Ми у Facebook
07.10.2009, 17:10

Нон-стоп відновлять?

Новий торговий павільйон може невдовзі з’явитися на місці зруйнованого кафе біля центрального автовокзалу на вулиці Київській. Заклад “Нон-стоп” був знесений за рішенням його власника, адже споруджений він був із порушенням закону. На нове будівництво дозвіл, схоже, буде. Відповідний проект землеустрою погодила учора міська рада.
Розгляду питання на сесії передувало пікетування за участю десятка працівників закладу “Нон-стоп”. Вони вимагали затвердити новий проект землеустрою. Рішення депутати ухвалили з другої спроби. Під час першого голосування для затвердження проекту не вистачило одного голосу. Після перерви депутати повернулися до цього питання та таки підтримали його мінімально необхідною кількістю голосів — 28. Рішенням передбачено, що на стоянці на вул.Київській, 40-А, можуть збудувати диспетчерський пункт (під нього відвели 18 квадратних метрів) та торговий павільйон (96 квадратних метрів).
Землю поруч із ринком ”Андріївський” перед центральним входом до автовокзалу для влаштування стоянки для обслуговування ринку, виділили декілька років тому. А у 2002 році міська рада погодила розробку проекту землеустрою для зміни цільового призначення частини стоянки. Там планували збудувати торговий павільйон. Орендар стоянки — ТОВ “Бадьорість”, яке пов’язують із власником ринку “Андріївський” Андрієм Бубликом, так і не підготувало необхідних документів. Однак на стоянці спочатку з’явився кіоск, а згодом в іншому місці — заклад швидкого харчування “Нон-стоп”. Коли почалося з’ясування обставин нецільового використання міської землі (орендар збудував кафе на ділянці, яка відводилася під стоянку) була створена спеціальна депутатська комісія. Доки депутати розбиралися, власник зніс кафе.
Голова комісії Світлана Богатирчук-Кривко зазначила, що депутати розробили три можливих варіанти вирішення ситуації. Зокрема, можна було повністю розірвати договір оренди на ділянку, що виділялася під стоянку. Або ж вилучити лише ту частину землі, яка використовувалася не за призначенням. Третій варіант полягав у затвердженні нового проекту землеустрою, який орендарі таки підготували.
— Управління земельних відносин порахувало, скільки втратив міський бюджет від нецільового використання землі, — розповіла депутат Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО. — Такі втрати становлять 6, 587 тис. грн. Підприємство мусить виплатити ці гроші місту. Ми також піднімали питання про те, що загорожа біля стоянки встановлена так, що людям незручно ходити тротуаром. Ще пропонували власнику не брати гроші за стоянку, але він відмовився. Ми також звернулися до ДАІ та управління містобудування і архітектури з проханням розглянути можливість перенесення зупинки громадського транспорту в районі автовокзалу. Відповіді поки що немає.
— У тому, що виникла така ситуація, винні лише виконавчі працівники фірми-орендаря, — зазначив секретар Рівнеради Юрій ТОРГУН. — Вони не розробили проект землеустрою. Це перший прецедент, коли орендарі проаналізували свою помилку і, щоб не було конфлікту з міською владою, знесли самовільно збудований об’єкт. Без судових рішень та тяганини. А тепер ідуть законним шляхом, підготували документи.
Тож депутати погодили новий проект землеустрою.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини