Стрітення православні святкуватимуть на день раніше
Хотілося б зауважити, що на це свято не “зустрічається” зима з весною, як багато людей вважають. У цей день Церква вшановує одну з ключових подій в історії взаємин Бога та людини. На 40-й день після народження маленького Ісусика принесли до ієрусалимського храму, де його зустрів праведний Симеон. У цій події Церква вбачає зустріч двох Завітів: на зміну Старому Завіту, який персоніфікує старець Симеон, приходить Завіт Новий, що дасть людям втілений Месія-Христос. Будучи свідком цього, праведний Симеон взяв Ісуса на руки й промовив: “Нині відпускаєш Ти раба Свого, Владико, по слову Своєму, з миром, тому що бачили очі мої порятунок Твій, який Ти підготував для всіх народів: світло в одкровення язичникам і славу народу Твого, Ізраїлю”.
Саме таким було пророцтво для праведного, що не покине він світу цього, не побачивши Спасителя людства. То ж у цей день Симеон побачив Христа — і тепер зміг з миром “відійти до праотців”, тобто померти і принести всім покійним радісну звістку: “Чекати залишилося недовго, тому що я на своїх руках тримав Того, Хто зруйнує пекло”.
У день Стрітення Господнього в церквах, за традицією, освячуються свічки. Традиція ця походить зі стародавнього звичаю влаштовувати в день Стрітення хід містом із запаленими світильниками (на зразок хресного ходу). Потім з'явилося повір'я, що ці свічки охороняють житло від удару блискавки. Насправді ж у молитвах на освячення свічок на Стрітення Господа Бога прохають про те, щоб, як запалені свічки своїм світлом розганяли нічний морок, так і наші душі, просвічені Духом Святим, уникали гріховної сліпоти.
Стрітенська свічка важлива як символ просвіченості серця Духом Святим, а якщо цього немає й свічка сприймається просто як обряд або традиція, то вона втрачає свій зміст.
У цей день в Церкві співають: “Давній днями, який дав у давнину Закон на Синаї Мойсею, нині бачимо як Дитину; і Закон виконуючи, як Творець Закону, за Законом у Храм приноситься й старцю вручається”. Той Самий Бог, Який говорив на Синаї з Мойсеєм та встановив іудейський Закон, тепер приноситься в храм як дитина, виконуючи цей же Закон. У словах пісні втілюється церковне вчення про те, що за всіх часів Бог спілкувався з людством в особі Сина. Тому, зокрема, неправомірно зображувати на іконах Бога Отця, Якого ніхто й ніколи не бачив. “Давній днями”, тобто старець, у вигляді якого Бог являвся деяким пророкам до втілення Христа, — це той Самий Син Божий.
Тож нехай у кожного з нас у житті буде більше істинних, справжніх зустрічей — “стрітень” — з Богом та один з одним.
Восьмирічну дитину збив автобус на Рівненщині
На Рівненщині 8-річна дівчинка потрапила під колеса автомобіля, вибігши на проїзну частину з-за зупиненого автобуса.
переглядів: 14
У Рівному викрили групу наркоторгівців: вилучено психотропів на понад 1 мільйон гривень
Четверо мешканців Рівного стали підозрюваними у справі щодо незаконного обігу наркотичних та психотропних засобів.
переглядів: 30
На Рівненщині мотоцикліст без прав порушив комендантську годину та втік від поліції
У Дубенському районі на Рівненщині патрульні затримали мотоцикліста, який порушив комендантську годину та намагався втекти від правоохоронців.
переглядів: 80
Рівненщина увійшла до ТОП-5 областей за рівнем імунізації населення
Рівненська область закріпила свою позицію серед лідерів України за рівнем імунізації.
переглядів: 72
Острог прощається з Героєм: Леонід Степанюк повертається на рідну землю
Завтра, 26 січня, мешканці Острозької громади зберуться, щоб живим коридором зустріти свого земляка — загиблого Захисника України Леоніда Степанюка.
переглядів: 109