Творимо історію разом
А ще паралельно ми провели обласний конкурс учнівських творів “Кого я вважаю видатним рівнянином”. Діти написали не лише про діячів минулого, а й про наших сучасників. Про цікавих людей, які живуть поруч із нами і славлять Рівненщину своїми справами. А ще – про рідних, близьких, і це логічно: для кожного з нас, напевно, найкращі, найбільш значимі і найвидатніші люди – ті, хто поруч, ті, хто вірить у нас.
Вірю: пройде трохи часу і хтось із цих школярів також прославить Рівненщину. Зрештою, кожен із нас є творцем історії. Україна – це ми. Подібні проекти допомагають усвідомити це знов і знов.
Як вибирали видатних рівнян?
Ігор ПАСІЧНИК,
голова експертної ради проекту “Видатні рівняни”, ректор Національного університету “Острозька академія”:
— За тим, який особистий внесок видатні рівняни зробили в розвиток Рівного та Рівненщини. Природно, що я “вболівав” за острозьких просвітників. Звичайно, про ту чи іншу людину хтось знав більше, хтось — менше, але були й такі, яких знали всі.
Олександр БУЛИГА,
директор Рівненського обласного краєзнавчого музею:
— Важливим критерієм для мене був внесок того чи іншого діяча в історію Рівненщини.
Петро КРАЛЮК,
проректор з навчально-виховної та наукової роботи Національного університету “Острозька академія”:
— По-перше, враховували голосування, яке відбувалося через смс-повідомлення, Інтернет та друковані ЗМІ. До того ж ішла мова про те, щоб представити людей, за яких не голосували, наприклад, Віктора Чайку. По-друге, різні політичні, культурні, громадські діячі минулого та сучасного мали бути представлені в однаковій мірі. Враховував, чи видатна особистість народилася на Рівненщині (хоча іноді це було важко зробити, наприклад, у період Середньовіччя), і те, наскільки рівненська тематика відображена в творчості, внесок людини в розвиток Рівненщини.
Віктор МАЗАНИЙ,
заслужений журналіст України, власкор Укрінформу в Рівненській області:
— Я запропонував кандидатуру письменника, драматурга Авеніра Коломійця, який народився у моєму селі Городець Володимирецького району, та польського письменника Юзефа Крашевського, який проживав у моєму селі. Їхня пам’ять увічнена в Поліському літературному музеї, який я заснував на своїй малій батьківщині. Вони, на жаль, не пройшли у двадцятку. Та й багато інших видатних діячів не потрапили до списку переможців. Адже двадцять — це надто обмежене число. До того ж люди мало знають про видатних рівнян, бо є постаті всесвітнього значення, про яких не знають, а більш відомі ті, про кого часто говорили в останні роки. Втім, цей проект — поштовх до того, щоб ми більше дізналися про визначних діячів Рівненщини.
Іван ПАЩУК,
голова Обласного краєзнавчого товариства Національної спілки краєзнавців України:
— На основі інтернет-, смс-голосування та через анкети. Я вносив пропозиції стосовно висунення кандидатур до 70-річчя Рівненської області, потім вирішили, що це мають бути люди, яких з нами уже немає.
Богдан ПРИЩЕПА,
директор Рівненської філії “Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України:
— Найголовніше, мабуть, це внесок, який вони зробили для нашого краю, який залишився важливим, незважаючи на те, що минуло багато десятиліть. Не було основним критерієм, що людина народилася на Рівненщині, головне, як плідно вона працювала на її благо.
В Острозі померла начальниця відділу житлово-комунального господарства
На 41-му році життя, у боротьбі з недугою, обірвалося життя працівниці Острозького міськвиконкому Коваль Тетяни.
переглядів: 18
У Рівному попрощаються із захисником, який повернувся з-за кордону для боротьби з ворогом
Андрій Івашков родом з Волині, але все життя прожив у Рівному. Саме тут його проведуть у останню земну дорогу.
переглядів: 171
Рівнян запрошують на школу відповідального батьківства
Рівненський обласний перинатальний центр запрошує майбутніх батьків на заняття в рамках "Школи відповідального батьківства". Це чудова можливість підготуватися до народження малюка, отримати корисні знання та практичні навички від фахівців.
переглядів: 67
На Рівненщині військовий отримав паспорт громадянина України під час проходження реабілітації
Військовослужбовець Олександр після тяжкого поранення і складних операцій нині перебуває в одному з лікувальних закладів Рівненщини.
переглядів: 140
Чого жінкам категорично не можна робити 4 лютого
4 лютого – день пам’яті святого Ісидора Пелусіотського.
переглядів: 118