Ми у Facebook
16.02.2010, 12:25

Кредитні спілки зараз переживають ненайкращі часи - рівненські експерти

Третього лютого 2010 року на черговому засіданні Кабінету Міністрів України розглядали стан та перспективи розвитку кредитних спілок України і вирішили спілкам виділити кошти для рефінансування.
Нарешті уряд звернув увагу не тільки на проблеми українських банків, які вже підтримує біля півтора року, а й на проблеми кредитних спілок, членами яких є достатня кількість громадян України. Наприкінці 2008 року криза вдарила по класичних кредитних спілках так само потужно, як і по банківських установах, але через те, що спілки видавали гривневі кредити громадянам з перевіреною кредитною історією, вони трималися на плаву впевненіше. Проте відтоку депозитів уникнути не вдалося. А нестабільна фінансова ситуація у країні аж ніяк не сприяла поліпшенню роботи спілок.

Голова правління КС "Захід Капітал" Олександр БАХМАНЧУК зауважує, що нині ситуацію в кредитних спілках Рівненщини можна назвати словом “стабільна”. Адже зараз не спостерігається значного відтоку депозитних коштів, як наприкінці 2008 року. Проте заяви деяких політичних лідерів у своїх передвиборчих кампаніях не сприяють покращенню роботи кредитних спілок.

– Якщо у період стабільності 90 відсотків вкладників переоформляли договори, а 10 відсотків забирали свої кошти, то нині відсоток бажаючих продовжити договір складає 60 відсотків, – зауважує він. – Кредитування спілки нині не припиняють, хоча кредитують у невеликих обсягах і лише позичальників із позитивною кредитною історією.

На думку голови правління КС “Пріоритет” Тетяни БАЙБАРИ, спілки зараз переживають ненайкращі часи, але масового зняття депозитів, яке спостерігалось на початку кризи, немає.

– Життя продовжується, комусь потрібні кошти – він знімає, хтось хоче отримати кредит, він приходить за грошима, – наголошує вона.

Тривалий час кредитні спілки були залишені сам-на-сам із кризою, проте нещодавно уряд вирішив підтримати їх.

– Третього лютого 2010 року на черговому засіданні Кабінету Міністрів України було розглянуто питання про стан та перспективи розвитку кредитних спілок України, – розповідає голова правління КС Рівненщина” Микола КОТНЮК. – На обговорення Кабінету Міністрів було винесено відповідний проект розпорядження ”Про заходи щодо захисту інтересів вкладників кредитних спілок”, розроблений у Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг України. Учасники засідання в цілому підтримали необхідність впровадження ряду антикризових заходів на рівні держави (включаючи створення державного фонду гарантування вкладів членів кредитних спілок).

Зокрема прийняли рішення про рефінансування кредитних спілок. І рекомендували Національному банку України виділити кошти для рефінансування кредитних спілок з урахуванням виконання Основних напрямків грошово-кредитної політики на 2010 рік.

На думку Миколи Котнюка, кошти, які виділять для підтримки кредитних спілок, у кінцевому результаті потраплять в економіку України, тобто будуть повернуті у вигляді депозитів вкладникам чи будуть видані кредитами членам кредитних спілок. За рахунок цих коштів вкладники або позичальники купуватимуть товари та послуги всередині країни і не будуть виведені за кордон, як це трапилось із коштами, що були виділені для деяких українських банків.

Голова правління КС “Рівненщина” вважає, що рефінансування кредитних спілок позитивно вплине на розвиток економіки держави, і сподівається, що новий уряд виконає рішення попереднього.

– Очікуємо пожвавлення в роботі кредитних спілок вже навесні, – наголошує він. – Тоді за рахунок рефінансування збільшиться кількість видачі спілками відносно недорогих кредитів на споживчі цілі.






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ