Ми у Facebook
23.02.2010, 00:00

Рівненські депутати шукають зниклі гектари парку Шевченка

Протест прокурора Рівненщини змусив міських обранців обраховувати гектари землі в центрі Рівного. Відколи у 1979 році створили парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення „Рівненський парк ім.Т.Шевченка” площею 32 га його площа зменшилася на 10 га.

- Під час виділення земельної ділянки під парк, її площа була трохи більше 30 гектарів, а тепер біля 22 гектарів. Питання куди ж ділася земля пояснити просто. Коли виділяли землю під парк, його межами були вулиці Княгині Ольги, Соборна, Паркова, Чорновола, Степана Бандери. Але згодом зі сторін цих вулиць збудували житлові будинки, навчальний корпус НУВГП, гуртожитки. У радянські часи треба було будувати — будували, — роз’яснює голова постійної комісії з питань будівництва, архітектури та землевпорядкування міськради Руслан Мальований. — Нині землі парку мають статус земель рекреаційного призначення, прокурор звертається про переведення їх у землі природо-заповідного фонду, це підвищить їх статус.

Прокурор Рівненщини бачить міський парк ім. Т. Шевченка заповідником
Прокуратура Рівненської області звернеться до суду за роз’ясненням категорії земельної ділянки міського парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка у центрі Рівного. Про це повідомила прес-секретар прокурора Рівненської області Людмила Суржук.
Обласна прокуратура виявила невідповідність у рішенні Рівненської міської ради від 17.10.2006р. Міські обранці, надаючи у постійне користування ДКП "Міське об'єднання парків культури та відпочинку м.Рівного", земельну ділянку під парком культури та відпочинку ім. Т. Шевченка назвали її землею рекреаційного призначення. У прокуратурі переконані: ця ділянка відноситься до іншої категорії земель. Тому 27 листопада 2009 року прокуратура області внесла протест на дане рішення сесії міської ради Рівного. У ньому прокурор вимагає від міської ради привести у відповідність до вимог чинного законодавства рішення від 17.10 2006 року. Тобто вказати, що ділянка парку, надана в користування ДКП "Міське об’єднання парків культури і відпочинку м.Рівного," — землі природно-заповідного фонду.
- Міськрада повідомила про те, що відхилила протест прокурора, — зазначила Людмила Суржук. — На даний час прокуратура області готує матеріали для вирішення питання у судовому порядку.

Зміна категорії земель Рівненського парку обійдеться у 50-70 тисяч гривень
Нині міські обранці обранці займаються тим визначенням чітких меж парку, а ще вивчають усі об’єкти, які находяться в ньому. Про це розповів голова постійної комісії з питань будівництва, архітектури та землевпорядкування міськради Руслан Мальований.
- Щоб змінити категорію земельної ділянки парку, потрібно розробити технічну документацію на неї, а для цього необхідні кошти і немалі. Це орієнтовно 50-70 тисяч гривень, — зазначив Руслан Мальований. — За умови того, що бюджет на нинішній рік досі не прийнятий, — кошти для вирішення даного питання відшукають не скоро. А ще, перш ніж говорити про зміну категорії земель, потрібно чітко визначити межі парку, вичленувати усі об’єкти які находяться в парку, але не мають ніякого відношення до нього окрім того, що там знаходяться.








На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ