Ми у Facebook
16.12.2009, 12:37

Максименко проти Ніколіної

На головному дискусійному майданчику Першого місцевого стартували теледебати. Минулого тижня в прямому ефірі представники кандидатів у президенти Юрія Костенка та Арсенія Яценюка переконували гостей студії та телеглядачів, що саме їхній лідер достойний бути главою держави.
Представник Арсенія Яценюка, депутат обласної ради, голова Рівненської обласної партійної організації “Фронт Змін” Тарас Максименко (Т.М.) та та Світлана Ніколіна (С.Н.) — голова обласної організації УНП обласного виборчого штабу кандидата на пост Президента Юрія Костенка дебатуватували з трьох блоків питань: розвиток економіки, соціальний захист та боротьба з корупцією. Пропонуємо вам короткий виклад того, у чому переконували виборців представники кандидатів.

С.Н.: — УНП та її кандидат Юрій Костенко йдуть на вибори з програмою, яка спрямована не на захист великого бізнесу, а навпаки — малого, малого підприємництва на селі. Саме навколо цього побудована вся наша програма. Мова йде про зменшення податкового тиску, про збільшення межі єдиного податку для малого бізнесу, про податкові канікули для того, хто вперше починає свій бізнес і, звичайно, підтримка малого бізнесу, який є основою життя всієї Західної Європи. На трьох китах і базується наша економічна програма: допомога малому бізнесу, агропромисловому комплексу й енергозбереження та енергоефективність.
Т.М.: — Програму “Новий курс” особисто розпра­цював і написав Арсеній Яце­нюк. Ми говоримо про модернізацію і про індустріалізацію у цьому контексті, побудову нових великих заводів, підприємств, ми говоримо про нові робочі місця. Друге — це сільське господарство, яке нарешті від маленьких підприємців має йти до крупнотоварного промислового виробництва. Нова освітня система і нова система охорони здоров’я набула зовсім нового змісту, вона стала конкурентоздатнішою від приватної ініціативи. Так само ми говоримо про дієздатну армію, як запоруку і застереження від вступу в будь-який союз, допоки ми самі не є сильними.
С.Н.: — Тему соціального захисту, очевидно, треба починати з оплати праці. Якщо держава забезпечує такі умови і нормальну гідну оплату праці для людини, то тоді набагато простіше сприймається тема соціального захисту. У програмі нашого кандидата Юрія Костенка в контексті соціального захисту є також пропозиція про створення єдиного фонду соціального страхування. Адже не секрет, що для багатьох підприємців десяток фондів є також проблемою, що ускладнює їм роботу. І ми пропонуємо, щоб внески ці платилися як єдиний соціальний податок — 50% роботодавець і 50% найманий працівник. Певною мірою це збалансувало б відповідальність і спростило б для бізнесу систему звітності із соціальних податків…
Т.М.: — Ми говоримо про проектний режим роботи держави. Коли буде проект, то не буде відрізнятися кількість прибутків держави і видатків на пенсії, не буде цього пенсійного розриву в 10 млрд. Це можливо лише за наявності проекту діяльності країни. Коли не будуть роздаватися кошти, а будуть вкладатися в економіку і повертатися до людей робочими місцями і видатками для пенсіонерів та малозабезпечених з цих же робочих місць — це наш соціальний захист.
С.Н.: — Для того, аби викорінити корупцію, перш за все треба змінити корупційний закон про вибори. Тому що зараз закон про вибори передбачає формування закритих списків. Хоча закон про корупцію також потре­бує змін, тому що, згідно з нашим законодавством, мож­на притягнути до відпо­ві­дальності за ненадання ба­нальної інформації, ненадання письмової відповіді. Досить часто і прокуратура, й органи внутрішніх справ вішають зірочки на погони, не за рахунок тих, хто бере хабарі, а за рахунок сільського голови, який десь там на неприв’язаного собаку не дав письмової відповіді і півроку його тягають по всіх інстанціях.
М.Т.: — Коли я говорив про викорінення корупції, я мав на увазі викорінення політичної корупції. Ми обираємо з вами раду — депутати починають бігати як зайці з однієї фракції в іншу. Після цього вони обирають собі керівників, зокрема наприклад, Верховна Рада, уряд. І цей же уряд далі керує нашою державою. Я говорю про те, що відповідальність і покарання за корупцію мають бути суворими. Не можна штрафами викорінювати те, що у людей просто формувалося роками. І це має бути невідворотним, якщо людина визнала свою вину, вона має бути покарана і не має бути терміну давності цього звинувачення. Про це і говорить наш лідер.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини