Ми у Facebook
18.11.2009, 16:51

“Футбол” з чиновниками

Їх обрали, щоб вони відстоювали інтереси громади, ухвалювали рішення задля добробуту рівнян. Але чи є їхня робота відкритою та прозорою?

Їх обрали, щоб вони відстоювали інтереси громади, ухвалювали рішення задля добробуту рівнян. Їхня робота має бути відкритою та прозорою. Однак журналістам та громадськості лише злегка відкривають завісу над тим, що називається депутатська діяльність.
Немає часу...
Починаючи роботу над матеріалом про кошти, які використовують на депутатську діяльність, не прагнула якихось викриттів чи скандальних сенсацій. Стало цікаво, як витрачаються 175 тисяч гривень із бюджету. До речі, як рівнянка та платник податків, якими й наповнюється міська скарбниця, маю право це знати. Однак, щоб отримати інформацію, довелося ви­тратити чимало часу та зусиль. Виконавці, котрі займаються цими питаннями, “футболили” один до одного. Відповіддю на офіційний запит стала відписка, в якій було купа цифр і жодної конкретики. На прохання прокоментувати дані та розшифрувати окремі статті витрат, наприклад, такі як “непередбачені видатки”, знову повідомили про брак часу. Зрештою чиновники до яких зверталась направили до секретаря Рівнеради Юрія ТОРГУНА. Однак і він через свою “надзвичайну зайнятість” не зміг знайти часу для зустрічі, весь час переносячи її “на потім”. За такої ситуації, хочеш-не-хочеш виникають думки, що не все так просто у цьому, здавалося, простому питанні. Що це: звичайне чиновницьке небажання допомогти, або ж спроба щось приховати?..

100 тисяч — на оргзабез­печення
Не чекаючи милості від чиновників, довелося аналізувати видатки на депутатську діяльність самотужки, спираючись на додаток до рішення міської ради від 10 лютого 2009 року №2188 “Про бюджет міста Рівного на 2009 рік”. У додатку №8 до цього рішення йдеться саме про видатки на “депутатську діяльність”.
Отож, загалом на діяльність депутатів у бюджеті передбачили 175 100 тисяч гривень.
106,5 тисячі запланували витратити “на організаційне забезпечення”. Найбільше коштів з цього розділу перед­бачили на придбання проїзних квитків для депутатів — 40 тисяч гривень. Не подумайте, що більшість з тих, хто носять депутатські значки, їздять тролейбусом. Здебільшого квитки дістаються їхнім помічникам.
При формуванні бюджету ця стаття стала причиною суперечки між депутатами. Тоді голова бюджетної комісії Сергій ПАЛАДІЙЧУК заперечував проти неї, щоб заощадити. А голова комісії з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики Василь СТАДНІЧУК дуже на цьому рішенні наполягав.
Таку ж суму планували витратити на створення умов для роботи депутатів: гарячі обіди (30 тисяч). До речі, обідають міські обранці укафе “Журавлина” неподалік Театральної площі. Закуповуються для потреб депутатів також кава, чай, бутерброди, мінеральна вода, одноразовий посуд, мило, паперові рушники, туалетний папір (10 тисяч). На останній сесії міської ради минулого тижня депутати “перекинули” на обіди ще 5 тисяч із статті “непередбачені видатки”. Пояснили це збільшенням кількості сесійних днів.
Названий розділ також передбачає й видатки на використання та обслуговування техніки, оплату відряджень депутатів, представницькі витрати, відшкодування середньої зарплатні та оплату телефонних розмов по місту з квартирних телефонів депутатів.

10 тисяч — на мікрофони
та стільці
На матеріально-технічне забезпечення запланували трохи більше 60 тисяч. Це – витрати на папір, канцелярські товари (25 тис.грн), аудіокасети, диски (800 грн), оформлення сесійного залу, придбання стільців, мікрофонів (10,5 тис.), телефонних апаратів (300 грн), виготовлення візиток для депутатів (3,5 тис.), витрати на автотранспорт (8 тис). Інформаційне забезпечення “потягнуло” аж на 8 тисяч. За ці гроші передплатили періодику та забезпечили депутатів інформаційними виданнями та законодавчими документами.
В офіційній відповіді з міської ради за підписом Юрія Торгуна вказано, що “кошти використовуються виключно на цілі, визначені кошторисом видатків”. Можливо, це справді так, і у цій сфері немає жодних зловживань чи неточностей. На жаль, переконатися у цьо­му з першоджерела так і не вдалося...
На папері все виглядає логічно та зрозуміло. Тоді виникає питання чому ж депутати так неохоче говорять про ці гроші?






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ