Ми у Facebook
04.02.2010, 00:00

Створіть фруктовий сад у квартирі

Якщо втомили звичні вазони у домівці і хочеться спробувати виростити щось незвичайне, то вас зможуть порадувати цитрусові: мандарин, лимон, кумкват, грейпфрут, цитрон. Адже що може бути більш оригінальним, ніж невеличкий фруктовий сад вдома?

Батьківщиною цитрусових є Південно-Східна Азія. Це невеликі вічнозелені дерева або кущі. Догляд за ними не дуже складний. Люблять світло, світле підвіконня і можуть стояти навіть на прямому сонці. Але більш тіневитривалими є лимон та цитрон. Їх, для запобігання опікам, слід все-таки поберегти від надміру сонця. Полив помірний, не заливати, але і не пересушувати. Треба, щоб рослини завжди були зволоженими. Бажано також їх час від часу сприскувати теплою відстояною водичкою. Слід пам’ятати, що цитрусові не переносять хлору, а жорстка вапнякова вода викликає пожовтіння. Тому її бажано відстоювати і фільтрувати.
Активний ріст рослин починається з лютого, тому їх потрібно щонеділі потрошку підживлювати рідкими мінеральними або органічними добривами аж до осені. Коли цитрусові цвітуть, то рослини потрібно самозапилювати, щоб вони плодоносили. У природі цю функцію виконують комахи, тому в умовах квартири потрібно їх замінювати.
У літній період корисно тримати дорослі рослини на відкритому повітрі у теплому та світлому місці. Наприклад, винести на відкритий балкон чи у двір свого приватного будинку. Адже висока температура і сухе повітря у приміщенні можуть призвести до опадання квітів.
В осінньо-зимовий період цитрусові легко переносять зниження температури повітря в кімнаті до 12-15°. З листопада до лютого вони у стані спокою і майже не ростуть, а потім цикл починається знову.
— Ґрунт для вирощування цитрусових можна придбати у нас чи приготувати із суміші дернової, перегнійної землі і піску у співвідношенні 3:1:1, — розповідає директор магазину “Квіти” Тетяна ТКАЧУК. — Пересадка рослин, що підросли, у більші ємності виконують, зазвичай, на початку березня. Це стосується лише тих екземплярів, у яких земля в горщику повністю обплетена корінням.
Коріння цитрусових дуже чутливе, і при найменшому їх пошкодженні рослина скидає листя. Тому виконувати процедуру пересадки потрібно дуже обережно. Горщик підбирається приблизно однакової висоти і ширини. На дні потрібно зробити хороший дренаж з дрібного каміння чи крупнозернистого піску.
Плоди цитрусових можна їсти, вони нешкідливі для здоров’я, кислуваті (якщо ростуть без достатнього сонця) або кислувато-солодкі. А ще містять багато вітамінів. У кумквату плоди схожі до мандаринів або дрібних апельсинів, але технічні, дикі. Під час плодоносіння треба вносити спеціальне добриво для цитрусових.
Тож при правильному догляді цитрусові не хворіють, регулярно цвітуть і плодоносять. Вони виділяють велику кількість фітонцидів, які очищують повітря у приміщенні від шкідливих речовин, хвороботворних мікроорганізмів та мають оздоровлюючий ефект для людей. Ефірні олії цитрусових захищають нас від застудних захворювань, підвищують імунітет, покращують роботу серця і головного мозку.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ