Капуста – невідомі факти про відомий продукт
Страви із квашеної капусти – один із наріжних каменів слов'янської кухні. Адже соління, квашення і замочування – найприродніші способи консервації, що найкращим чином зберігають вітаміни. А їх в капусті в надлишку. Ця дивовижна рослина містить майже весь набір вітамінів, необхідний для нормальної життєдіяльності людини: провітамін А, В1, В2, В3, В6, До і вітамін U, який попереджає появу виразки шлунку і дванадцятипалої кишки. А за змістом аскорбінової кислоти капуста (правда, в квашеному вигляді) перевершує апельсин.
Широко відоме на Русі вживання розсолу при похмільному синдромі. Народна мудрість свідчить: «З'їж капусту перед питтям – не сп'янієш, з'їси після – розженеш хміль». До того ж в приготованому таким чином качані з'являється молочна кислота, що вбиває хвороботворні мікроби.
Не випадково в народі її спрадавна називають санітаром кишечника і застосовують при хронічних замках, а також при дисбактеріозі: капустяна клітковина покращує моторну діяльність кишечника і робить позитивний вплив на розвиток корисної кишкової мікрофлори. Вона сприяє виведенню з організму шлаків і холестерину, а значить, незамінна для профілактики атеросклерозу – одного з головних винуватців серцево-судинних недуг.
А ще при вживанні капустяного соку дивно швидко піддається лікуванню виразка шлунку і кишки, 12-перста. Вже в перші 5–10 днів прийому соку свіжої капусти у страждаючих виразковою хворобою відбуваються позитивні зміни: поліпшується самопочуття, утихають болі. Як правило, через 1–1,5 місяця наступає одужання. Як зовнішній засіб капустяний лист давно і успішно використовували для лікування опіків, екземи, ран, що гнояться.
При геморої півстакана свіжого соку за 30 хвилин до їжі допоможуть справитися із замками.
При ангіні полощіть горло розбавленим теплою водою капустяним соком. А при охриплості голосу – капустяний сік краще приймати по 1 ч. ложці кілька разів в день. Свіжий капустяний сік на мед зважає також хорошим відхаркувальним і пом'якшувальним засобом при бронхітах, кашлі.
При екземі прив'яжіть до хворих місць свіжий капустяний лист. Тримайте 2–3 дні, поки не полегшає. Потім зніміть лист, обмийте хворе місце і знову прив'яжіть свіжий лист. І так кілька разів. Хороші капустяні компреси при опіках і радикуліті.
Важливо
Протипоказанням для прийому свіжої капусти є підвищена кислотність шлункового соку і панкреатит.

У червні "Дія" запустить бета-версію ШІ-асистента

Міністерство цифрової трансформації України готується до запуску бета-версії інноваційного ШІ-асистента у застосунку "Дія" вже у червні. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Цей крок обіцяє значно спростити та прискорити процес отримання державних послуг для громадян України.
переглядів: 143
Костопільська лікарня надаватиме безкоштовне лікування зубів військовим та ветеранам

У Костополі запроваджено безкоштовне лікування зубів для військових та ветеранів.
переглядів: 154
Канікули без ризику: ДСНС презентує матеріали для дітей «Літні пригоди без шкоди»

З наближенням літніх канікул, коли діти більше часу проводять без нагляду дорослих, питання безпеки стає особливо актуальним. Щоб допомогти батькам та вчителям ефективно та цікаво донести до дітей важливі правила, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) підготувала серію помічних матеріалів під назвою «Літні пригоди без шкоди».
переглядів: 162
Як приготувати домашній газований квас з квіток бузини

З настанням теплої пори року та цвітінням бузини, пропонуємо вам унікальний рецепт освіжаючого напою, який здивує своїм ароматом та легкими квітковими нотками – домашній квас з квіток бузини.
переглядів: 186
Центральна міська лікарня Рівного запрошує на роботу медичних сестер

Комунальне некомерційне підприємство «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради оголошує набір медичних сестер та молодших медичних сестер.
переглядів: 254