Суд нокаутував валютні кредити
При цьому господарський суд не взяв до уваги наявність у банку генеральної валютної ліцензії. Рівненські банкіри скептично ставляться до такого рішення.
— Рішення суду дещо хибне, що підтвердить подальша апеляція банку. Його аргументи правильні, бо має генеральну ліцензію та може проводити валютні операції. До неї додається дозвіл на певний вид операції, зокрема, на право залучення та розміщення грошових коштів. Законом “Про банки та банківську діяльність” передбачено, що грошові кошти — це кошти в національній та іноземній валюті, — зазначив на прес-конференції начальник відділу валютного контролю та ліцензування управління НБУ в Рівненській області Леонід КУШНЕР. — Дійсно, згідно з декретом Кабінету Міністрів Нацбанк видає генеральні та індивідуальні ліцензії. Індивідуальні є одноразовими та видаються на певний вид діяльності. Генеральна дає право залучати депозити та видавати кредити без обмеження валютних зобов’язань.
Банк програв апеляцію. Найближчим часом його скаргу має розглянути Вищий господарський суд України. Окремі рівненські бізнесмени, за словами адвокатів, теж думають над можливістю визнати недійсними валютні кредити через суд. Адвокат Ігор СОЛІМЧУК зазначає, що клієнти банків шукають всі можливості, щоб захистити свої інтереси:
— Цю справу в суді першої інстанції розглядали три судді, в апеляційному порядку також. Один з доказів, які використав суд — висновки Інституту економіко-правових досліджень Академії наук України. Він проаналізував ситуацію з правової точки зору та дійшов висновку, що в Україні видача кредитів потребує індивідуальної ліцензії. Про це також говорить декрет Кабінету Міністрів. Тобто, рішення цілком законне. Втім, у багатьох після нього серце стало битися вдвічі частіше. Якщо позичальник виграє апеляцію, то поверне банку кредит, але без сплати відсотків.
Натомість солідні рівненські підприємства вважають, що кредити, як би тяжко їх не було повертати, краще вчасно погашати. Якщо взяти приклад з донецької фірми, можна суттєво зіпсувати репутацію.
— Кредити потрібно повертати. Можливо, власники не мали можливості погасити, тоді мали домовитися з банком про реструктуризацію боргу чи відстрочку, — підкреслив власник компанії “Харчпром” Євген КУРІЦИН. — Банк теж мав піти клієнту назустріч, бо криза зачепила майже всіх.
Директор з економіки ТОВ “РЗВА-Електрик Володимир ПРОЦЮК співчуває акціонерам, які вирішили скасувати кредитний договір через суд:
— Якщо хтось з ними в майбутньому домовлятиметься про співпрацю, то дуже обережно себе поводитиме. Водночас нині в Європі під час видачі позики в першу чергу звертають увагу на кредитну історію, а не наявність позики. В Україні це поки не так, але мине час і кредитна історія стане основним критерієм.
Коментувати ситуацію представники рівненських комерційних банків відмовляються.

Посівний календар на квітень 2025: коли саджати овочі, квіти, дерева

Квітень – це місяць активної роботи в саду та на городі. Залежно від погодних умов, у цей період можна займатися підготовкою ґрунту, висадкою рослин та доглядом за ними.
переглядів: 12
У квітні воду в Рівному подаватимуть без обмежень

Після екстреної наради з представниками обласної та міської влади було ухвалено рішення: водопостачання у Рівному та області не переводитимуть на графік із пониженим тиском.
переглядів: 316
Допомогу на дитину тепер можна оформити в Дії: що треба зробити

Оформити допомогу на дитину для одинокої матері або батька тепер можна через портал «Дія».
переглядів: 350
Безкоштовний курс «Сонячний РеСтарт 2025»: нові можливості для ветеранів та ВПО

Українські ветерани та внутрішньо переміщені особи (ВПО) отримали унікальну можливість здобути затребувану професію в галузі сонячної енергетики.
переглядів: 402
Гречані котлети: незвичайний рецепт на вечерю

Ця страва допоможе вам не тільки смачно нагодувати близьких, потішити їх оригінальною стравою, але й заощадити час на приготування, адже багато часу витрачати не доведеться.
переглядів: 468