Вічні студенти серед рівненських чиновників
Начальник відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Рівненської ОДА Олександр МУРАН диплом магістра державного управління отримав не так вже й давно. Першу ж свою освіту здобував у Львівському торговельно-економічному інституті.
— Вчитися або цікаво або ні, — каже Олександр Муран. — Мені завжди цікаво. Коли був молодшим, були одні умови навчання, зараз — інші. Але студенти є студенти, навіть коли їм 40, 50, 60... Хай це поважні люди, серйозні чиновники, але вони все одно студенти. І спілкування між ними не надто відрізняється від того, коли вони були молоді.
А ще пан Олександр переконаний, що цікавість навчання залежить не від предмета, а від викладача й студента.
— Справжній студент — це людина, яка може зі своїх студентських часів витиснути максимум, тобто не сидіти за книжками, але й не забувати про навчання. Кажуть, від сесії до сесії живуть студенти весело. Воно так і є, але ми в свій час примудрялися і весело жити, і без заборгованостей здавати сесії. Попри це все встигали бігати на факультативи, — пригадує Олександр Муран.
Головний міжнародник ОДА залишався “справжнім студентом” (у його розумінні цього виразу) і під час здобування другої освіти.
— З пар тікати вже було не по чину, але коли вкрай було треба, домовлявся з викладачем і їхав, — зізнається пан Олександр. — Хоча від здачі тестів, заліків та екзаменів це все одно не звільняло.
Проте два дипломи Олександра Мурана аж ніяк не зупиняють. Каже, що залюбки повчився б іще. Але цього разу обрав би щось прикладне, інженерне. Хоч і вірить: ці професії краще опановувати молодим.
І мер, і студентка
Кардинально змінити фах і життя під силу не кожному. А от начальник територіального управління державної судової адміністрації Рівненської області Світлана АРІСТОВА зробила це досить легко. Вона не лише кілька разів себе перелаштовувала на іншу сферу діяльності, а й дві вищі освіти (закінчила педінститут та Харківську національну юридичну академію) здобувала практично самотужки.
— Вчитися на стаціонарі легше, аніж на заочному. Це я точно знаю, — каже Світлана Арістова. — Педагогічну освіту я почала здобувати на стаціонарі, а вже потім перевелася на заочне. А в Харків одразу на заочне відділення поступала. Сказати чесно, це форма навчання не для всіх. Адже основний тягар лягає безпосередньо на плечі студента. Тут або ти хочеш вчитися і вчиш, або не вчишся й окрім диплома після закінчення вишу нічого не маєш.
Сама ж пані Світлана вчилася старанно — так звикла й... посада зобов’язувала.
— Я на юридичний поступала, коли була міським головою Кузнецовська, — пригадує пані Світлана. — Конкурс був дуже серйозний: на 25 місць претендували 300 чоловік. А я просто знала, що мушу поступити. Міський голова — це ж старший завгосп, він має розбиратися у всьому. А в законодавстві в першу чергу. Тому вчилася, старалася, хоч вимоги були дуже високі. У результаті — у мене два червоних дипломи.
А ще пані Світлана переконана: вчитися треба постійно. Зізнається, що кілька книжок, фахові журнали та методики з робочого столу не зникають. І хоч дипломів за цю самоосвіту не дають, зате знання лишаються. Отакий собі “вічний студент-заочник”.
Студентство казармі
Кажуть, справжнє студентське життя — у першому виші. Міський голова Острога Тарас ПУСТОВІТ з тим кардинально не згодний. Він смак студентства відчув, здобуваючи другу вищу освіту.
— Після школи я вчився у Калінінському суворовському військовому училищі, а затим — у Бакинському Вищому військовому училищі, — каже пан Тарас. — Це були не так студентські роки, як нормальне військове життя. Все за планом: казарма, їдальня, заняття, муштра і жодної свободи. І все це в екзотичному Баку. Які там студентські спогади?! Хоча саме тут я здобув професію інженера з експлуатації гусеничного транспорту. Навчання у Львівському регіональному інституті Державного управління мені було за щастя.
Саме тут, зізнається Тарас Пустовіт, пізнав усі принади студентського життя. Найбільше задоволення викликав майже вільний графік, спілкування з різними людьми та різноманіття предметів.
— Це своєрідний досвід. Для мене як для людини, яка 18 років віддала військовій службі, цю практику ні з чим не порівняти, — каже чільник Острога.
Щоправда, цим його перемоги на науковому фронті не обмежилися. За плечима — ще й навчання в Острозькій академії.
— Я поступив в академію ще до того, як став міським головою, на початку 2002-го. Тоді займався бізнесом, а там без потрібних знань — нікуди. Потім припинив навчання, а згодом вирішив все ж довчитися, — каже пан Тарас. — Щоправда, в академії пішли мені назустріч — екзамени й заліки мені відтерміновували, бо ж не завжди міг на них приходити. Але у 2006 році все-таки отримав кваліфікацію магістра фінансів.
Чотири — ще не межа
Із набором закінчених вищих навчальних закладів нового старого голови правління ЗАТ “Ей-І-Ес Рівнеенерго” Вадима КУХТІЯ змагатися складно. У нього за плечима чотири вищі освіти, а сам “рекордсмен” нічого незвичайного у цьому не бачить.
— Життя змусило, — усміхається пан Вадим. — Усі вони виявилися в житті необхідними. Першу здобув одразу після школи. Необхідність у другій, третій і четвертій приходила під час роботи. Тому поступово їх і здобував.
Про кожен виш Вадим Кухтій згадує з насолодою. Адже щоразу вчився у цікавих людей.
— Після школи я поступав у Рівненський інститут водного господарства, а закінчував уже академію, — усміхається пан Вадим. — Це найкращі роки життя, цей період ні на що не проміняєш. Друга освіта юридична (Київський національний університет імені Т. Шевченка). У нас викладали практикуючі судді, юристи. Вони ділилися своїм життєвим досвідом. Ця освіта змусила інакше подивитися на деякі речі. Технічна освіта — наша енергетична (Український аграрний університет) дала відповідь на ті питання, які виникали в ході моєї роботи у “Рівнеенерго”. Маючи економічну й юридичну освіти, працювати в компанії, де головний напрямок технічний, було не зовсім зручно. Фізика процесу вимагає, як мінімум, розуміння того процесу. Тому ця освіта мала швидше практичне спрямування. А от кваліфікація магістра бізнес-адміністрації Києво-Могилянської бізнес-школи змінила мою свідомість як керівника, дала зрозуміти основні принципи, підходи управління і бізнесу.
Перші два виші Вадим Кухтій закінчив із відзнакою, під час навчання в інших — зосереджувався на тих питаннях, які були актуальними. Але оцінки гарні й захистився на “відмінно”.
— З дисципліною у мене не завжди було все гаразд. Радше навпаки, — зізнається головний енергетик Рівного. — Але вчитися мені завжди подобалось. Я ніколи не ставив за мету отримати диплом. Завжди цікавили знання, навіть не весь спектр знань, який давали у вузі, а саме те, що було потрібно для роботи. Та й взагалі, кожного разу закінчуючи виш, мене непокоїло питання: що далі. Маю певні задуми й зараз, щоправда, із закладом ще не визначився.

Перевірений рецепт запашної паски у мультиварці: смачно та швидко

Така паска готується без зайвих клопотів, але смакує не гірше, ніж звичайна.
переглядів: 2211
На Острожчини відкрили меморіальну дошку загиблому Герою

У Хорівському ліцеї відбулася зворушлива та водночас знакова подія — урочисте відкриття меморіальної дошки на честь випускника закладу, захисника України Максима Кольцова, який героїчно загинув, боронячи рідну землю.
переглядів: 263
Рівненські ветерани повернулися з Франківська з медалями

Ветерани з Рівного вкотре довели, що сила духу і цілеспрямованість не мають меж. Дві команди з Рівненщини — «Стронг Ветеран Рівне» та «Неможливого не буває» — гідно представили область на змаганнях «Звитяга Нескорених», що відбулися в Івано-Франківську.
переглядів: 375
Уже легендарні рівненські писанки готують до зустрічі із рівнянами

Яскраві та оригінальні великі писанки, які щороку красуються на вулицях Рівного, уже почали готувати до виходу в люди.
переглядів: 557
Вербна неділя: яке значення цього свята

Саме сьогодні вшановують євангельську подію, про яку провістив пророк Захарія за пів тисячоліття до Різдва Христового. «Не бійся, дочко Сионська! Ось Цар твій гряде, сидячи на молодому ослі» (Ін. 12:15)
переглядів: 474