Що варто знати майбутнім батькам
Який вік найліпший
— Лікарі помічають, що найкращий період для народження здорової дитинки у “молодої здорової пари” — це особа жіночої статі віком 25-35 років та її партнер віком до 40 років. Та навіть жінка, яка вважає себе молодою та здоровою, повинна підготуватися до вагітності. Передусім, потрібно перевіритись на хронічні запальні захворювання. Такий профілактичний огляд має пройти також статевий партнер.
У якого спеціаліста слід починати обстеження
— Для початку пара повинна відвідати свого дільничного терапевта, а жінка додатково дільничного гінеколога, та провести загальні клінічні обстеження. Рекомендується ультразвукове дослідження внутрішніх статевих органів, щоб уточнити їх стан, виявити заздалегідь аномалії будови, якщо вони є. Така інформація потрібна й майбутній мамі, і лікареві.
Кожен знає свої “слабкі ланки”, тож паралельно повинен запланувати огляд у суміжних спеціалістів, щоб уникнути загострення.
Якщо ж молода пара серйозно та відповідально ставиться до здоров’я своїх майбутніх дітей і звертається до нашого центру планування сім’ї до настання вагітності — лікар вивчає результати попередніх обстежень, з’ясовує спосіб життя, умови роботи та відпочинку й розробляє необхідні рекомендації. Якщо ж під час такої розмови виявиться, що пара належить до групи ризику (були випадки в родині, вже народили хвору дитинку чи самі мають вроджені аномалії), то закликаємо проводити медико-генетичне консультування ще до настання вагітності. Особливості певної пари генетик обов’язково побачить. Фахівець складе їм родовід, з’ясує, на що хворіли родичі найчастіше, розповість докладно, що можна зробити, щоб зменшити ризик виникнення захворювань. Це входить у контекст підготовки пари до вагітності.
Яка профілактика буде доречною
— Профілактика захворювань у період планування народження дитини убезпечить пару від непотрібних або й небезпечних наслідків. Сучасна медична наука має дуже багато знахідок, але часто зусилля науковців та лікарів марні перед байдужістю людей до свого здоров’я. Якби всі дотримувалися рекомендацій щодо профілактики, наприклад, проходили медичний огляд щопівроку, то у нас не було б такої сумної статистики, яка свідчить, що сьогодні кожна четверта пара має проблеми з вагітністю.
Вчасне обстеження навіть рак шийки матки дозволяє виявити на дуже ранніх стадіях, який піддається лікуванню, і жінка після цього може бути абсолютно здоровою. Те ж саме можна сказати про завчасне виявлення патології грудної залози.
Суспільна проблема нашої держави полягає в тому, що люди самі не зацікавлені бути здоровими, хоча у всьому цивілізованому світі саме пацієнти дбають про профілактику недугів. Адже у високорозвинених країнах успішною вважається лише здорова людина, яка може добре заробляти, гідно забезпечити моральні та матеріальні блага й, звісно, народити здорових дітей.
Чи треба змінювати спосіб життя
— Все залежить від того, який спосіб життя ви ведете. Якщо майбутні батьки вживають алкоголь чи курять, постійно перебувають під нервовим стресом, про спорт знають лише з газет і програм TV, то, звісно, потрібно.
Треба відмовитися від паління, алкоголю, наркотиків, намагатися не піддавати себе впливу хімікатів, надмірної сонячної радіації. Все це може позначитися згодом на розвитку дитини. Також необхідно з обережністю приймати лікарські препарати, у всіх випадках треба радитися з лікарем. Крім того, за три місяці до планування зачаття варто припинити прийом оральних контрацептивів.
Взагалі, щоб вагітність протікала благополучно, фахівці рекомендують починати готуватися до неї за три шість місяців.
Харчування
— Більшість молодих пар не має проблем, отож для профілактики рекомендуємо їм комплекс полівітамінів із мікроелементами. Щоб запобігти дефіциту фолієвої кислоти перед настанням запланованої вагітності та в перший її триместр, тобто до 12 тижнів. Фолієва кислота – це вітамін групи В, який бере участь у поділі ДНК. Саме в разі його дефіциту на світ можуть приходити діти з вродженими вадами розвитку. У Рівненській області є природний дефіцит фолієвої кислоти.
Фолієва кислота є в необхідній кількості в людей, які правильно харчуються. І для цього не потрібно якихось великих коштів. Молодим людям насамперед треба споживати якнайчастіше звичайну зелень. Бо й назва фолієвої кислоти походить від слова листок. Отже, молодятам корисно споживати все, що перебуває у стані росту. Це кріп, петрушка, зелені пагони цибулі. Але пізно восени, взимку і ранньої весни ми не маємо вдосталь таких продуктів. У цей час можна вживати, наприклад, пророщену пшеницю.
У нас інша культура харчування. В Італії, наприклад, зелень споживають щодня. Ми ж їмо сало, картоплю і вже точно не маємо на столі молодої зелені протягом усього року.
Якщо ми працюємо зі здоровою родиною, рекомендуємо передусім просту селянську їжу. Овочі, фрукти, м’ясні та молочні продукти. Радимо також якнайменше споживати продукти тривалого зберігання. Що, крім консервантів, може бути в молоці, на упаковці якого вказано: термін придатності – шість місяців? Натомість молоко, яке скисає протягом доби, не містить консервантів. Те саме можна сказати про всю їжу, котра псується з часом. Тому радимо вживати продукти, вирощені власноруч. Якщо немає такої змоги, можна купувати їх на легальних ринках.
Ми роз’яснюємо майбутнім матерям, що треба дуже розумно підходити до харчування. Потрібно споживати те, що корисно вашій дитині. А малюкові корисна, знову ж таки, білкова їжа: м’ясо, риба, морепродукти, яйця, кисломолочні продукти та їх похідні, овочі та фрукти у будь-якому вигляді. Також можна обмежити, але не цілком відмовитися, споживання картоплі, білого хліба, макаронів, рису.
Також радимо уникати майонезу, кетчупів, фарбованих вод. І, звісно ж, відмовитися від спиртного та куріння. Як бачите, нічого революційного. Треба згадати найкращі традиції нашого народу і провадити здоровий спосіб життя.
Чи варто планувати вагітність
— Сучасні батьки розписують своє життя не на рік, а на п’ять-десять років наперед. Родина сама вирішує, скільки мати дітей і які будуть інтервали між пологами. Звичайно, можна сказати, що планувати вагітність необов’язково. Але як показує практика, у більшості випадків це просто необхідно. Молоді пари не завжди розуміють, що результат вагітності й здоров’я майбутньої дитини прямо залежать від їхнього власного здоров’я. Планування вагітності — це не стільки встановлення строків зачаття й пологів, скільки приведення в норму здоров’я самого подружжя. Статистика свідчить: небагато сучасних пар можуть похвалитись міцним здоров’ям.
Смачний обід: готуємо курячий суп з сирними галушками і горошком
Спробуйте приготувати цей суп вдома. Обіцяємо, що ваші рідні будуть в захваті!
переглядів: 1624
Пряме сполучення Рівного з Коломиєю: Що відомо про нові маршрути Укрзалізниці
6 лютого "Укрзалізниця" запускає нові зручні нічні сполучення Закарпаття та Прикарпаття зі Львовом, Києвом та Рівним.
переглядів: 346
Що приготувати на вечерю: корисні страви, які сподобаються всім
Вечеря — це не лише завершення робочого дня, а й можливість насолодитися здоровою їжею. Нижче наведені кілька простих та корисних рецептів, які допоможуть вам приготувати смачну вечерю без зайвого клопоту.
переглядів: 276
В Україні заборонили низку сайтів з піратськими фільмами: повний перелік
Національна рада збільшила список вебсайтів, що використовуються для надання доступу до медіасервісів Baskino, Filmix і HD REZKA.
переглядів: 258
На Рівненщині ВПО можуть отримати субсидію: як оформити
З 29 січня внутрішньо переміщені особи зможуть подавати заявки на отримання субсидії для оплати оренди житла.
переглядів: 255