Ми у Facebook
04.02.2010, 00:00

Які спеціальності не варто обирати

Які спеціальності не варто обирати, дізналися нещодавно на ярмарку професій рівненські учні в міському центрі зайнятості. Нині на ринку праці, як і раніше, найбільш затребуваними є слюсарі, швачки, водії, трактористи, а також працівники на будівництво та інженери. Для таких людей робота знайдеться завжди, запевняють у центрі зайнятості. А от з іншими вакансіями доволі скрутно.

Учнів дев’ятих та десятих класів, які завітали на ярмарок, перспектива вчитися на звичайних працівників не дуже зацікавила. Більшість випускників хочуть стати людьми з великої літери та сидіти у зручних офісах.

– Планую стати дизайнером, – розповідає дев’ятикласниця Олена. – Це моя мрія з дитинства. Такі ярмарки мене цікавлять тим, у якому навчальному закладі мені можуть запропонувати гідні умови навчання.

На ярмарок професій завітало чимало представників рівненських технікумів, коледжів та ліцеїв. Усі вони пропонували школярам обирати саме їхній навчальний заклад.

– У минулому році ми набрали на навчання 300 випускників шкіл, – розповідає викладач спецдисциплін рівненського автотранспортного технікуму Олександр КУНДЕУС. — Частина з них вступила на державну форму навчання. Студентів, які добре вчаться, під час практики вже забирають на роботу наші підприємства. Інші мають можливість після закінчення технікуму вступити на третій курс Національного університету водного господарства та природокористування.
Обрання майбутньої професії – особиста справа кожного учня. Керівництво центру зайнятості лише радить їм орієнтуватися на місцевий ринок праці, а не ганятися за модними, але водночас непотрібними професіями.

 

Понад 25 тисяч незайнятих громадян знайшли торік роботу
У 2009 році центри зайнятості Рівненщини надали передбачені законодавством послуги з пошуку роботи та соціального захисту від безробіття 77,1 тис. незайнятих громадян області.
Працевлаштовано за цей період 25,3 тис. осіб. Професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації проходили 7,6 тисячі. безробітних. До участі в оплачуваних громадських роботах було залучено 8,4 тис. незайнятих громадян.
Чисельність осіб, які перебували на обліку в службі зайнятості області, станом на 1 січня 2010 року становила 19 тис. і порівняно з 1 січнем 2009 року скоротилася на 14,1 тисячі.
Середній розмір допомоги з безробіття у грудні 2009 року становив 575 грн (у грудні 2008 року – 505,55 грн). Про це повідомили з Рівненського обласного центру зайнятості.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ