Ми у Facebook
31.12.2009, 13:39

Керівник “Рівнетеплоенерго” балотувався у мери

Майже два місяці в обласному центрі працює приватна теплопостачальна компанія. “Рівнетеплоенерго” очолив Степан КОРОПЕЦЬКИЙ, який має 18 років стажу роботи в сфері теплопостачання.
На виборах міського голови рідного Золочева Степан Коропецький став третім
На виборах міського голови рідного Золочева Степан Коропецький став третім


Рідний Золочів на Львівщині, де полишив посаду заступника голови райради, погодився проміняти на Рівне. Уже нині Степан Коропецький каже, що наступного року планує забрати сюди дружину — дуже сподобалося місто, в якому йому комфортно працювати.

Дошкуляють численні аварії


“Рівнетеплоенерго” виграло конкурс з оренди обладнання КТП “Комуненергія”. Степане Мафтейовичу, за рахунок чого компанія стала переможцем?
— В умови конкурсу заклали низку вимог, на які орієнтувалися учасники. Од­на з головних — юридична реєстрація компанії в Рівному. Якраз цьому фактору надавався пріоритет під час визначення переможця. Зі свого боку, “Рівнетепло­енерго” погодилося на певні зобов’язання, зокрема, відновлення цілодобової подачі гарячої води.
— Приватна компанія розпочала діяльність відразу після початку опалювального сезону. З якими труднощами стикнулися?
— Довелося дуже важко стартувати. Проте за корот­кий термін часу вдалося сформувати колектив, одержати всі необхідні ліцензії та дозволи.
— В якому стані перебувало обладнання “Комуненергії”?
— Майно всіх теплопо­стачальних підприємств в Ук­раїні майже всюди однакове. Стан мереж “Комун­енергії” нас насторожив, бо думали, що він ліпший. Ли­ше за перший місяць роботи трапилося 24 аварії на теплотрасах — це тривожна цифра. Думаю, що протягом опалювального сезону слід чекати ще великої кількості поривів. Це нині найбільша проблема “Рівнетеплоенерго”. Компанія просить вибачення в абонентів за незначні перебої, які траплялися та можуть мати місце. Однак за­певняю споживачів, що робимо все, аби недоліки ліквідовувати в найкоротший термін і їх населення не відчувало.
— На вашу думку, яка до­ля чекає “Комуненергію”?
— У цього комунального підприємства залишився керівник, бухгалтер і юридична служба, які займаються проблемами кредиторської та дебіторської заборгованості. Вирішувати останнє питання ми частково допомагаємо “Комуненергії”. Зокрема, в нових квитанціях “Рівнетеплоенерго” нагадує споживачам про необхідність погашення боргу перед цим підприємством.

Ламають старі підходи до роботи


— Майже весь персонал “Комуненергії” перейшов у “Рівнетеплоенерго”. Як ви переорієнтовували працівників?
— Суттєвого перенавчання людей нам не вдалося здійснити — забракло часу. Компенсувати це намагаюся під час зустрічей з підлеглими, яким розповідаю про вимоги засновників.
Бачу, що люди змінюються у кращий бік. Виявляється, для них не так багато треба, щоб переосмислити ставлення до обов’язків. Це вже відчули не лише ми, а й керівники ЖКП міс­та. На одній з нарад мені сказали, що слюсарі “Рівнетеплоенерго” суттєво змінили підхід до роботи.
— Приватна компанія опа­лює майже 40 відсотків Рівного. Чи плануєте збільшити свою частку?
— Кожне підприємство прагне нарощувати кількість споживачів і розвиватися. Як­що в місті здаватимуться в оренду ще теплопостачальні об’єкти, то “Рівнетепло­енерго” обов’язково братиме участь у конкурсі.
— Усі звикли, що теплопостачальні компанії збиткові. За рахунок чого плануєте пра­цювати?
— Якщо правильно вести господарську діяльність, “Рівнетеплоенерго” працюватиме без збитків. Запорука цього — економічні підходи в управлінні підприємством. Якщо рівень проплати залишиться таким, як у перший місяць роботи, то приватна компанія працюватиме в нормальному режимі.
— Споживачі Рівного часто скаржилися на діяльність “Комуненергії”. Які нові підходи ви застосовуєте у стосунках з абонентами?
— Як би ми добре не працювали, все одно існуватиме категорія незадоволених споживачів. Сьогодні надати послуги, які відповідали б сучасним вимогам, на заста­рілому обладнанні важко. Спеціально для населення відкрили пряму телефонну лінію. Уже багато споживачів мені дзвонили, при можливості допомагаємо кожному. В такий спосіб налагоджуємо стосунки з абонентами. Стараємося зламати усталені роками підходи до роботи комунальних тепловиків.

Планують заміну теплотрас


— Які перші результати роботи “Рівнетеплоенерго”?
— Ми високо поставили собі планку. Дуже важливо, що вдалося сформувати професійний колектив. За це найбільше переживав, бо персонал набирали з комунального підприємства.
Вчасно видали першу зарплату, з грудня відновили цілодобову подачу гарячої води, що видалося непростим технологічним завданням. Також вирішили важливе для споживачів питання опломбування лічильників гарячої води. Ми домовилися з керівництвом “Рівнеоблводоканалу”, що цю операцію відтепер здійснюватимуть во­допостачальники.
— А розчарування?
— Про себе думав, що їх виявиться більше. Я приїхав у місто, де нікого не знав. Тому на всіх дивився однаково. Вважаю, що моя незаангажованість принесла позитивні плоди компанії. Що­равда, розчарували численні аварії на теплотрасах.
— Чи планують інвестори вкладати кошти в обладнання?
— Нині обстежуємо майно, на якому працюємо. До кінця опалювального сезону розробимо план поліпшення теплопостачання споживачів. Передбачається заміна теплотрас і реорганізація роботи котелень. Зокрема, плануємо вивести показники їхньої ро­боти на диспетчерський пункт. Сьогодні це робиться у телефонному режимі з великим запізненням. Тому не завжди можна оперативно зреагувати на аварію. А вже з перших днів січня плануємо встановлювати пристрої обліку споживання газу.
— Задовго до конкурсу представники влади розповідали, що теплопостачальне підприємство у Чернігові успішно працює. Чи відповідає це дійсності?
— Один із засновників “Рівнетеплоенерго” — голова спостережної ради ВАТ “Обл­теплоенерго” в Чернігові. Ми вивчали їхній досвід, з ро­ботою цього підприємства знайомилися депутати Рівнеради. “Облтеплоенерго” працює вже дев’ять років і досягло суттєвих результатів на такому ж обладнанні, яке існує в Рівному.

На виборах мера став третім


— До переїзду в Рівне ви працювали заступником голо­ви Золочівської райради на Львівщині. Чим привабила робота в “Рівнетеплоенерго”?
— У теплопостачальній сфері працював 18 років. Зро­зумів, що це моя галузь, бо не бачу себе без роботи на виробництві. Коли засновники запропонували пройти співбесіду, то відразу погодився.
— Не шкодуєте, що покинули Золочів?
— Останні три роки на посаді заступника голови райради дали змогу по-іншому подивитися на теплопостачальну галузь. Рішення про переїзд далося важко, бо в рідному Золочеві залишив сім’ю. Багато українців на роботу їдуть за кордон, а до моєї домівки — лише 140 кі­лометрів. Я побачив, що в Рівному матиму цікаву роботу, а тому довго не вагався.
— Але контакти з рідним місто повністю не обірвали?
— Ні, бо їжджу на сесії райради, хоча відвідуваність після переїзду до Рівного погіршилася. До речі, в 2006 році я паралельно балотувався в районні депутати за списками БЮТ, а також на посаду міського голови Золочева. За результатами голосування серед 14 кандидатів на виборах мера став третім. Вважаю, що такий підсумок для головного інже­нера теплопостачального під­приємства — пристойний результат. Чому балотувався? Переконаний, що містом має керувати господарник, який працював саме в комунальній сфері. Приклад у цьому яскраво демонструє Рівне.
— Чи звертають увагу на вашу партійну приналежність тут?
— У Рівному не беру участі в політичному житті, тримаюся від нього відособлено.
— Скоро знову вибори до місцевих рад. Не плануєте балотуватися в Рівнераду?
— Спочатку треба показати результат роботи. Тому на виборах до Рівнеради у травні наступного року участі не братиму.
— Які стосунки склалися з міськими комунальниками? Відчуваєте конкуренцію?
— Хоча наше підприємство приватне, але з комунальниками співпрацюємо. Зокрема, замовляємо окремі послуги, адже поки вони мають більше спецтехніки.

Дружину забере в Рівне


— Де мешкаєте в Рівному?
— Знімаю квартиру.
— Яке перше враження від міста?
— Дуже гарне та привабливе. Як комунальник, у першу чергу звертав увагу на порядок у Рівному. Думаю, що місто заслуговує на європейський рівень життя.
— Як рідні сприйняли рішення про переїзд?
— У Золочеві залишилася дружина Галина, яка працює старшою медсестрою стоматологічної поліклініки. Два сини навчаються у вищих школах Львова. Старший — на економічному факультеті Національного університету імені Івана Франка. Менший — першокурсник комерційної академії, де здобуває дві спеціальності — товарознавця та юриста. Сподіваюся, що після закінчення нинішнього опалювального сезону заберу дружину до Рівного. Тут без неї важко, багато ча­су проводжу на роботі. З підприємства майже постійно іду пізно — о десятій чи навіть одинадцятій вечора.
— Як у вашій родині відзначають Різдво?
— За столом збирається вся родина. Ми несемо коляду до батьків, вносимо в помешкання символ врожаю — дідух. Співаємо колядки. Мені їх варто більше знати, бо дехто може цілий день співати колядки, які ні разу не повторяться.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ