Повернення 10-річки до шкіл призвело б до зростання злочинності?
По-перше, як відзначає видання, це може зашкодити іміджу В.ЯНУКОВИЧА за кордоном, а це для нього вкрай важливо. Адже повернення до десятилітки перекреслює претензії України на вступ у європейський освітній простір. ЮНЕСКО ще наприкінці минулого сторіччя визнала, що повна середня освіта має тривати не менше 12 років, і запропонувала міжнародний стандарт рівнів освіти (ISCED). У ЄС, куди планує вступити Україна, немає жодної країни, яка б не дотримувалася цієї норми. 14 країн мають дванадцятирічний термін здобуття повної середньої освіти, в 12 країнах цей термін досягає 13 років, а в чотирьох - 14». Правда, повна середня освіта в Європі є обов’язковою тільки для тих, хто хоче далі навчатися в університетах, зазначає тижневик.
По-друге, повернення до десятилітки має економічний бік, підкреслює видання. Зокрема, в Академії педагогічних наук підрахували, що для друку нових підручників потрібно приблизно 1,36 млрд. грн. Навряд чи сьогодні в умовах кризи подібні витрати можна називати виправданими, вказують «Коментарі:».
По-третє, «зайвий» рік навчання в школі хоч трохи, але все-таки стримує безробіття і криміногенну ситуацію. Адже, як пишуть «Коментарі:», при нинішній недосконалій системі профорієнтації, державному курсі на необов’язковість вищої освіти, жорсткості вимог до абітурієнтів не кожен випускник школи вступить до університету або відразу ж знайде собі роботу до душі.
Водночас, як відзначає видання, слабким місцем дванадцятирічного навчання в Україні є так зване «профільне навчання». Відповідно до освітньої реформи, учні 10-12 класів мали навчатися в окремих навчальних закладах - профільних ліцеях. Були визначені основні профілі, за якими ліцеїсти могли б поглиблено вивчати низку предметів - фізико-математичний, природознавчий, гуманітарний, технологічний, художній і спортивний. Ідея профільного навчання вимагає не тільки нових програм і підручників, але й істотного перекроювання мережі освітніх закладів. Однак для відокремлення старшої школи від основної досі нічого не зроблено, якість навчальних програм для профільного навчання залишає бажати кращого, питання їхнього стикування з програмами перших курсів ВНЗ остаточно не вирішене, констатують «Коментарі:».
Білорусь: Лукашенко знову буде президентом
На президентських виборах у Білорусі, які відбулися сьогодні, 26 січня, Олександр Лукашенко знову здобув перемогу.
переглядів: 198
Нагороди YouTube повертаються до українців
Радісна новина для українських блогерів! Після тимчасової перерви, спричиненої повномасштабним вторгненням, YouTube відновив відправлення нагород в Україну.
переглядів: 545
У Запоріжжі після 9 днів пошуків знайшли тіло загиблого
26 січня під час пошуково-рятувальних робіт у Запоріжжі, які тривали 9 днів після російського обстрілу 18 січня, рятувальники виявили тіло 27-річного чоловіка.
переглядів: 205
США призупинили фінансування USAID в Україні
Американська агенція міжнародного розвитку (USAID) в Україні отримала наказ призупинити всі проекти та видатки на них.
переглядів: 240
Понад 1 мільйон обмежено придатних не пройшли ВЛК: термін планують продовжити
За інформацією заступниці керівника Офісу президента Ірини Верещук, понад один мільйон осіб з категорії «обмежено придатний» не змогли пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК) до 4 лютого.
переглядів: 222