Епідемія грипу перевантажила аптеки
Ситуація, що склалась сьогодні, говорить про велику паніку серед населення. Люди розгублені неготовністю протистояти неочікуваній епідемії, яку експерти прогнозували на місяць пізніше. Саме цей факт призвів до великого навантаження в аптеках, які працюють сьогодні понаднормово.
— Працівники аптеки не лише намагаються обслужити всіх до останнього відвідувача, а й надають консультації для всіх, хто її потребує. Погодьтесь, такий обсяг роботи їх просто валить з ніг, — розповідає директор Виробничо-комерційної фірми “ВІСА” Сергій Шиляєв. — Розуміючи ситуацію, працівники аптеки не йдуть на вихідні і у будні продовжують працювати до останнього відвідувача. Фармацевти працюють довше тому, що самі розуміють необхідність у своїй праці. Незважаючи на те, що робочий день завершується о 20.00, люди йдуть до нас навіть о дев’ятій вечора.
— Сергію Леонідовичу, з’явились нарікання на те, що користуючись ситуацією, аптеки займаються мародерством. Чи трапляється таке у Рівному?
— Якщо такі моменти і траплялися, то не варто рівняти всіх під одну мірку, а називати винуватців по іменах і відібрати за це ліцензію. Засновники рівненських аптек роздрібної торгівлі проживають у цьому місті і наше місто не таке вже й велике, щоб у ньому заховатись. Адже провина одного може зіпсувати репутацію інших працівників фармацевтичної сфери. Повірте, їм сьогодні непросто працювати у такому режимі. Адже навантаження на людей по інший бік прилавка зросло чи не втричі.
— Чи відрізняються реальні ціни на медикаменти від рекомендованих і на скільки?
— За 14 років роботи у фармації зрозумів, що всьому є своя ціна. Сьогодні є постанова Кабінету Міністрів про затвердження граничних цін, яку ми не порушили. Всі моніторинги вказують, що у Рівному найнижчі ціни. Ще у 95 році для державних аптек дозволяли націнку на препарати вітчизняного виробництва до 80%, а на імпортні — 120%. Сьогодні аптеки використовують торговельну націнку 27-35% на препарати, які не належать до Національного переліку основних лікарських засобів. Ліки, які входять до вказаного переліку, дозволено націнювати до 25%. Мова йде про соціально необхідні препарати: кардіологічної групи, протитуберкульозні, інсулін, для онкохворих тощо. Через значну конкуренцію між аптеками у Рівному націнка на них не може перевищувати 18-20%. Якщо певний препарат і вдалося придбати дешевше — це може свідчити про дешевшу закупівельну ціну раніше. Як правило такі ліки можуть бути у залишку в одиничному екземплярі.
— Які чинники впливають на формування ціни вітчизняного препарату?
— Основна вартість препарату складається з ціни субстанції, яка є імпортною сировиною. Імпортні препарати подорожчали у з’вязку зі зміною вартості гривні.
— На скільки збільшилось сьогодні навантаження в аптеках, як вдається справлятись у такому режимі?
— Оскільки все пізнається у порівнянні, то спробую пояснити ситуацію “мовою цифр”. Минулого року період захворювання на грип спостерігався у лютому. Так Арбідолу (таблетки по 10 шт.) за лютий минулого року реалізували 1148 упаковок, а протягом останніх трьох днів його продали 5700 упаковок (у п’ять разів). Марлевих та одноразових пов’язок за добу викупили 16000 штук, що у 10 разів перевищує місячну реалізацію минулого періоду епідемії.
Уже кілька днів поспіль без вихідних нашим працівникам вдається обслужити більше 6000 людей за день. Цікаво, що майже всі відвідувачі сьогодні приходять за консультацією та противірусними препаратами для профілактики. У звичному режимі аптека обслуговувала близько 4000 покупців, які потребують широкого асортименту медикаментів. Таке навантаження у наших аптеках пояснюється ще й тим, що нас на ринку знають вже 14 років.
Велика кількість відвідувачів аптек фірми “ВІСА” довіряють цій мережі, а персонал у відповідь на це віддячує своєю увагою у такі напружені моменти. Адже у ВКФ “ВІСА” зробили все, що можна було вдіяти у даній ситуації.
В Острозі померла начальниця відділу житлово-комунального господарства
На 41-му році життя, у боротьбі з недугою, обірвалося життя працівниці Острозького міськвиконкому Коваль Тетяни.
переглядів: 45
У Рівному попрощаються із захисником, який повернувся з-за кордону для боротьби з ворогом
Андрій Івашков родом з Волині, але все життя прожив у Рівному. Саме тут його проведуть у останню земну дорогу.
переглядів: 172
Рівнян запрошують на школу відповідального батьківства
Рівненський обласний перинатальний центр запрошує майбутніх батьків на заняття в рамках "Школи відповідального батьківства". Це чудова можливість підготуватися до народження малюка, отримати корисні знання та практичні навички від фахівців.
переглядів: 67
На Рівненщині військовий отримав паспорт громадянина України під час проходження реабілітації
Військовослужбовець Олександр після тяжкого поранення і складних операцій нині перебуває в одному з лікувальних закладів Рівненщини.
переглядів: 140
Чого жінкам категорично не можна робити 4 лютого
4 лютого – день пам’яті святого Ісидора Пелусіотського.
переглядів: 118