Солодке життя на двох
Цукру області вистачить
Два рівненські цукрові заводи — у Бабині (холдинг “Інсеко” ) та Дубні (група компаній “Дакор Агро Холдинг”) мають виробити в цьому році 98 тисяч тонн цукру. Цю квоту області довели в Кабінеті Міністрів, а торік вона склала 75 тисяч тонн. Заступник начальника управління агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія ПЕРЕХОДЬКО зауважила, що свого цукру області має цілком вистачити:
— Реальна потреба Рівненщини складає 46 тисяч тонн. Водночас цукрові заводи мають контракти на постачання продукції компаніям з інших областей України. Впливати на вивезення цукру за межі області влада не має повноважень.
Нинішній сезон для цукроварів характерний тенденцією до переробки лише власної сировини.
— Чимало господарств відмовилися сіяти цукрові буряки, бо торік переробні підприємства приймали їх за невигідними цінами, а також вирощували власну сировину, — додала пані Переходько. — Водночас розруха в цукровій галузі настала, бо у 2007 році в області було перевиробництво цукру. Воно завжди зумовлює занепад галузі.
У заводів – власна сировина
Через відмову цукроварів приймати сировину відоме в області ТОВ Сільськогосподарське підприємство ім. Воловікова (с.Горбаків Гощанського району) цього року не посіяло цукрові буряки.
— Позаминулого року ми здали на цукровий завод у селі Бабин 63 тисячі тонн солодких коренеплодів, — зазначив заступник директора ТОВ Федір СТОЛЯРЧУК. — Власник (агрохолдинг “Інсеко” – авт.) відмовився приймати нашу сировину. Прикро, бо раніше господарство показувало високу врожайність, а так нас підрубали під корінь. Вивільнені площі ми засіяли зерновою кукурудзою, але ефект не той.
Завод ПП “ОВАС-Цукор” власною сировиною забезпечений на сто відсотків, наголосив віце-президент холдингу “Інсеко” Анатолій КАМІНСЬКИЙ. За його словами, на заводі у селі Бабин також приймають буряки від населення, в яких орендують паї.
Наступного року “Інсеко” планує збільшити власні посіви цукрових буряків. Воно й не дивно, бо поступово здійснюється реконструкція ПП “ОВАС-Цукор”. Водночас у березні наступного року має розпочатися будівництво заводу з виробництва біогазу з жому та силосу кукурудзи власного виробництва. Завод обійдеться “Інсеко” в 40 мільйонів євро та даватиме в рік до чотирьох мільйонів кубометрів біогазу.
Стратегію незалежності від постачальників сповідує й аграрна компанія Данила та Михайла Корилкевичів — “Дакор Агро Холдинг”.
— Як і в попередні сезони, переважну частину сировини — не менше 90 відсотків — складатиме цукровий буряк, вирощений сільгосппідприємствами групи компаній “Дакор Агро Холдинг”, — зазначив керівник маркетингового відділу ЗАТ “Західна компанія “Дакор” Роман ГЛАДУНЕНКО. — Цей показник є найкращим серед виробників цукру України. Забезпечення виробництва власним цукровим буряком дозволяє зменшити залежність компанії від третіх сторін і підвищити прибутковість “Дакор Агро Холдингу”.
Солодкий пісок дорожчатиме
Виробники одностайні: вартість солодкого піску лише підвищуватиметься.
— Твердо скажу, що цукор не подешевшає, — наголошує віце-президент “Інсеко” Анатолій КАМІНСЬКИЙ. — Ми у півтора-два рази зменшили в цьому році посіви — 290 тисяч гектарів проти 800 тисяч торік. Водночас врожайність досить низька — 200 центнерів з гектара, коли минулого року складала 400-500. Бізнесом на цукроварінні вигідно займатися, коли врожайність перевищує цей показник.
Песимістичний прогноз висловлюють і в “Дакор Агро Холдингу”.
— Ціна на цукор у 2009-2010 роках зростатиме, і зростатиме суттєво. Це зумовлюється як внутрішніми факторами, так і кон’юнктурою, що склалася на світовому ринку цукру, — додає Роман Гладуненко. — Зокрема, за сезон поточного року планується виготовити 1,5-1,6 мільйона тонн цукру. При цьому річне споживання України складає приблизно два мільйона тонн, а минулорічні запаси закінчились. Тому дефіцит цукру зумовлюватиме зростання цін. Їх можна було б знизити завдяки ввезенню тростинного цукру-сирцю, що передбачають зобов’язання України у рамках СОТ. Однак через природні негаразди у кількох ключових країнах-виробниках, насамперед в Індії та Бразилії, у світі відчувається суттєвий дефіцит цукру. Тому на біржах ціни на цукор досягають рекордних значень за останні 28 з половиною років. За існуючих цін на цукор-сирець, при його переробці в Україні собівартість тростинного цукру переважатиме навіть собівартість вітчизняного з буряків.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Гороскоп на понеділок 10 лютого: день буде сповнений астрологічної напруги та несподіваних поворотів
![](/images/articles/2/small/1739107280.jpg)
10 лютого 2025 року — день, сповнений астрологічної напруги, несподіваних поворотів і моментів, які можуть стати вирішальними для вашого майбутнього.
переглядів: 91
З понеділка Землю накриє магнітна буря
![](/images/articles/2/small/1739010927.jpg)
Завтра, 10 лютого, очікується магнітна буря. Причиною цього явища стали кілька сильних спалахів на Сонці, які відбулися останніми днями.
переглядів: 361
Малиновий чізкейк у формі серця до Дня Святого Валентина
![](/images/articles/2/small/1739107969.jpg)
Десерт до Дня Святого Валентина - це гарний спосіб відзначити свято кохання. Кажуть, що шлях до серця людини лежить через шлунок, тож приготуйте власноруч смаколики, щоб показати силу своїх почуттів до коханої людини.
переглядів: 106
Лінивий сніданок: готуємо лаваш із сюрпризом за 15 хвилин
![](/images/articles/2/small/1670078768.jpg)
Максимально простий рецепт сніданку на випадок, якщо ви поспішаєте. 10 хвилин і смачна страва готова.
переглядів: 193
Емоційна неділя: астропрогноз для всіх знаків Зодіаку
![](/images/articles/2/small/1672131433.jpeg)
Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 9 лютого.
переглядів: 172