Ми у Facebook
25.03.2010, 00:00

Кабмін поліпшив прогнози зростання економіки України

Уряд пообіцяв МВФ утримати дефіцит бюджету на рівні 5% і збільшити ВВП на 3,7%. Хоча МВФ очікує збільшення ВВП усього на 2,7%.
Прагнення уряду отримати кредит Міжнародного валютного фонду змусило його в перший день візиту місії фонду затвердити нові макропрогнози на 2010 рік.

Кабмін пообіцяв утримати дефіцит бюджету на рівні 5%, заради чого завищив прогноз зростання економіки і занизив обіцяні темпи зростання мінімальної зарплати.

Втім, з урахуванням підтримки НАК "Нафтогаз України", Пенсійного фонду і рекапіталізації банків дефіцит державних коштів може досягти 10%, вважають експерти.

Підсумком засідання Кабінету міністрів у середу стало затвердження прогнозу розвитку економіки в 2010 році.

Проект держбюджету буде розраховано на основі зростання реального ВВП на 3,7% і його номінального значення в 1 трлн 83 млрд грн, повідомив віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тігіпко.

Це досить амбітна мета. МВФ очікує збільшення ВВП усього на 2,7%, а ще тиждень тому Кабмін намагався схвалити прогноз зростання економіки України на 3,5%. Тоді заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова пропонувала більш консервативний прогноз - 3-3,1%. "Без такого поліпшення прогнозу зростання реального ВВП і інфляції уряду було б набагато складніше закласти в бюджет зростання соціальних витрат і зниження бюджетного дефіциту", - зазначає директор економічних програм Центру ім. Разумкова Василь Юрчишин.

Прогноз інфляції склав 13,1% при середньорічному курсі в 8 грн/дол, тоді як МВФ очікує меншу інфляцію - 10,3%, а банкіри - ревальвацію. Середньорічна ціна газу складе 344 долари за тисячу кубометрів, тоді як в I кварталі - 305 дол.

Поліпшення прогнозів економічного розвитку дозволить виконати одну з ключових вимог МВФ. "Найголовніша умова - прийняття реалістичного бюджету із загальним дефіцитом не більш ніж 6%", - уточнила вчора пані Акімова. Серед інших вимог - зміцнення фіскальної стабільності, закінчення рекапіталізації банків і гальмування інфляції. За словами Тігіпка, без урахування підтримки "Нафтогазу" обсяг дефіциту бюджету складе 4,5-5% від ВВП, або 48,7-54,1 млрд грн. Але це не остаточний показник. Голова представництва МВФ в Україні Макс Ал’єр оцінював дефіцит держбюджету 2009 року в 6,5%, тоді як на капіталізацію "Нафтогазу" і банків було скеровано ще по 2,5%. Початковим орієнтиром був бездефіцитний бюджет.

Для утримання дефіциту бюджету на рівні 5% уряд частково відмовився від своїх обіцянок. За словами віце-прем'єра, проект бюджету передбачає підвищення мінімальної заробітної плати до 888 грн (зростання реальної середньої заробітної плати становитиме 5%).

Втім, прийнятий за сприяння Партії регіонів у листопаді минулого року закон "Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати" припускав збільшення мінімальної зарплати до 888 грн до 1 липня (зараз вона має становити 869 грн), а до кінця року - до 922 грн.

Президент Віктор Янукович неодноразово говорив про необхідність включення цих норм у проект держбюджету.

Безумовно, новий уряд став поступливішим з МВФ задля зниження бюджетного дефіциту, навіть погодився пригальмувати зростання соціальних виплат.

Джерело  tsn.ua






На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ