Висока ціна на пальне під час мертвого сезону дивує багатьох, але це ще не пік зростання
Власне, значна різниця у вартості пального на різних заправках – не єдина дивина на ринку цього сезону. Цікаво, що висока вартість пального не гарантує нині його високої якості. І більшість рівнян фіксують, що несподіваний стрибок ціни негативно вплинув на властивості пального.
– У нас ціна не гарантує якість, – розповідає власниця ПП “Україна – Співдружність” Тетяна ДЕМИДЕНКО, – бензином на рівненських АЗС неможливо заправлятись – автомобіль після нього веде себе незвично, неприємний запах у салоні. Думала, можливо, проблема в конкретній марці бензину і перейшла на пальне із вищим октановим числом, потім змінила АЗС, вибравши найнадійнішу, але, на жаль, навіть А-98, взятий на брендових заправках, показує себе ненайкраще і має бути вищої якості.
За словами Тетяни Демиденко, на бензини із рівненських АЗС вже “скаржиться” не тільки її автомобіль, а й машини, що належать підприємству.
– Мені важко назвати бензином те, що зараз заливають у наші баки, – зауважує вона. – В Європі платиш 1,10 євро – і твій автомобіль веде себе чудово, а у нас літр бензину коштує майже долар, при нашому низькому рівні зарплат, а очікувати від нього можна чого завгодно.
Те, що зараз рівняни масово почали скаржитись на бензини, пов’язано із нещодавнім демпінгом на АЗС одного з великих операторів ринку. Тоді підприємства, що займаються гуртом та роздробом пального, вимушені були занижувати свої ціни, орієнтуючись на нього. Деякі компанії навіть продавали пальне у збиток. Зокрема, півтора місяця тому наш експерт, директор ДП “Авіком-Рівне” Ігор КОЧЕРГІН попереджав, що занижена ціна на заправках у період демпінгу обернеться споживачам низькою якістю пального в майбутньому, адже, щоб протриматись на ринку, деякі компанії змушені були закуповувати пальне нижчої якості.
Демпінг закінчився, і ціна мала б вирівнятись, але все, що відбувається на ринку, говорить про нове й нове подорожчання пального. Значний стрибок ціни на пальне у період традиційного мертвого сезону деякі експерти пояснюють виборами. Проте в Україні досить часто відбуваються різноманітні виборчі процеси і вони, як правило, ринок пального не зачіпають. Винуватцями тут є більш об’єктивні фактори. Подорожчання бензинів пов’язують із підняттям світової ціни на нафту, яка вже сягнула майже 80 доларів за барель і має тенденцію до росту.
– Нинішні високі ціни на пальне ще залишаються придавленими, – розповідає фінансовий директор мережі АЗС “ОЛАС” Віталій ПЕРШОГУБА. – Ми зараз бачимо ціну, яка сформувалась на основі попиту і пропозиції, тобто в Україні пропозиція зараз перевищує попит. А от собівартість пального в ціні певною мірою зараз не відображається. Проте згодом це обов’язково позначиться, а отже нас чекає нове подорожчання.
Сприятиме подорожчанню пального в Україні і нестабільний долар, який останнім часом почав рухатись вгору.

Як приготувати сніданок з трьох інгредієнтів: швидкий рецепт від досвідчених господинь

Сніданок — це важлива частина нашого дня, яка задає тон на весь наступний час. Іноді хочеться чогось смачного, але при цьому простого і швидкого у приготуванні. Якщо у вас є лише три інгредієнти під рукою, не біда! Ось рецепт оладок з банану та яйця, який стане чудовим варіантом для сніданку.
переглядів: 152
Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 900
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 727
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 1060
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 634