Заправки з рівненським “паспортом”
Мабуть, найбільшим учасником паливного ринку області в цій категорії є ПП Малашинський, що володіє та здійснює оперативну діяльність мережею АЗС “Олас”. На нафтовому ринку підприємство працює з початку 90-х років. На початку свого розвитку під брендом “Олас” на Рівненщині було зовсім мало АЗС, а ера активного розширення компанії припала вже на нове століття. Можливо, це пов’язано з тим, що відразу кілька людей, пов’язаних з цією мережею, стали депутатами: Руслан Мальований і Віталій Першогуба – депутати Рівнеради, а Олег Хомич – Рівненської облради. Є ще один цікавий факт – якщо прочитати назву мережі з кінця, то отримаємо продукт, що завжди асоціювався з українцями. Кажуть, що така назва була взята через любов до цього продукту власника компанії.
Повертаючись до нафтопродуктів, зазначимо, що “Олас” пропонує їх як українського, так і іноземного виробництва. Зокрема, мова йде про нафтопереробні заводи в білоруському Мозирі та литовському містечку Мажейкяй. Про якість бензину та дизпалива цих виробників ми говорили минулого разу, тому детально зупинятись на цьому не будемо. Зазначимо лише першість “Оласа” серед усіх мереж АЗС в Рівненській області у продажу бензину А-98 литовського походження. Щоправда, в даний момент на заправці, що на вул.Соборній, неподалік РУМу, його придбати неможливо. Як пояснив комерційний директор “Оласа” Олег ХОМИЧ, згідно з правилами експлуатації АЗС, раз на три роки повинна проводитись зачистка резервуарів та пов’язаного з ним обладнання, що, власне, і виконується компанією. “Зазвичай такі роботи тривають протягом двох-трьох тижнів, а після цього бензин А-98 знову буде реалізовуватись в цій заправці”, – зазначив пан Хомич.
Під знаком специфічності
Наступним учасником паливного ринку області, про якого піде мова, є невелика мережа АЗС “Журавлина”. Ці заправки більше всього знайомі жителям Сарненського району, оскільки утворення цієї компанії тісно пов’язане з розпадом підприємства “Сарнинафтопродукт”. На сьогоднішній день “Журавлина” – це 5 АЗС, розташованих північніше обласного центру. Крім того, з цією мережею асоціюється сервісний центр Scania, більше відомий жителям області як “СарниСкан”. До речі, підписання дилерського договору між шведським автогігантом Scania та “Журавлиною” відбулося певною мірою через присутність АЗС останньої на трасі міжнародного значення Київ–Варшава (або “варшавці”, як її називають у народі).
Як зазначив директор “Журавлини” Олег ПОЛІТИЛО, сервіс вантажних автомобілів та вантажоперевезення вважаються основними напрямками розвитку компанії, а реалізація нафтопродуктів через АЗС – другорядним. Тому зовсім не дивно, що на одній із заправок у с.Клесів Сарненського району продається лише два найменування бензинів – А-76 та А-95. Щоправда, за словами пана Політила, такий асортимент обумовлений специфікою споживання регіону, тобто інші види нафтопродуктів не будуть там користуватися популярністю.
Походження палива у “Журавлини” теж, як правило, білоруське, хоча, кажуть, зустрічаються на цих заправках і нафтопродукти українського походження. Ціни на цих АЗС також приємно здивують власників автомобілів через згадані вище причини. Кардинальна різниця між “Оласом” та “Журавлиною” полягає в загальній стратегії розвитку. Зокрема, перша мережа будує нові заправки, причому не лише в нашій області, а й у сусідніх, а друга – навпаки, розширення вважає недоцільним, акцентуючи більшість уваги на розвиток вантажоперевезення та сервісу фур.
Ще одним специфічним учасником рівненського паливного ринку вважається компанія “Авіком”. Щоправда, її не можна стовідсотково назвати рівненською, оскільки приставка ДП у назві свідчить про належність до іншої компанії. Власне, материнське підприємство знаходиться у Києві, але “дочірка” настільки “проросла” у нашій області, що багатьма вважається місцевою компанією. Найбільшу славу “Авіком” отримав, продаючи нафтопродукти дрібним гуртом, а вихід цього гравця на роздрібний ринок відбувся трохи більше року тому – з відкриття АЗС на вул.Пирогова, поблизу залізничного переїзду. Як і у випадку з двома попередніми мережами, “Авіком” теж торгує переважно білоруськими нафтопродуктами і теж за низькими цінами. За словами керівника підприємства Ігоря КОЧЕРГІНА, компанія зараз розглядає варіанти щодо подальшого розвитку роздрібного бізнесу. Таким чином, можна очікувати, що згодом “Авіком” дійсно набуде властивостей “мережі”, а не одиночної АЗС.
Підсумовуючи вищесказане, зазначимо, що переважання білоруських нафтопродуктів обумовлене радше місцезнаходженням нашої області, а не уподобанням місцевих мереж АЗС.
Ігор ТОСІЧ,
info@ogo.ua
Що покладуть у "Пакунок пораненого": Міноборони розробило адаптивний набір
У 2025 році впроваджується видача «Пакунку пораненого» — набору адаптивного одягу та засобів особистої гігієни. Його отримуватимуть поранені та хворі військовослужбовці, поліцейські, а також особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.
переглядів: 239
Сприятливі дні для стрижки у лютому 2025: як обрати ідеальний час
Підібрати вдалий час для зміни образу допоможе місячний календар стрижок на лютий 2025.
переглядів: 457
До 1 березня необхідно оновити декларації для дітей: детальна інструкція
З 1 березня 2025 року декларації ваших дітей можуть стати недійсними. Згідно з новими правилами, затвердженими Кабінетом Міністрів, з 1 березня 2025 року всі декларації про вибір лікаря для дітей мають пройти верифікацію.
переглядів: 427
В роботі сервісних центрів МВС запроваджено тимчасові обмеження
З 1 лютого 2025 року тимчасово призупинено прийом документів для реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.
переглядів: 366
Рівненський зоопарк шукає працівників: хто потрібен на роботу
Обіцяють, що навчать та розкажуть усе, що треба. Головне - бажання працювати та дбайливо ставитись до пухнастих підопічних.
переглядів: 3233