Ми у Facebook
27.02.2010, 00:00

У Рівному постять не тілом, а душею

Рівненський інформаційний портал дізнався, як реагують на піст рівняни.


В Україні триває Великий піст, під час якого варто вживати скромну їжу, не лаятися, утримуватися від алкоголю та відвідування розважальних заходів. Хоча по-справжньому у Рівному постяться зараз небагато людей, проте багато рівнян все ж таки обмежують себе у певних аспектах.

Тетяна Маковська , директор бюро інтер’єрного дизайну «Makovski» вважає, що справжній піст - це не просто обмеження в їжі, але і духовне очищення.
- Наша сім’я не дотримується посту, бо до цього ще потрібно прийти. Мої батьки постять, хоча раніше цього не робили. Можливо пізніше, з часом та певними життєвими ситуаціями ми будемо постити. Адже це не просто відмова від м’яса чи молока, це ще й і духовний аспект. Це серйозні речі, а ми до них поки не готові,- розповіла пані Тетяна.


 




Фронтмен гурту «Ot Vinta» Юрій Журавель вважає піст корисним, проте не впевнений чи зміг би дотриматися усіх обмежень.
Піст, я думаю, дуже корисна штука, як для душі так і для тіла. Наші предки не дурні люди, і все ж таки варто слідувати глибоким укаїнським традиціям. Але як відомо, він не рекомендований для вагітних, хворих та активно мандруючих. В першу категорію ми явно не входим.:-) А от стосовно хворих на всю голову та безперервно мандруючих, то це про нас. Тому в нас виходить лише трохи хіба що побавитись у піст під час гастрольної відлиги. А от коли ти у активній концертній роботі, то це просто неможливо! Але піст це не лише обмеження у їжі. Можна спробувати ,наприклад, зовсім не вживати алкоголю, не палити та не лаятись. Хоча б витримати такі випробування:-)


 




Рівненська молодь постить не тому, що це модно 
Ми вирішили дізнатися ставлення до Великого посту і у активної рівненської молоді. Чи бува, не вважають вони це данню моді, а не глибоким релігійним переконанням.
Тетяна Ципан, модель агенства "Панна", учасниця "Міс Рівненщина-2010": 
- Належу до тих людей, які ставляться до посту позитивно. Проте вважаю — він має бути в першу чергу на духовному рівні. Тобто обмежувати себе не так в їжі, як у вчинках та рішеннях. Стосовно продуктів – не дотримуюсь суворих обмежень, бо й так постійно змушена тримати в формі і чітко зважати на свій раціон. В першу чергу треба буди чесним з собою. Не розумію, коли люди постять в дань моді і в той же час роблять погані вчинки та інші гріхи.


 




Марія Димухаметова:
- Якби мені дозволяло здоров’я, то я б певно утримувалася від деяких видів їжі. Людей які постять тільки через те, що це модно не знаю. Але всі мої знайомі які постять, а таких дуже мало, роблять це через свої релігійні погляди, а не через моду.


На політичне життя нашого міста Великий піст ніяк не вплинув
Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного зізналася нашому кореспонденту, що постить за компанію з чоловіком і сином.


 



- Вони свідоміші в цьому відношенні. І в церкву ходять частіше, точніше щонеділі. Їжу готую вдома для всієї сім»ї, тому проблеми з обмеженням у приготування страв без м»яса, масла, молока немає. Чоловік меньше дивиться тевізор, більше читає книжок. От в плані смиренності у мене гірше виходить. Це, швидше, питання внутрішньої роботи. Не завжди вдається тримати себе в руках і не реагувати на речі, які викликають агресію. Це стосується і особистих прийомів і засідань комісії, яка замається питаннями опіки над дітьми. Або ж не виходить бути смиренною, коли не зовсім адекватні речі чуєш. Може вони і правильні по суті, а от по формі не дуже… Особливо це стосується несправедливих звинувачень… ,- розповіла заступнки міського голови Рівного.
- На даний момент все таки христиняськими канонами переймаюсь не дужпе. Для мене питання№1 - продовжити проект «Весна починається з Шевченка». Зробити його традицією Рівного. І одне діло побачити це по телевізору, а інше – організувати. А далі Великдень і Писанки на деревах…З великою повагою ставлюсь до тих, хто постить. Розумію, що піст про який говорять священники, це не лише відмова від мяса і церква. Але самі ж священники і кажуть, якщо ти злий і агресивний, то такого посту не потрібно. Піст – це акумулювання добрих щирих відчуттів, життя у гармонії з собою і світом. І мені здається, що найкраще це вдається монахам і церковнослужителям,- розповіла Галтна Кульчинська.
У християн триває Великий піст, а у рівненських депутатів — трудові будні. Як виявилося, на роботу обласної ради Великий піст ніяк не вплинув.
- Політика – це трохи інша площина. На обласну раду більше впливають політичні речі, ніж релігійні. Всі очікують призначення нового губернатора та розподілу сил. Обласна рада, по суті, є віддзеркаленням суспільства, що нас оточує. Я би радив деяким депутатам і постити і прощати один одному, - розповів депутат обласної ради Тарас Максименко. 
Саме же, депутат обласної ради Тарас Максименко зізнався, що посту не дотримується.





- В мене інтелектуальна робота, яка вимагає великих енергозатрат. Надолужити ці затрати лише рослинним харчуванням не можливо. Проте, я себе все ж таки обмежив у певних аспектах. На мою думку у пості головне – це духовна площина. Я намагаюся не сваритися, не вживати лайливих слів, прощати, тобто смиренно дотримуватися усіх правил, як це роблять усі християни, - розповів Тарас Максименко.- На шляху своєї самоорганізації я ще не дійшов до того, аби постити у повному розумінні цього слова. Люди, які дотримуються найстрогішого посту – є для мене справжнім авторитетом.




Гніватися і сумувати під час посту - гріх
Церква наголошує, що мета будь-якого посту у стриманості, очищення душі від пристрастей і гріховних помислів, відречення від гордині — матері гріха. Тому, наприклад, гніватися або сумувати під час посту так само грішно, як пити вино або їсти м’ясо. Сенс всієї нашої віри полягає у любові до Бога та людини. Так, поруч із християнином має бути тепло іншим. 
— Піст називається Великим не лише тому, що найтриваліший, а й тому, що є найважливішим у житті Церкви, — розповідає голова християнської благодійної місії “Православне діло”, диякон Віталій Поровчук. — За церковними канонами Великий піст найсуворіший, адже християни готуються до зустрічі з воскреслим Христом. 
Дуже важливо входити у піст із чистим серцем, яке потрібно підтримувати у чистоті. Щоб увійти у цей піст смиренно, потрібно простити один одному образи. Хочеться застерегти від спокуси людей, які порівнюють себе з іншими, виставляючи на показ те, що вони постять, а інші — ні. Правильно пояснити піст можна таким чином, що це лише засіб для утримання та протистояння спокусам. Лише пам’ятаючи це варто починати Великий піст.

Під час найстрогішого посту кожен може спробувати приборкати свій дух та відмовитися від їжі тваринного походження , міцних напоїв, шкідливих звичок та розважальних заходів. 










На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ