Створіть фруктовий сад у квартирі
Активний ріст рослин починається з лютого, тому їх потрібно щонеділі потрошку підживлювати рідкими мінеральними або органічними добривами аж до осені. Коли цитрусові цвітуть, то рослини потрібно самозапилювати, щоб вони плодоносили. У природі цю функцію виконують комахи, тому в умовах квартири потрібно їх замінювати.
У літній період корисно тримати дорослі рослини на відкритому повітрі у теплому та світлому місці. Наприклад, винести на відкритий балкон чи у двір свого приватного будинку. Адже висока температура і сухе повітря у приміщенні можуть призвести до опадання квітів.
В осінньо-зимовий період цитрусові легко переносять зниження температури повітря в кімнаті до 12-15°. З листопада до лютого вони у стані спокою і майже не ростуть, а потім цикл починається знову.
— Ґрунт для вирощування цитрусових можна придбати у нас чи приготувати із суміші дернової, перегнійної землі і піску у співвідношенні 3:1:1, — розповідає директор магазину “Квіти” Тетяна ТКАЧУК. — Пересадка рослин, що підросли, у більші ємності виконують, зазвичай, на початку березня. Це стосується лише тих екземплярів, у яких земля в горщику повністю обплетена корінням.
Коріння цитрусових дуже чутливе, і при найменшому їх пошкодженні рослина скидає листя. Тому виконувати процедуру пересадки потрібно дуже обережно. Горщик підбирається приблизно однакової висоти і ширини. На дні потрібно зробити хороший дренаж з дрібного каміння чи крупнозернистого піску.
Плоди цитрусових можна їсти, вони нешкідливі для здоров’я, кислуваті (якщо ростуть без достатнього сонця) або кислувато-солодкі. А ще містять багато вітамінів. У кумквату плоди схожі до мандаринів або дрібних апельсинів, але технічні, дикі. Під час плодоносіння треба вносити спеціальне добриво для цитрусових.
Тож при правильному догляді цитрусові не хворіють, регулярно цвітуть і плодоносять. Вони виділяють велику кількість фітонцидів, які очищують повітря у приміщенні від шкідливих речовин, хвороботворних мікроорганізмів та мають оздоровлюючий ефект для людей. Ефірні олії цитрусових захищають нас від застудних захворювань, підвищують імунітет, покращують роботу серця і головного мозку.
Швидкі рецепти: хрусткі курячі рулетики на вечерю
Хрусткі, золотисті зовні, з жувальним сиром і ароматною шинкою всередині – ці рулетики з курячої грудки а-ля Cordon Bleu ідеальне поєднання простоти та смаку.
переглядів: 106
Перевіряйте "Дію": штрафи за порушення ПДР супроводжуватимуться фото і відео
У мобільному додатку "Дія" відбулися зміни у системі фіксації порушень ПДР. Про це стало відомо сьогодні, 10 січня, з повідомлення від патрульної поліції.
переглядів: 144
Найочікуваніші фільми 2025: що подивитися цього року
2025 рік обіцяє стати роком масштабних прем'âр, продовжень культових франшиз і нових оригінальних проєктів.
переглядів: 357
Розширено перелік пільговиків у 2025 році: ветерани, чорнобильці, депортовані
У 2025 році пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива будуть надаватись з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
переглядів: 342
ТОП-5 помилок після біозавивки: чого уникати, щоб зберегти красу локонів
Власниці прямого волосся знають, як багато часу потрібно витратити на створення красивих локонів. Вони використовують бігуді та плойки, всілякі укладальні засоби, що забезпечують короткочасний результат. Технологія біохімії для волосся дозволяє отримати розкішну кучеряву шевелюру на тривалий термін. Але догляд за такою зачіскою вимагає часу, знань і виконання правил.
переглядів: 149