
Не оминули увагою чиновники і власників земельних паїв. Кажуть, що слідкуватимуть, аби селяни отримували достойну плату за використання їхньої землі.
— При переукладанні угод вимагатимемо, щоб орендна платня була не меншою, ніж 3% від нормативної грошової оцінки землі, — наголосила керівник рівненських земельників.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ