Підсумки економічного розвитку Рівненщини за рік
“Не віддають зерно – дзвоніть мені”
Як не дивно, але сільське господарство цьогоріч сягнуло навіть плюсової позначки зростання. На відміну від промисловості, яка так і не вичухалась з кризи. У цьому дисбалансі – декілька причин.
Падіння промислового виробництва у Рівненській області склало 32,6 відсотка. Це ще не остаточна цифра, бо немає даних за грудень.
— Перша причина такій ситуації — зупинка “Рівнеазоту”, — висловив думку голова Рівненської облдержадміністрації Віктор МАТЧУК. — По-друге, атомна електростанція працювала менше, ніж звичайно. Оскільки в цілому в Україні впало споживання електричної енергії, та й промисловість споживає менше, ніж раніше. Крім того, Кабінет Міністрів зробив акцент на теплові електростанції для того, щоб розробити вугільні котельні. Але ж собівартість енергії, яку виробляє Рівненська АЕС, — 12 копійок, а “вугільних” станцій — 75 коп.
А от сільське господарство здивувало. Його рівень розвитку, порівняно з минулим роком, дістався плюсової позначки 0,6 відсотка.
— Для мене це стало неочікувано. З двох причин. Перша — було практично неможливо кредитувати сільське господарство, оскільки ті відсоткові ставки, які були запропоновані нашим виробникам, підійшли хіба що тим, хто вирощує коноплю. Крім того, державна підтримка була в п’ять разів менша, ніж у 2008 році, — зазначив керівник області.
Він також повідомив, що наразі в аграрний фонд сільгоспвиробники Рівненщини здали зерна на 13 мільйонів гривень. Гроші за нього вони повинні були отримати 1 вересня. Однак досі виробники ні грошей не отримали, ні зерно не можуть забрати. Про це він розповів прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко. На що прем’єрка відреагувала: “Віддавайте зерно. Якщо не будуть віддавати — дзвоніть мені”.
Кілометр за декілька тисяч
Будівництво та ремонт доріг цьогоріч стало питанням неоднозначним. З одного боку, траси до Євро-2012 розбудовуються форсованими темпами, з іншого — на місцеві дороги грошей катма.
Найменше потрібних коштів у 2009 році отримали рівненські дороги місцевого значення. За словами Віктора Матчука, по них виконано робіт на 62 мільйони гривень. А цього катастрофічно недостатньо, оскільки мова йде про п’ять тисяч кілометрів доріг.
— Розділіть цих 62 мільйони на п’ять тисяч кілометрів — і ви заплачете, — акцентував Віктор Матчук.
Щодо ділянок траси Київ–Чоп, яку готують до Євро-2012, то іноземці начебто справляються.
— По трасі Київ–Чоп офіційно передано в експлуатацію — роблю наголос: не здано, тому що акти ще не підписані, але на них відкрито рух — 57 кілометрів дороги.
А от по комунальних дорогах використали практично всі виділені кошти — 20 мільйонів гривень.
—Такого у нас не було ніколи. Відремонтовано 143 кілометри доріг, — додав керівник області.
“Сталева” мовчанка
Інвестиції, особливо іноземні, стали, мабуть, одним з найбільших здобутків області цього року. Принаймні, якщо не надто “вливались”, то й не “відтікали”.
Серед основних інвестиційних проектів Віктор Матчук назвав запуск нових ліній на “Волинь шифер” та на Рівненській фабриці нетканих матеріалів. Крім того, продовжується реконструкція на ВАТ “Волинь цемент”, де на втілення енергозберігаючих технологій інвестори виділили 300 мільйонів гривень.
Відкриттям у листопаді панчішної фабрики “Тібро” відзначився Корецький район. А от у Гощанському районі — все запускаються, запускаються і ніяк не запустяться. Хоча у Бугрині завершується будівництво фабрики “Країна смаку” з виробництва заморожених харчових продуктів на 600 робочих місць. А “Фапомед”, який, як стало відомо “ОГО”, мав відкритися ще в грудні, з невідомих причин запуститься в січні, а в лютому отримає вже перші замовлення.
Доля ж сталепрокатного заводу у Радивилівському районі поки невідома. Хоча Віктор Матчук запевняє, що від самого проекту інвестори не відмовились.
— Просто вони не встигли зайти так далеко, як “Тібро”, “Фапомед”. Їм не було можливості зупинятися — їм треба було летіти. А зі сталепрокатним зупинились і вичікують.
Матчук зізнався, коли збрехав
На підсумковій прес-конференції 29 грудня голова Рівненської облдержадміністрації Віктор МАТЧУК зізнався, що іноді йому доводиться брехати столичним чиновникам. Але все заради того, щоб отримати хоч якісь кошти на будівництво соціальних об’єктів на Рівненщині.
— У розрахунку на одного жителя Рівненської області в поточному році ми отримали з Держбюджету кошти в рази більше, ніж будь-яка інша область України. Це було не тому, що хтось любить Рівненську область. Проводилась індивідуальна робота по кожному об’єкту, вишукувалась система аргументів, в яких нам би не можна було відмовити. Хтось називає це шантажем, хтось якось інакше. Але я вам скажу: дуже швидко забудеться, причому я сам забуду, що я брехав для того, щоб збудувати онкодиспансер. Дуже швидко забудеться, хто приїжджав і хто його відкривав. Мене не буде, її не буде, онкодиспансер буде, школа в Тинному буде. Це мене виправдовує. Я не для себе просив.
Через грип школи Рівненщини переходять на дистанційне навчання
Через значну захворюваність на дистанційне навчання перейшли 28 шкіл, у тому числі 7 закладів освіти в обласному центрі.
переглядів: 56
В Острозі померла начальниця відділу житлово-комунального господарства
На 41-му році життя, у боротьбі з недугою, обірвалося життя працівниці Острозького міськвиконкому Коваль Тетяни.
переглядів: 171
У Рівному попрощаються із захисником, який повернувся з-за кордону для боротьби з ворогом
Андрій Івашков родом з Волині, але все життя прожив у Рівному. Саме тут його проведуть у останню земну дорогу.
переглядів: 183
Рівнян запрошують на школу відповідального батьківства
Рівненський обласний перинатальний центр запрошує майбутніх батьків на заняття в рамках "Школи відповідального батьківства". Це чудова можливість підготуватися до народження малюка, отримати корисні знання та практичні навички від фахівців.
переглядів: 84
На Рівненщині військовий отримав паспорт громадянина України під час проходження реабілітації
Військовослужбовець Олександр після тяжкого поранення і складних операцій нині перебуває в одному з лікувальних закладів Рівненщини.
переглядів: 149