Ми у Facebook
03.02.2010, 00:00

Лісівникам Рівненської області ніде садити ліс

Більшість вільних земель або розпайовані, або знаходяться у володінні Міністерства аграрної політики. Про це лісоводи розповідали заступникам Держкомлісгоспу України Валерію Лозицькому та голови облдержадміністрації Володимиру Новаку на підсумковій обласній нараді лісової галузі. Більше того, наголошували на необхідності створення приватних господарств, які б могли брати в оренду людські паї для заліснення, щоб земля не пустувала і не заростала бурянами.
 А ось, яким видався минулий рік для тих, хто вирощує ліс, знає Юрій Шарманський.
Майже п"ятдесят мільйонів гривень податків сплатили минулоріч лісівники області до бюджетів різних рівнів. Це на три мільйони менше, ніж попереднього року. Однак, на це є об"єктивні причини. Адже, через економічну кризу попит на лісопродукцію відчутно впав. І лише завдяки тому, що оперативно зуміли переорієнтуватися на нові ринки збуту, галузь у нелегкий рік втрималася на плаву.
 Володимир Грицайчук, начальник обласного управління лісовго і мисливського господарства: На жаль, наш внутрішній товарообіг зменшився. Перестали брати продукцію. І ми були змушені експортувати і на цьому програли.
Перемогою рівненські лісоводи вважають те, що їм вдалося зберегти трудові колективи. Хоча, майже двісті працівників пішли на пенсію. І це при тому, що минулоріч в державі було скорочено кожного сьомого лісівника. Паралельно, Держкомлісгоспу України довелося боротися за виконання плану заготівель деревини.
Валерій Лозицький, заступник голови державного комітету лісового господарства України: Перший квартал у нас був колосальний спад виробництва - 28 %. Хоча наприкінці року ми все ж мали позитивні зміни і нам вдалося скоротити спад. І на кінець року в нас в нас спад виробництва мінус 5 %
Нині найбільшою проблемою лісоводи краю вважають те, що з кожним роком все важче знаходити вільні землі  для посадки молодого лісу. Багато площ, де міг би рости ліс, належать Міністерству аграрної політики. А воно співпрацювати з лісоводами не бажає. Решта земель мають статус паїв. Отож, наприклад, у Клеванському лісгоспі, цього року засадять вдвічі менше площ, ніж торік.
 Ігор Фізик, директор ДП "Клеванський лісгосп":
Землі розпайовані і ми не маємо права їх чіпати. Хоча вони самі заліснюються і там деякі дерева мають уже вік - 15-20 років. На мою думку треба створювати на таких місцях приватні лісові господарства.
Підсумовуючи 2009-ий рік, рівненські лісівники відзначили збережня рівня середньомісячної зарплати, яка нині становить трохи більше двох тисяч гривень. А це на добрих півтисячі більше, ніж загалом по Держкомлісгоспу.  За підсумками року кращі лісоводи отримали грошові заохочення та грамоти. Серед нагороджених і директор Клеванського лісгоспу Ігор Фізик адже підприємство, яке він очолює, визнано  найуспішнішим.







На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ