Стрітення православні святкуватимуть на день раніше
Хотілося б зауважити, що на це свято не “зустрічається” зима з весною, як багато людей вважають. У цей день Церква вшановує одну з ключових подій в історії взаємин Бога та людини. На 40-й день після народження маленького Ісусика принесли до ієрусалимського храму, де його зустрів праведний Симеон. У цій події Церква вбачає зустріч двох Завітів: на зміну Старому Завіту, який персоніфікує старець Симеон, приходить Завіт Новий, що дасть людям втілений Месія-Христос. Будучи свідком цього, праведний Симеон взяв Ісуса на руки й промовив: “Нині відпускаєш Ти раба Свого, Владико, по слову Своєму, з миром, тому що бачили очі мої порятунок Твій, який Ти підготував для всіх народів: світло в одкровення язичникам і славу народу Твого, Ізраїлю”.
Саме таким було пророцтво для праведного, що не покине він світу цього, не побачивши Спасителя людства. То ж у цей день Симеон побачив Христа — і тепер зміг з миром “відійти до праотців”, тобто померти і принести всім покійним радісну звістку: “Чекати залишилося недовго, тому що я на своїх руках тримав Того, Хто зруйнує пекло”.
У день Стрітення Господнього в церквах, за традицією, освячуються свічки. Традиція ця походить зі стародавнього звичаю влаштовувати в день Стрітення хід містом із запаленими світильниками (на зразок хресного ходу). Потім з'явилося повір'я, що ці свічки охороняють житло від удару блискавки. Насправді ж у молитвах на освячення свічок на Стрітення Господа Бога прохають про те, щоб, як запалені свічки своїм світлом розганяли нічний морок, так і наші душі, просвічені Духом Святим, уникали гріховної сліпоти.
Стрітенська свічка важлива як символ просвіченості серця Духом Святим, а якщо цього немає й свічка сприймається просто як обряд або традиція, то вона втрачає свій зміст.
У цей день в Церкві співають: “Давній днями, який дав у давнину Закон на Синаї Мойсею, нині бачимо як Дитину; і Закон виконуючи, як Творець Закону, за Законом у Храм приноситься й старцю вручається”. Той Самий Бог, Який говорив на Синаї з Мойсеєм та встановив іудейський Закон, тепер приноситься в храм як дитина, виконуючи цей же Закон. У словах пісні втілюється церковне вчення про те, що за всіх часів Бог спілкувався з людством в особі Сина. Тому, зокрема, неправомірно зображувати на іконах Бога Отця, Якого ніхто й ніколи не бачив. “Давній днями”, тобто старець, у вигляді якого Бог являвся деяким пророкам до втілення Христа, — це той Самий Син Божий.
Тож нехай у кожного з нас у житті буде більше істинних, справжніх зустрічей — “стрітень” — з Богом та один з одним.

Білий дим: обрали новго Папу Римського

У Ватикані завершився конклав, що розпочався 7 травня. Після 4-х голосувань кардинали обрали 267-го Папу Римського. О 19:07 за київським часом 8 травня 2025 року над Сикстинською каплицею з’явився білий дим, що сповістив світ про обрання нового Понтифіка.
переглядів: 206
У Сарненському районі затримали серійного крадія мідних кабелів

Уночі 8 травня в селі Степань поліцейські викрили 42-річного жителя села Золотин на крадіжці кабелю зв’язку.
переглядів: 235
«Енеїда: енциклопедія українства» — унікальна виставка відкрилась у Рівному

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї презентували виставку, присвячену безсмертному твору Івана Котляревського «Енеїда».
переглядів: 251
У Рівному нова очільниця управління культури

Ганна Мосійчук відучора обіймає посаду начальника управління культури і туризму
переглядів: 394
ФОТОФАКТ: У Рівному підчистили колись стихійний ринок

Про це у редакцію ОГО повідомила постійна читачка.
переглядів: 364