Іноземці поїхали на село
— У цьому році буде реконструйовано кілька котелень, встановлене на них нове обладнання. Родзинкою проектів є когенераційна установка (передбачає одночасне вироблення електричної та теплової енергії). Її встановлять на котельні, що на вулиці Макарова. Відтак котельня зможе виробляти електроенергію для власних потреб і передачі в мережу, — розповів міський голова Рівного Володимир ХОМКО.
За словами пана Хомка, вдалося домовитися й про плани на майбутнє.
— Ми довго виношували ідею щодо енергозбереження трохи в іншому напрямі. На моє особисте переконання і зважаючи на досвід інших країн, ми запустимо такий напрям енергозбереження як утеплення будинків. Розпочнемо, напевно, з будинків, що перебувають у комунальній власності, або бюджетних установ (школи, дитячі садки). Найближчим часом утеплимо одну-дві школи і житловий будинок. У даному випадку мова йде про панельні будинки, щоб мешканці таких будинків могли економити на оплаті послуг теплопостачання.
А вже на наступний день після зустрічі вісім пілотних районів проекту представили координаторам проекту свій досвід та поділилися першими результатами співпраці з ЄС та ПРООН. 22 проекти вже успішно освоюють виділені кошти. Зокрема, за словами заступника голови Рівненської облдержадміністрації Степана ПАВЛЮКА, “на першому етапі в обороті — 3 мільйони 200 тисяч гривень. Половину з них виділили за проектом, половину дали громади”.
— Ми задоволені співпрацею із координаторами цього проекту. У нашому районі реалізується п’ять таких проектів. Цей проект дає змогу допомагати сільським мешканцям, адже діє за принципом: де працюють, там допомагають, — поділився голова Сарненської райдержадміністрації Петро РУХЕР.
Керівники проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” оцінили перші кроки у підвищенні якості сільського життя на Рівненщині.
— Мені приємно, що від нас знадобилося лише невелике фінансове втручання. Ми запалили у людей бажання самим вирішувати свої проблеми, були тільки каталізатором у цьому процесі, — зазначила директор Програм Розвитку ООН в Україні Рікарда РІГЕР. — Крім того, незважаючи на фінансову кризу, місцеві органи влади продовжують підтримувати проект і намагаються знайти можливість співфінансування.
Однак вона наголосила й на деяких перешкодах на шляху втілення програми:
— Перешкодою втілення проекту також стала велика кількість документації, яка потрібна, аби отримати дозвіл працювати з об’єктами соціальної інфраструктури: такі як садочки, школи тощо. Але ця документація просто необхідна, щоб ці відреконструйовані об’єкти врешті можна було повернути на баланс місцевих громад.
Попри це, натхненні позитивними результатами втіленого на Рівненщині, координатори підписали меморандум про співпрацю ще п’ятьох проектів з представниками громад Сарненського та Гощанського районів.

Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 501
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 260
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 806
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 314
Ердоган обговорив із Путіним можливість відновлення мирних переговорів у Стамбулі

У неділю, 11 травня, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомила пресслужба турецького лідера.
переглядів: 420